امروز : یکشنبه 26 آبان 1398
   
  • گفت و گوی رییس فدراسیون تیراندازی با اصحاب رسانه

   دادگر: از تمام ظرفیت ها برای موفقیت تیراندازی بهره خواهیم برد

   دادگر: از تمام ظرفیت ها برای موفقیت تیراندازی بهره خواهیم برد

   رییس فدراسیون تیراندازی کشورمان با اشاره به شرایط خاص این رشته گفت: تیراندازی با بسیاری از رشته های دیگر تفاوت بسیار دارد، ما از سویی به اقلام مصرفی مانند مهمات و ساچمه نیاز داریم و از سویی دیگر در بعد قهرمانی نیازمند تهیه سلاح حرفه ای و به روز دنیا هستیم که شرایط مالی خاصی را می طلبد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، علی دادگر امروز در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی و در جمع خبرنگاران گفت: برخی از رشته ها اقلام مصرفی ندارند، اما تیراندازی اقلام مصرفی پرهزینه ای مانند ساچمه و مهمات دارد که با توجه به شرایط مالی کنونی تهیه آن کار آسانی نیست.
   وی ادامه داد: واقعیت این است که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت های لازم را از این رشته دارند اما باید به این نکته توجه داشت که هزینه سلاح،ساچمه و مهمات با توجه به این که وارداتی هم هستند برای فدراسیون گران تمام می شود و این کار را تا حدودی سخت می کند. ما اگر بخواهیم با تیم های مدعی و قهرمانان جهان رقابتی نزدیک داشته باشیم باید در تامین نیازهای ملی پوشان خود عملکردی موفقی را نشان دهیم و فدراسیون تمام تلاش خود را برای این مهم به کار گرفته است.
   عضو هیات اجرایی فدراسیون جهانی تیراندازی یادآور شد: نگاه جهان به فدراسیون تیراندازی ایران و شرایط کنونی، نگاه خوب و مثبتی است و با همین نگرش موفق شدیم کرسی جهانی را در هفته گذشته به دست آوریم. ما هیچ گاه از کوشش و تلاش برای موفقیت تیراندازی دست بر نخواهیم داشت اما باید کمی انصاف داشت و با واقعیت ها به موضوع نگاه کرد.
   وی به اردوهای تیم ملی اشاره کرد و گفت: برای حضور در میادین مهم برون مرزی و کسب سهمیه و مدال باید کار و تلاش کرد، بر همین اساس اردوهای تیم ملی را نیز تحت نظر کادر فنی آغاز کردیم. جای خوشحالی دارد که ورود به تیم ملی برای همگان میسر است و اگر ورزشکاری بتواند شایستگی های خود را به اثبات برساند این شانس را دارد که در اردوی تیم ملی حضور یافته و در صورت تایید کادر فنی افتخار پوشیدن پیراهن مقدس تیم ملی را داشته باشد. امروز و در همین جمعی که شما می بینید دختری 14 ساله از استان سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی دعوت شده است که از دل المپیاد استعدادهای برتر ورزشی بیرون آمد. کادر فنی تیم ملی در آن رقابت ها حضور داشت و با بررسی عملکرد ورزشکاران، این ورزشکار تپانچه را شناسایی و به اردو فراخواند و امروز می بینید که تحت نظر کادر فنی به تمرینات خود ادامه می دهد.
   دادگر به مسابقات و رویدادهای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو اشاره کرد و گفت: تا آغاز این بازیها‌ 9 اعزام برای کسب سهمیه پیش رو داریم، البته یک رویداد در مکزیک خواهد بود که با توجه به بعد مسافت و خستگی نفرات شاید در آن شرکت نکنیم که هنوزدر این خصوص تیم نهایی اتخاذ نشده اما در سایر مسابقات حضور خواهیم داشت. برای آنکه بتوانیم موفق عمل کنیم هر ورزشکار روزانه به 500 هزار تومان هزینه نیاز دارد که این شامل اقلام تمرینی شامل مهمات، ساچمه و ... می شود و تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که با توجه به وضعیت اقتصادی موجود جامعه، در روند کار خللی ایجاد نشود.
   رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه صحبت‌هایش درباره جلساتی که با مسئولان وزارت دفاع داشت، اشاره کرد و گفت: آنها مخالف ورود سلاح بودند. با مذاکراتی که داشتیم اعلام کردیم ما به ورود سلاح‌های ورزشی تاکید داریم چرا که ورزشکاران ما به آن نیاز مبرم دارند. به همین دلیل موافقت حاصل شد اما سلاح با ارز وارد می‌شود. بنابراین اگر ارز دو برابر شود هزینه سلاح هم دوبرابر می‌شود. البته وزارت دفاع در خصوص تولیدات داخلی قول هایی داده تا حداقل‌ها را تامین کند.
   حضور مربیان خارجی در ایران و بهره مندی از دانش بومی دیگر مبحث مطرح شده در این دیدار بود. علی دادگر در این خصوص گفت: السکاندر سماکین در تپانچه حضور دارد و قراردادش فعلا" تا عید نوروز تمدید شده است. در رابطه با تفنگ با توجه به افزایش هزینه های ارزی، امکان جذب در شرایط کنونی مقدور نیست و با مربیان داخلی کار را ادامه خواهیم داد. اما در نظر داریم در اردوهای برون مرزی و خارجی از مربیان مطرح استفاده کنیم تا هم صرفه جویی شود و هم در صورت نیاز، از دانش آنان نیز بهره مند شویم.
   وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره شرایط بودجه و اینکه آیا مکاتبه‌ای با وزارت ورزش درباره افزایش آن داشته‌اید، تصریح کرد:‌ ما از منابع مختلف بودجه را تامین می‌کنیم، البته درآمدزا هم هستیم. با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم برای افزایش بودجه مکاتبه شده و قول حمایت آنان را هم گرفته ایم اما با توجه به این که در سال 98 اعزام هایی را برای کسب سهمیه المپیک خواهیم داشت، نیازمند حمایت خاص هستیم.
   رئیس فدراسیون تیراندازی درباره صحبت‌های امیرحسین صولت مربی سابق تپانچه و اینکه مشخص نشد وی به چه دلیل از تیم ملی کنار رفت، گفت: تشخیص دبیر فدراسیون و کمیته فنی این بود از مربیان دیگر هم می‌توان استفاده کرد. وقتی مربی خارجی داریم برای تیم ملی که 5-6 نفر هستند نمی‌توانیم 5 مربی بیاوریم. به همین دلیل باید برخی خارج از گود باشند. البته به غیر از آقای صولت مربیان دیگری هم بودند که الان در کنار تیم نیستند اما حرف و حدیثی نبود. تیم ملی به یک فرد یا گروه خاص اختصاص ندارد و اگر قرار باشد با حذف یک نفر چنین سر و صدایی ایجاد شود که نمی‌شود کار کرد. مربیگری در تیم ملی موروثی نیست.
   وی درباره کرسی کسب شده در فدراسیون جهانی اظهار داشت: ما هر چقدر کرسی داشته باشیم به نفع ماست. در انتخابات فدراسیون جهانی با 150 رای به عنوان عضو هیات اجرایی انتخاب شدم. بی شک این حضور برای ما و ورزش ایران اثرات مطلوبی دارد و از طرفی ایران می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها نقش اساسی ایفا کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,256,876
تعداد بازدید امروز : 3,820
تعداد بازدید دیروز : 19,304
آخرین به روزرسانی : 1398/08/22