امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • 1080 نفر در کارگاههای مهارت های زندگی 6 ماهه اول سال آموزش دیده اند

   آقاخانی: 19 طرح اشتغال زا را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کرده ایم

   آقاخانی: 19 طرح اشتغال زا را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کرده ایم

   برآیند آماری فعالیت های انجام شده در حوزه جوانان در استان اردبیل چشم انداز روشنی را پیش روی این حوزه عظیم قرار می دهد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل،بهرام آقاخانی با بیان این مطلب در خصوص عملکرد اداره کل درحوزه جوانان گفت: به طور مشخص گستردگی و فراگیری امور مربوط به مسایل مختلف جوانان،مشارکت و هماهنگی جمیع نهادها و دستگاه های ذی ربط را طلب می کند و فقط نمی تواند مختص اداره کل باشد. طبیعتا در استان اردبیل هم با وجود بیش از 230 هزار جوان بین 15 تا 29 سال این مشارکت و هماهنگی نیاز خواهد بود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: اما معاونت فرهنگی وامور جوانان اداره کل باتوجه به تغییرات مدیریتی درآغاز سال 97 تاکنون عملکرد مثبت و امیدوار کننده ای با چشم انداز روشن را پیش روی این حوزه عظیم قرار می دهد.
   وی گفت: در 6 ماهه ابتدایی سال 1397، تعداد 5 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سطح استان و 33 جلسه در شهرستان های استان برگزار شده است ضمن این که در این بازه زمانی 25 جلسه کمیته های تخصصی نیز جهت پیشبرد اهداف تشکیل شده است.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل خاطرنشان کرد: در بخش طرح اشتغال زایی و کارآفرینی که ویژه امسال است، اداره کل 19 طرح را جهت دریافت تسهیلات اشتغال به صندوق کارآفرینی امید معرفی کرده است. درضمن 720 میلیون تومان اعتبار در قالب تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای جوانان و اعضای فعال و کارآفرین سمن های استان در نظر گرفته شده است که همه آن جذب شده است. همچنین دو طرح اشتغال زا جمعا به مبلغ 600 میلیون تومان به دفتر طرحهای ملی وزارت ارائه شده است.
   آقاخانی در حوزه سمن ها نیز گفت: بااضافه شدن 14 سمن به خانواده سازمان های مردم نهاد استان اردبیل، تعداد آنها به 63 سمن افزایش یافته و در این مدت 23 کارگاه دانش افزایی و ارتقا مهارت برای این سمن ها برگزار شده است. طی 6 ماهه ابتدایی سال جاری، 35 طرح استانی از سمن ها دریافت شده و ارزش تفاهم نامه های منعقد شده با سمن ها 228 میلیون تومان بوده است.
   وی در خصوص عملکرد اداره در حوزه ازدواج و تعالی خانواده توضیح داد: از ابتدای سال 97 تا پایان نیمسال اول 36 کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی (قبل،حین و بعد از ازدواج) برگزار شده و 1080 نفر دراین کارگاه ها آموزش دیده اند.ضمن اینکه 16 برنامه دیگر شامل نشست های تخصصی در حوزه ازدواج و برنامه های شادی آور برگزار شده است. پیگیری وام های پرداختی قرض الحسنه ازدواج جوانان و دلیل دیرکرد پرداخت ها، تاسیس 2 سازمان مردم نهاد در سالجاری، رصد آمار ازدواج و طلاق استان و ترویج و تقویت فرهنگ مشاوره از سایر برنامه های این بخش بوده اند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در پایان در خصوص وضعیت خانه جوانان استان اردبیل گفت: خانه جوانان استان از سال 95 در مکان استیجاری در حال فعالیت است و در تلاش هستیم تا با جذب اعتبار مکان مناسبی با مالکیت خانه جوانان استان احداث کنیم. یکی از مباحث مطرح شده در سفر اخیر استاندار فعال و حضور وی در نشست با وزیر محترم ورزش و جوانان پیگیری همین مورد و تخصیص اعتبار برای احداث خانه جوانان استان بود که با موافقت و نظر مساعد دکتر سلطانی فر به امید خدا به زودی کارهای اجرایی این مورد هم آغاز خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,389
تعداد بازدید امروز : 14,857
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03