امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی:

   از ورزش در هوای آلوده بپرهیزید

   از ورزش در هوای آلوده بپرهیزید

   رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی عموم مردم و ورزشکاران را در شرایط آلودگی هوا از ورزش در فضای باز برحذر داشت.

   به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر غلامرضا نوروزی تصریح کرد: ورزش‌کردن در هوای آلوده ضرر دارد چون مواد آلاینده بیشتری وارد بدن می‌شود؛ مخصوصا ورزش هایی مثل دویدن، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی که این روزها بیشتر مورد توجه مردم قرار دارند چون در فضای باز انجام می شوند، بیش از سایر ورزش ها در شرایط آلودگی هوا خطرناکند.
   به اعتقاد دکتر نوروزی ورزش در هوای آلوده سبب تشدید اثرات منفی آلودگی بر انسان می شود چون زمینه ورود حجم بالایی از ذرات معلق و گازهای آلوده را به بدن فراهم می کند. او در این خصوص افزود: هنگام ورزش کردن میزان رسوب ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ریه انسان چند برابر بیشتر از حالت معمول است.
   رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی انجام حرکات ورزشی بویژه در فضای باز نه تنها برای بدن مفید نیست که مضر است و عموم مردم باید این نکته را مد نظر داشته باشند.
   دکتر نوروزی افزود: برای به حداقل رساندن عوارض آلودگی، لازم است که در فضای باز ورزش نشود و مکانی انتخاب شود که فاصله زیادی با بزرگراه هاو خیابان اصلی دارد. اگر در اماکن سرپوشیده ورزش می کنید باید به این نکته توجه داشت که آن مکان از تهویه مناسب برخودار باشد.
   رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی چند توصیه تغذیه ای نیز به ورزشکاران ارائه کرد: مصرف مایعاتی مانند شیر و آب‌میوه طبیعی در برنامه روزانه ورزشکاران ضروری است، مصرف این مایعات در هوای آلوده باعث کاهش اثرات آلاینده‌ها بر ریه می شود و آب‌میوه طبیعی نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و ویتامینها در دفع آلاینده‌ها موثر است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,365,699
تعداد بازدید امروز : 15,167
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03