امروز : سه شنبه 04 تیر 1398
   
  • کلاس آموزشی خبرنویسی کوتاه برگزار شد

   ناظمی: تاخیر در اطلاع رسانی به شایعه، گمانه زنی و اخبار دروغ منجر می شود

   ناظمی: تاخیر در اطلاع رسانی به شایعه، گمانه زنی و اخبار دروغ منجر می شود

   مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که تاخیر در اطلاع رسانی به شایعه، گمانه زنی و اخبار دروغ منجر می شود، افزود: این موج اخبار سیاه سبب بی ثباتی، بی اعتمادی و نگرش منفی مخاطبین به سازمان مربوطه خواهد شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کلاس آموزشی خبرنویسی کوتاه صبح امروز با مدرسی مازیار ناظمی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور کارشناسان این حوزه و مدیران روابط عمومی فدراسیون ها و ادارات کل ورزش و جوانان استانها در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
   مازیار ناظمی در این کلاس آموزشی به تعریف مفهوم رسانه های سیاه اشاره کرد و تاثیر اخبار رسانه های سیاه بر افکار عمومی را مورد توجه قرار داد و گفت: ورود به موقع و هوشمندانه روابط عمومی ها به موضوعات روز و مرتبط با سازمان و پاسخگویی مناسب به نیاز و ابهامات مخاطب از راه های مقابله مناسب با اخبار سیاه است.
   وی با بیان این که تاخیر در اطلاع رسانی به شایعه، گمانه زنی و اخبار دروغ منجر می شود، افزود: این موج سبب بی ثباتی، بی اعتمادی و نگرش منفی مخاطبین به سازمان مربوطه خواهد شد.
   ناظمی با مروری گذرا بر ارزش ها و عناصر خبری، ادامه داد: دنیا به سمت کوتاه نویسی پیش می رود و مخاطبین امروز تمایلی به خواندن خبرهای طولانی ندارند.
   مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان بر اهمیت تکرار در کار رسانه ای تاکید کرد و افزود: تکرار در کار خبر موجب تثبیت رویکرد سازمان و آشنایی مخاطبین با این رویکرد ها و جریان سازی آن موضوع خبری می شود.
   ناظمی در این کلاس به توضیح شیوه های کوتاه نویسی خبر پرداخت و تصریح کرد: در کوتاه نویسی خبر باید به مخاطب شناسی، خواندن دقیق خبر و حذف کردن کلمات اضافه تا حد امکان از آن خبر، توجه ویژه داشت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,082,764
تعداد بازدید امروز : 7,446
تعداد بازدید دیروز : 21,143
آخرین به روزرسانی : 1398/04/04