امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • فولاد آرنا فردا با حضور ورزش وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود

   فولاد آرنا فردا با حضور ورزش وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود

   استادیوم فوتبال فولاد خوزستان (فولاد آرنا) فردا با حضور دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در استان خوزستان افتتاح خواهد شد.   :small_red_triangle_down:
   :small_red_triangle_down:به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با توجه به علاقه وافر نوجوانان و جوانان استان خوزستان به ورزش و نیاز مبرم به فضای ورزشی، ساخت یک ورزشگاه مدرن منطبق بر قوانین فیفا لازم و ضروری به نظر می رسید.
   :small_red_triangle_down:عملیات احداث ورزشگاه فولاد خوزستان که یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های عمرانی شرکت فولاد خوزستان (منطبق بر معیارهای بین المللی و مورد تایید AFC) ) به شمار می رود، از سال ۱۳۸۷ آغاز و پس از گذشت قریب به ۱۰ سال، روز سه شنبه ۲۲ آبان 97 با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.
   :small_red_triangle_down:این مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی که در شمال شرقی اهواز و در محل اختصاصی باشگاه فولاد خوزستان قرار گرفته، در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار و با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان بنا شده است.
   :small_red_triangle_down:از مشخصات و امکانات ورزشگاه فولاد خوزستان می توان به دارا بودن سه زمین چمن طبیعی علاوه بر زمین اصلی ورزشگاه با ابعاد استاندارد برای تمرین، نور کافی جهت بهره برداری در شب، تدارک نور زمین اصلی به میزان ۲۴۰۰ لوکس نور، سرپوشیده بودن در سطح تماشاگران، استخر سرپوشیده به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع جهت کمک به ریکاوری ورزشکاران پس از مسابقه، سالن سرپوشیده به مساحت ۳۹۰۰ مترمربع در مجموعه ورزشی جهت تمرین تکنیک های فوتبالی در هوای گرم خوزستان، سالن اجتماعات به ظرفیت ۱۸۰ نفر، سالن های رختکن مجزا و مجهز به دوش، سرویس های بهداشتی، جکوزی، سونای خشک و بخار، ویژه ی تیم های سوم، چهارم، میهمانان و میزبانان، بهداری به مساحت۴۰۰ مترمربع با امکانات کافی، بخش رادیولوژی با امکانات لازم، جایگاه VIP ویژه میهمانان و شخصیت ها با امکانات مناسب، رستوران به مساحت ۷۵۰ مترمربع، جایگاه ویژه خبرنگاران در مهمترین نقطه ورزشگاه برای تهیه گزارش از مسابقات و .... اشاره کرد.
   :small_red_triangle_down:مهمترین ویژگی این ورزشگاه که آن را نسبت به سایر ورزشگاه های کشور متمایز کرده، مسقف بودن پیست تارتان(پیست دو) در کنار زمین است و هواداران با فاصله کمی می توانند مسابقات فوتبال را تماشا کنند. این ویژگی سبب شده مهندسان، نورافکن های ورزشگاه را روی لبه های سقف ورزشگاه نصب کنند.
   :small_red_triangle_down:همچنین در ساخت چمن این ورزشگاه از تکنولوژی پیشرفته ای استفاده شده و جزو مرغوب ترین چمن های دنیا و کیفیتی برابر با بهترین ورزشگاه های استاندارد دنیا را دارد. اتاق های متعددی برای داوران، تیم ها و مسئولان تعبیه شده به نحوی که بیش از دو تیم همزمان می توانند از امکانات ورزشگاه استفاده کنند.
   :small_red_triangle_down:سکوهای ورزشگاه فولاد هر یک با قوس مخصوص به خود ساخته شده و با کدگذاری در جای مشخص شده، نصب شده اند که این امر در ورزشگاه های دنیا کمتر به چشم می خورد.
   :small_red_triangle_down:همچنین در بیان چشم انداز ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان، تلاش در راستای برجسته تر شدن ورزشگاه در سطح کشور و منطقه، حفظ و توسعه، بهره مندی از دانش فنی، تخصصی و مدیریتی افراد خبره و باتجربه و استفاده از عوامل فنی-اجرایی متخصص، افزایش کمی وکیفی خدمات فرهنگی، ورزشی و ... در نظر گرفته شده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,066
تعداد بازدید امروز : 14,534
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03