امروز : شنبه 04 خرداد 1398
   
  • تندگویان: مجمع ملی تشکل های مردم نهاد تا پایان سال قانونی می شود/ تغییر بازه سن جوانی به ۱۸ تا ۳۵ سال/ تقدیر از استانداران فعال در حوزه جوانان

   تندگویان: مجمع ملی تشکل های مردم نهاد تا پایان سال قانونی می شود/ تغییر بازه سن جوانی به ۱۸ تا ۳۵ سال/ تقدیر از استانداران فعال در حوزه جوانان

   معاون ساماندهی امور جوانان گفت: در جلسه شورای عالی جوانان، بازه سنی جوانان که پیش از این 15 تا 29 سال در شورای عالی تصویب شده بود مورد بحث قرار گرفت که ما از شورای عالی درخواست کردیم این بازه تغییر کند و 18 تا 35 سال درخواست ما بود که رأی آورد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جلسه شورایعالی جوانان با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با ریاست دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
   محمد مهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا در مورد مصوبات جلسه، به بحث بازه سنی جوانان که پیش از این 15 تا 29 سال در شورای عالی تصویب شده بود اشاره کرد و گفت: ما از شورای عالی درخواست کردیم این بازه تغییر کند و 18 تا 35 سال درخواست ما بود که رأی آورد و قرار شد بقیه مراحل حقوقی آن نیز طی شود و سازمان ها و نهادهای دیگر هم بتوانند از همین بازه سنی برای سن جوانی استفاده کنند.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: برای تغییر اعضای ستادهای استانی و افزایش تعداد جوانانی که در جلسات شرکت می کنند و نیز موضوع کم شدن تعداد جلسات و کیفی شدن آن درخواست داده ایم که تقریبا تصویب شد و بقیه مراحل آن در انتظار تصویب هیئت دولت است.
   وی افزود: سال گذشته با حضور جهانگیری از اساسنامه مجمع ملی تشکل های مردم نهاد رونمایی شد و باید به تصویب یک نهاد قانونی می رسید، دراین رابطه با وزارت کشور تفاهم نامه ای را امضا کردیم که اساسنامه آن امروز به تصویب شورای عالی جوانان رسید و انتخابات آن نیز در بهمن ماه برگزار خواهد شد. بدین ترتیب مجمع ملی تشکل های مردم نهاد تا پایان سال شکل می گیرد و یک نهاد رسمی قانونی می شود.
   تندگویان به گزارش های کشوری از استان های برتری که در حوزه جوانان فعالیت داشته، بخصوص استاندارانی که در این حوزه عملکرد مطلوب تری داشته اند اشاره کرد وگفت: در جلسه آمار استان هایی که تعداد جلسات بیشتر، مصوبات پررنگ تر و اقدامات پایه ای حوزه جوانان آنان بیشتر بوده اند را اعلام کردیم که استان های سمنان، گلستان، همدان و آذربایجان شرقی جز استان های برتر حوزه شناخته شدند، برخی از این استانداران در جلسه حضور داشتند و جهانگیری از آنها تقدیر کرد و امیدوارم عملکرد آینده این استان ها بهتر از این هم باشد.
   وی افزود: همه دستگاه ها در جلسه امروز حضور داشتند و نظرات خود را درباره مصوبات ابراز کردند، همچنین برخی از دستگاه هایی که عملکرد بیشتری در حوزه جوانان داشته اند را اعلام کرده ایم که پنج دستگاه برتر آن حوزه بهزیستی، ارشاد و نهادهای استانی بودند که با حضور نماینده های آنان, گزارش های مربوط به حوزه هایشان اعلام شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,372,578
تعداد بازدید امروز : 5,761
تعداد بازدید دیروز : 16,285
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03