امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • ‍ نامه رییس کمیته_ملی_المپیک ایران به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا

   ‍ نامه رییس کمیته_ملی_المپیک ایران به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا

   رییس کمیته ملی المپیک در نامه ای به فیفا اعلام کرد :تلاش وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایجاد ثبات وآرامش به همراه اجرای قانون است و به شما اطمینان می‌دهم دولت نه تنها هیچ گونه دخالتی در روند دموکراتیک انتخابات فدراسیون ها ندارد بلکه میلیون ها دلار سالانه کمک می کند.


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در بخشی از نامه دکتر صالحی امیری خطاب به اینفانتینو و شیخ سلمان آمده است :
   در مورد فدراسیون #فوتبال هرگونه تصمیم گیری در صلاحیت مجمع عمومی آن فدراسیون خواهد بود و قطعا کمیته ملی المپیک در جهت حمایت از فدراسیون بر اجرای صحیح اصول و مفاد اساسنامه نظارت خواهد کرد.
   به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در پی تصویب قانون منع بکار گیری بازنشستگان از سوی مجلس شورای اسلامی ، رییس کمیته ملی المپیک ایران در نامه‌های جداگانه به رییس فیفا و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص این قانون لازم اجرای مجلس شورای اسلامی توصیح داد.
   بنا بر این گزارش، رییس کمیته ملی المپیک اعلام کرد: موضوع قانون قانون منع بکار گیری بازنشستگان به عنوان مطالبه جوانان برای گردش مدیریت، مصوب عالی ترین مرجع قانونگذاری ایران یعنی پارلمان است و برای همه قوا و ارکان اجرایی کشور لازم الاجراست.
   در بخش دیگری از این نامه که روز چهارشنبه به روسای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد آمده است :
   در اجرای این قانون ۸۰۰نفر از مدیران ارشد در بخش هابی مختلف از جمله ۱۴ استاندار و چند سفیر و مدیران سیاسی، اجرایی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی حوزه های مختلف مشمول اجرای آن شدند
   رییس کمیته ملی المپیک ایران با تاکید بر حفظ ارامش و ایجاد ثبات و پرهیز از تنش با کمک وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد اجرا نشدن قانون منع بکار گیری بازنشستگان در موعد مقرر تبعات قانونی و کیفری خود را بدنبال دارد
   در نامه ارسالی رییس کمیته ملی المپیک به روسای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اطمینان داده شده است که دولت نه تنها هیچ گونه مداخله ای در فرآیند دموکراتیک انتخابات روسای فدراسیون ها نداشته بلکه سالیانه میلیون ها دلار برای توسعه ورزش قهرمانی بویژه فوتبال کمک بلاعوض می نماید.
   در نامه دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به عنوان رکن اصلی و صالح در تصمیم گیری در مورد این فدراسیون اعلام شده و تاکید کرده قطعا کمیته ملی المپیک در جهت حمایت از فدراسیون بر اجرای صحیح اصول و مفاد اساسنامه نظارت خواهد کر
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,220
تعداد بازدید امروز : 14,688
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03