امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • معاون سیاسی، امنیتی و انتخابات استانداری:

   طرح امید جوانان در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

   طرح امید جوانان در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح امید جوانان به منظور پیشگیری وکاهش آسیب‌های اجتماعی در سراسر استان با کمک فرمانداران و دستگاه‌های مربوطه اجرا می‌شود.

   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح امید جوانان به منظور پیشگیری وکاهش آسیب‌های اجتماعی در سراسر استان با کمک فرمانداران و دستگاه‌های مربوطه اجرا می‌شود.
   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری، جعفر مردانی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان، اظهار کرد: جوانان نیروی محرک و منبع انرژی هستند که نقش عمده‌ای در توسعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور دارند.
   وی با اشاره به معضل بیکاری و مشکل کنونی جوانان استان، افزود: ساماندهی اشتغال جوانان، آسیب‌های اجتماعی را کمرنگ می‌کند و چنانچه این معضل حل شودبسیاری از معضلات جامعه از جمله نرخ پایین ازدواج، بزهکاری و سایر آسیب‌های اجتماعی نیز برطرف خواهد شد.اشتغال، مسکن، معیشت و تفریح جوانان ساماندهی شود.
   مردانی تصریح کرد: لازم است در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی طرح امید جوانان در دیگر شهرستان‌ها همچون شهرستان شهرکرد با کمک فرمانداران و دستگاه‌های مربوطه اجرا شود.
   وی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را ملزم به جمع‌آوری و اعلام نرخ بیکاری در رده سنی جوانان دانست و گفت: سند اشتغال هر دستگاه اجرایی طبق تعریف گروه سنی جوان به تفکیک هر شهرستان نیز بایستی توسط اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارائه شود تا فرمانداران برای اجرای آن در شهرستان‌ها اقدام کنند.
   معاون استاندار اظهار داشت: برای برگزاری جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در چهارمحال و بختیاری از توان جوانان و تشکل های مردم نهاد شهرستان های 9 گانه استان بهره گیری شود.
   مردانی با اشاره به پتانسیل و نقش بسزای سازمان‌های مردم نهاد در جامعه کنونی، خاطرنشان کرد: تشکل‌های مردم نهاد پتانسیل مطلوبی درکاهش آسیب‌های اجتماعی اعم از طلاق، اعتیاد، مشروبات الکلی و .... دارند و لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی بایستی از ظرفیت این تشکل‌ها در بخش‌های مختلف استفاده کنند و در برون سپاری امور از آن‌ها بهره‌مند شوند.
   وی در پایان اعتماد و بکارگیری جوانان در عرصه‌های مختلف را کلید حل بسیاری از مشکلات کنونی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اعتماد به جوانان ، جامعه را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد و آن‌ها می‌توانند در توسعه کشور همانند دوران هشت سال دفاع مقدس، سازندگی و ... نقش اساسی ایفا خواهند کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,603
تعداد بازدید امروز : 15,071
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03