امروز : جمعه 28 تیر 1398
   
  • رغبتی :المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند

   رغبتی :المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان در خصوص اهمیت برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سطح گسترده اظهار داشت : این المپیاد چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان علی رغبتی در خصوص اهمیت برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سطح گسترده اظهار داشت : این المپیاد چشم انداز ورزش کشور است و با توجه به حضور بخش کثیری از هیئت های ورزشی استانها و تنوع رشته ها میتوان گفت به تمام ظرفیت های ورزشی کشور توجه شده است .
   وی در ادامه به استمرار و اثرات مثبت برگزاری چنین رقابتها در سطح کشور درحوزه ورزش قهرمانی اشاره کرد و افزود : المپیاد در سال ها ی بعد باعث افزایش چشمگیر رشته های مدال آور در هر دو جنسیت پسران و دختران خواهد شد. اگر امروز در معدود رشته های شناخته شده بازی‌های المپیک و آسیایی موفق به کسب مدال می‌شویم بی شک در سال‌های آتی با دستاوردهای این المپیاد تعداد رشته های شانس مدال از رویدادهای مهم افزایش خواهد یافت.

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جواناندر ادامه گفت : در کنار این چشم انداز قهرمانی ، ایجاد فرصت برای استعداد ها در اقصی نقاط کشور به آنها انگیزه تلاش مضاعف خواهد بخشید، زیرا میدانند که میدانی وسیع برای بروز استعداد های شان وجود دارد و این مطلب به رشد ورزش عمومی منجر خواهد شد.
   مدیر کل دفتر نظارت و برنامه ریزی وزارت ورزش و جوانان از حضور ۷۶ کارشناس حوزه ورزش در امر نظارت بر عملکرد المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور خبر داد و گفت :باتوجه به تنوع رشته های ورزشی ، تعداد استانهای میزبان و اهمیت موضوع المپیاد ، کارشناسان و بازرسان آن مشخص گردیده است و روز چهارشنبه ۲۳ آبان در جلسه تخصصی کلیه فرایند سنجش و ارزیابی تشریح خواهد شد.

   وی بابیان اینکه نحوه برگزاری المپیاد در چندین بخش با استاندارهای لازم را مورد ارزشیابی قرار خواهد گرفت ، افزود : استاندارد های میزبانی ، استانداردهای برگزاری ، استانداردهای فنی و استانداردهای تیم های شرکت کننده از مواردی هست که کارشناسان مد نظر قرار خواهند داد و در واقع با برگزاری این المپیاد سطح استانداردها را آسیب شناسی و تقویت خواهیم کرد ودر نهایت برترینها در بخش هییتها ی ورزشی ، ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی معرفی خواهند شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,688,031
تعداد بازدید امروز : 18,153
تعداد بازدید دیروز : 18,739
آخرین به روزرسانی : 1398/04/28