امروز : دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
   
  • در بازدید از فدراسیون جانبازان و معلولین و ورزش نابینایان مطرح شد

   فرامرزیان: به همه تعهدات خود در قالب تفاهم نامه با فدراسیون ها عمل می کنیم / به فدراسیون های موفق کمک مازاد خواهیم کرد

   فرامرزیان: به همه تعهدات خود در قالب تفاهم نامه با فدراسیون ها عمل می کنیم / به فدراسیون های موفق کمک مازاد خواهیم کرد

   معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: اقداماتی که در فدراسیون جانبازان و معلولین انجام می شود فراتر از قهرمانی است. شما موضوعات انسانی و احساس نشاط و امید را به جامعه ای تزریق می‌کنید که به هر دلیلی این امید در زندگی شان کمتر شده است که این کار ارزشمندی است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان صبح امروز سه شنبه سیزدهم آذرماه با حضور در فدراسیون جانبازان و معلولین و مزار شهدای گمنام، به روح این شهدا ادای احترام کرد و به اتفاق حمید علی صمیمی رئیس این فدراسیون از اردوی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین و بخش‌های مختلف این فدراسیون از جمله سالن های ورزشی، امکانات و خوابگاه های ورزشکاران بازدید کرد.

   وی همچنین با چند تن از ورزشکاران جانباز و معلول گفت و گو و برای آنها در تمام مراحل زندگی آرزوی موفقیت کرد.

   در این بازدید در جلسه ای حمید علی صمیمی از حضور و بازدید ژاله فرامرزیان و توجه به قشر ورزشکار جانباز و معلول تقدیر و تشکر کرد.

   علی صمیمی گفت: در فدراسیون جانبازان و معلولین همه خانواده بسیار خوب و توام با دوستی و رفاقت کار می کنند تا برای ایران افتخار کسب کنند.

   وی افزود: جامعه هدف ما ویژگی های خاصی دارند و با عارضه های جسمی و ذهنی روبه‌رو هستند. آن چیزی که مد نظر ماست نگاه به سلامت و توسعه فرهنگ ورزش همگانی بین این قشر است تا با این روش امید به زندگی در آنها رشد کند و در سایه امید به زندگی موفقیت‌های بعدی نیز به دست آید.

   رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، موضوعات آموزش، استعدادیابی و در ادامه آن ورزش قهرمانی و حرفه ای را از جمله رویکردهای اصلی این فدراسیون دانست.

   وی با اشاره به موفقیت کاروان پاراآسیایی ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا گفت: پس از این موفقیت، مقام معظم رهبری با صدور پیام تقدیر و تشکر و همچنین در جلسه اختصاصی با ایشان موضوعات فرهنگی، ارزشی و تلاش قهرمانان را مد نظر قرار دادند که همه این موضوعات باعث شده وظایف ما در این حوزه‌ها سنگین‌تر شود.

   حمید علی صمیمی با اشاره به تعدد رشته‌های تحت پوشش این فدراسیون گفت: در چندین رشته از گذشته رده‌های اول جهان بودیم و آن رده ها را حفظ کرده ایم. در والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، وزنه برداری، دوو میدانی، تیر و کمان جایگاه ویژه‌ای داریم و همچنین در بوچیا نیز ۱۷۰۰ نفر را شناسایی کردیم و هفته آینده در بابلسر مسابقات کشوری آن برگزار خواهد شد.

   وی با بیان اینکه در مسابقات آسیایی جاکارتا نسبت به گذشته و دوره های قبل موفق تر بودیم گفت: با وجود محدودیت های مالی و مشکلات ارزی تمام اردوها از اسفند تا زمان اعزام برگزار شد تا آمادگی ورزشکاران لطمه ای نبیند.

   علی صمیمی با تقدیر و تشکر از حمایت ها و کمک های وزارت ورزش و جوانان گفت: مسئولان وزارت ورزش و جوانان بر اساس قول هایی که به ما داده بودند به همه وعده های خود عمل کردند و با کمک های وزارت و تلاش های فدراسیون و هیئت ها و در نهایت تلاش شایسته ورزشکاران توانستیم رده سومی مسابقات را کسب کنیم که اگر قدری شانس با ما یار بود می‌توانستیم به جایگاه دومی هم دست پیدا کنیم.

   رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: طبق نظر کمیته ملی پارالمپیک کاروان ما در بازی‌های آسیایی کیفی بود و همچنین تلاش کردیم تا هزینه ها را کنترل کنیم.

   وی افزود: در فدراسیون جانبازان و معلولین با توجه به اینکه بیشتر تجهیزات ما خارجی است و باید از خارج وارد شود نگاه به تولید داخل را مورد توجه قرار دادیم و تجهیزاتی تولید کرده ایم و قرار است با هماهنگی فدراسیون جهانی، آنها را استاندارد سازی کنیم و حتی بتوانیم تجهیزات خود را به کشورهای همسایه نیزصادر کنیم که این بخش نیاز به حمایت و اخذ وامهای کارآفرینی دارد.

   در این جلسه ژاله فرامرزیان پس از استماع نظرات و صحبت های رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین از حضور در این فدراسیون و دیدار با ورزشکاران جانباز و معلول ابراز خشنودی کرد و گفت: اقداماتی که در این فدراسیون انجام می شود فراتر از قهرمانی است. شما موضوعات انسانی و احساس نشاط و امید را به جامعه ای تزریق می‌کنید که به هر دلیلی این امید در زندگی شان کمتر شده است که این کار ارزشمندی است و من هم به نوبه خودم خوشحالم که در این فدراسیون حضور پیدا کردم و در حقیقت به علایق خودم عمل کردم.

   وی ادامه داد: نتایج این فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک خیلی برنامه محور تر و با نتایج بهتری رقم خورده است و تمام وعده هایی که دادند و حتی فراتر از آن وعده‌ها محقق شد که این همان هدف محوری است از این بابت خدا را شکر می کنیم.

   فرامرزیان با بیان اینکه وضعیت اعتبارات و اقتصاد کشور مشخص است، افزود: وزارت ورزش و جوانان سعی کرده است امکانات و وعده‌هایی که به فدراسیون‌ها قبل از جاکارتا داده بود را عملی کند و تمام تعهدات خود را در مسیر بازی های آسیایی و پاراآسیایی انجام دادیم اما پس از آن شرایط کشور به سمتی رفت که موضوع ورزش در اولویت قرار نگرفت و ارز مبادله ای یا همان دولتی به ورزش تعلق نگرفت که با تلاش هایی که انجام دادیم توانستیم ارز ثانویه را برای ورزش بگیریم.

   وی افزود: ما به تعهدات مالی خود که در قالب تفاهم نامه با فدراسیون ها امضا کردیم صد در صد عمل می کنیم. اگر جریان مالی سالمی بر فدراسیون حاکم باشد و طبق برنامه گزارش‌های درستی به دستمان برسد، صد در صد تفاهمنامه را اختصاص می دهیم و حتی مازاد بر آن نیز هر فدراسیون که برنامه ها و موفقیت‌های خوبی فراتر از آنچه که پیش بینی کرده است، داشته باشد در قالب پاداش به آنها کمک خواهیم کرد که فدراسیون جانبازان و معلولین هم با توجه به موفقیت های چشمگیری که کسب کرده شامل این پرداخت مازاد خواهد شد.

   معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: مبالغی که به هیئت های جانبازان و معلولان پرداخت می شود بسیار متفاوت‌تر از بقیه هیئت‌ها است و آن هم به خاطر همان نوع نگاه انسانی و اثر گذاری و اثربخشی این هیئت ها بر زندگی جانبازان و معلولین است.

   وی با اشاره به اختصاص اعتبار ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به هیات های استانی گفت: امسال بخشی از آن براساس برنامه فدراسیون‌ها، نحوه عملکرد مدیران، گزارش های دریافتی و رصد ها، آن را مرحله به مرحله پرداخت کردیم که این روش بهتر از سال گذشته بود ولی در سال آینده با جریان حسابرسی تعهدی که انجام خواهد شد این اعتبار با رویه بهتری به هیئت های استانی پرداخت خواهد شد.

   فرامرزیان توضیح داد: هر کمک مادی که به هیئت ها و فدراسیون ها انجام می شود بر اساس برنامه ریزی عملیاتی است، با این رویکرد اعتبارات به صورت شفاف تر و منطقی تر پرداخت خواهد شد.

   وی با اشاره به سال حمایت از تولید داخلی و تولید وازم ورزشی مورد نیاز ورزشکاران جانباز و معلول توسط تولیدکنندگان داخلی گفت: در این خصوص با توجه به تفاهم نامه هایی که با بانک های کارآفرینی امید و رسالت انجام داده ایم اگر تولید کالاهای داخلی به اشتغال جوانان منجر شود فرصت مناسبی است تا فدراسیون از این ظرفیت استفاده و از وام های بانکی با سود پایین بهره مند شود. در این خصوص لازم است اقدامات و مستندات لازم را به این بانک ها ارائه دهند تا از این امکانات برخوردار شوند.

   در خصوص درخواستی که برای برگزاری المپیاد استعدادهای برتر پارالمپیکی داشتید هم وزارت ورزش و جوانان در صورت وجود برنامه های خوب و شفاف همراهی خواهد کرد.

   معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان پس از این جلسه به فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان رفت و با مظلومی رئیس این فدراسیون دیدار کرد.

   مظلومی در این دیدار به تاریخچه تشکیل فدراسیون و رشته های تحت پوشش آن اشاره کرد و گزارشی از وضعیت فدراسیون ارائه داد و همچنین درخواست‌هایی را نیز مطرح کرد.

   فرامرزیان نیز در این جلسه با تقدیر و تشکر از زحمات انجام شده در این فدراسیون و تشکر از تلاش ورزشکاران و تیم مدیریتی این فدراسیون در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا گفت: ورزشکاران نابینا باید بتوانند از امکانات و خدمات سایر مجموعه ها از جمله امکانات فدراسیون جانبازان و معلولین استفاده کنند. ما در وزارت ورزش و جوانان به همه تعهدات خود در قالب تفاهمنامه امضا شده عمل خواهیم کرد و تا آنجا که قانون به ما اجازه دهد به فدراسیون نابینایان و کم بینایان کمک خواهیم کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,277,254
تعداد بازدید امروز : 9,141
تعداد بازدید دیروز : 20,049
آخرین به روزرسانی : 1398/02/30