امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • سعادتمند: المپیاد استعدادهای ورزشی موجب همبستگی ارکان ورزش کشور شده است / سال آینده الپیاد را با حضور چند کشور خارجی برگزار می کنیم

   سعادتمند: المپیاد استعدادهای ورزشی موجب همبستگی ارکان ورزش کشور شده است / سال آینده الپیاد را با حضور چند کشور خارجی برگزار می کنیم

   مدیرکل دفتر استعدادیابی و آموزش های پایه وزارت ورزش و جوانان با بیان این که المپیاد استعدادهای ورزشی موجب همبستگی میان ارکان ورزش کشور شده است گفت: دکتر سلطانی فر در جلسه مشترک روسای فدراسیون ها به برگزاری این مسابقات تاکید داشتند و اعلام کردند در صورت امکان از سال آینده چند کشور خارجی هم در این مسابقات حضور داشته باشند تا هم بتوانیم هزینه ها را کاهش دهیم و حتی ارز آوری هم داشته باشیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، احمد سعادتمند در حاشیه افتتاحیه المپیاد استعدادهای ورزشی، در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه، یکی از دستاوردهای مهم المپیاد استعدادهای ورزشی را ایجاد همبستگی میان ارکان ورزش کشور از جمله وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ها، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، هیات های استانی و شهرستانی، مربیان و ورزشکاران دختر و پسر دانست و گفت: این همبستگی که امروز خودش را نشان داد باعث ایجاد شور و نشاط بین نوجوانان کشور شده است.

   وی با بیان اینکه تاکنون به اهداف از پیش تعیین شده المپیاد دست پیدا کرده‌ایم، گفت: بنا داشتیم بین بیش از ۴۶۰ هزار نفر مسابقات انتخابی را برگزار کنیم که این مسابقات از دو و نیم ماه گذشته در تمام استان‌ها آغاز و تیم های استانی مشخص و ۲۵ هزار نفر انتخاب شدند. امروز که افتتاحیه برگزار می شود از فردا ۲۵ هزار نفر در کل کشور مسابقه خواهند داد.

   سعادتمند ادامه داد: خوشبختانه تا امروز به اهدافمان از جمله وحدت اقوام، ایجاد شور و نشاط در بین نوجوانان کشور، پشتوانه سازی ورزشی، نگاه متوازن و عادلانه در توزیع امکانات و ... مرحله به مرحله دست پیدا کرده ایم. عصاره کار ما برگزاری مسابقات در تمام استانها است که انشاءالله از دل این ۲۵ هزار نفر دو هزار و 500 استعداد برتر انتخاب می شوند تا بتوانیم برای آنها برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم.

   سعادتمند افزود: سال بعد بنا داریم این المپیاد را با مشارکت آموزش و پرورش برگزار کنیم و همچنین زمان آن را هم به فصل تابستان انتقال می دهیم تا از نظر تحصیل دانش آموزان به دلیل تعطیلی مدارس، رفت و آمد، برودت هوا و ... مشکلی نداشته باشیم.

   مدیرکل دفتر استعدادیابی و آموزش های پایه وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: دکتر سلطانی فر در جلسه مشترک روسای فدراسیون ها به برگزاری این مسابقات تاکید داشتند و اعلام کردند در صورت امکان از سال آینده چند کشور خارجی هم در این مسابقات حضور داشته باشند تا هم بتوانیم هزینه ها را کاهش دهیم و حتی ارز آوری هم داشته باشیم.

   وی ادامه داد: برای سال آینده با بررسی و ارزیابی هایی که در پایان این المپیاد انجام می دهیم، تمام نقاط ریز و جوانب کار را در نظر می گیریم تا بتوانیم هرچه شکیل تر و بهتر این المپیاد را برگزار کنیم.
   سعادتمند در پایان گفت: اختتامیه این المپیاد قرار است به مناسبت چهلمین فجر انقلاب اسلامی در بهمن ماه و دهه فجر برگزار شود و آنجا برترین های مسابقات را معرفی می کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,685,004
تعداد بازدید امروز : 8,634
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25