امروز : سه شنبه 04 تیر 1398
   
  • مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : جوان یک فرصت برای پیشبرد برنامه توسعه است/هرجا امور را به جوانان واگذار کردیم موفقیت ها چشمگیر بوده است

   مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : جوان یک فرصت برای پیشبرد برنامه توسعه است/هرجا امور را به جوانان واگذار کردیم موفقیت ها چشمگیر بوده است

   مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه هرجا امور را به جوانان واگذار کردیم موفقیت ها چشمگیر بوده است، گفت : جوان یک فرصت ایده آل برای پیشبرد برنامه توسعه است

   به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،سید محمد تقی علوی بیان داشت :جوان یک فرصت برای توسعه کشور است و اگر این ظرفیت و فرصت را به خوبی بشناسیم و از آن بهره ببریم موجبات بالندگی و پیشرفت کشور را فراهم می کند.
   مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد افزود: اهمیت نقش جوانان در توسعه کشور از چند جنبه قابل بررسی است که از جمله اینکه جوانان اصلی ترین بخش نیروی انسانی کشور محسوب می شوند که به عنوان موتور محرکه در همه بخش های اقتصادی و اجتماعی ایفای نقش می کنند و در حوزه بازار کار بسیار موثر هستند.
   وی ادامه داد: نکته دوم این است که در برنامه های توسعه یکی از عوامل و عناصری که باید با جدیت به آن توجه کرد بحث نشاط و شادابی در جامعه است که جوانان به عنوان مهمترین بخش جامعه می توانند در ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی ایفای نقش کنند.
   علوی اظهار داشت: در حوزه برنامه های فرهنگی نیز همواره شاهد حضور پررنگ جوانان کشور و استان در عرصه های بین المللی بوده ایم و در عرصه های ورزشی هم حضور قدرتمند جوانان ما در میادین بین المللی ورزشی همواره شادی آفرین و افتخار آفرین بوده است.
   وی ادامه داد: در حوزه کارآفرینی، جوانان ما با کوشش و تلاش فراوان فرصت های شغلی بسیاری ایجاد کرده اند.
   علوی با اشاره به برخورداری این استان از ظرفیت های مناسب در حوزه مختلف افزود: جوانان ما می توانند در توسعه استان به ایفای نقش بپردازند و این وظیفه ماست که بتوانیم این نقش ها را در توسعه استان پررنگ کنیم و از این ظرفیت ها حداکثر استفاده را ببریم.
   علوی تاکید کرد: ضرورت دارد که در برنامه ریزی های خود به جوانان با جدیت بیشتری توجه کنیم.
   وی اظهار داشت: هدف قانون گذار از ایجاد ستاد ساماندهی امور جوانان این بوده که بتواند ضمن شناسایی پتانسیل های جوانان، با برنامه ریزی لازم از ظرفیت ها و توانمندی های آنان در راستای توسعه استان حداکثر استفاده نماییم .
   او ادامه داد: بنابرین مهم است که در ستاد ساماندهی امور جوانان استان به شکل هدفمند عمل کنیم و موضوعات مشخص را در آن مورد بررسی قرار دهیم و قبل از تشکیل جلسات، مباحث کارشناسی را پس از حلاجی با پیشنهاد مشخص به بحث بگذاریم و در نهایت مصوب و اجرایی کنیم.
   مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه بر برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان تاکید وگفت: برگزاری جلسات باید به معنای اختصاص وقت بیشتر برای بررسی مسائل جوانان باشد و به اتخاذ تصمیماتی در جهت ساماندهی امور آنها منتهی شود.
   وی افزود : در شهرستان های استان نیز جلسات ستاد باید به ریاست فرمانداران برگزار شود و مسائل جوانان در شهرستان ها هم با جدیت دنبال شود.
   علوی با تاکید بر لزوم استفاده دستگاه های اجرایی استان از ظرفیت تشکل های مردم نهاد اضافه کرد: هر کجا که امور را به مردم و به ویژه جوانان واگذار کرده ایم کارها به خوبی پیش رفته و موفقیت ها چشمگیر بوده و این نشان می دهد که این تشکل ها می توانند فعالیت ها و امور برون سپاری شده توسط دستگاه ها را انجام دهند.
   وی بیان داشت : انتظار است که مدیران دستگاه های اجرایی هدف و سیاست دولت مبنی بر واگذاری 30 درصد تصدی ها به جوانان و بانوان تا پایان برنامه ششم توسعه را در دستور کار خود قرار دهند و در هر جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان یک یا دو دستگاه گزارش عملکرد خود در این زمینه را ارائه کنند.
   مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به قرار داشتن در آستانه چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: در شرایطی که دشمن به دنبال وارد کردن لطمه به کشور، مردم و نظام است باید در جهت برگزاری هرچه بهتر جشن های پیروزی انقلاب نسبت به سال های قبل، از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
   وی ادامه داد: در این میان می توان از ظرفیت جوانان و تشکل های مردم نهاد برای برگزاری هرچه باشکوه تر جشن های پیروزی انقلاب استفاده کرد.
   علوی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در جهت پیشبرد اهداف در حوزه جوانان شد و گفت: امروزه فضای مجازی به یکی از بهترین ابزارها برای فعالیت در بخش های مختلف تبدیل شده که باید از این ظرفیت بهترین استفاده را ببریم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,083,238
تعداد بازدید امروز : 7,920
تعداد بازدید دیروز : 21,143
آخرین به روزرسانی : 1398/04/04