امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون بسکتبال برگزار شد

   مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون بسکتبال برگزار شد

   مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال عصر چهارشنبه 21 آذرماه در محل آکادمی ملی المپیک به ریاست محمدرضا داورزنی معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال؛ مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال عصر چهارشنبه 21 آذرماه در محل آکادمی ملی المپیک به ریاست محمدرضا داورزنی معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. روسای هیئت‌های استانی، نمایندگان نیروهای مسلح، فدراسیون دانش آموزی، فدراسیون ورزش های دانشگاهی، ورزش کارگری، ورزشکاران، باشگاه ها، مربیان، داوران و دیگر اعضا در مجمع حضور داشتند.
   در ابتدا مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال به مهمانان و ریاست مجمع خیر مقدم گفت.

   سپس رامین طباطبایی رئیس فدراسیون با ارائه گزارشی از عملکرد فدراسیون بسکتبال در سال ۱۳۹۷، شرح کاملی از وضعیت موجود، اهداف پیش رو و دستاوردهای فدراسیون بیان کرد.

   در ادامه خزانه ‌دار فدراسیون به ارائه گزارش های مالی و حسابرسی خود پرداخت. بازرس فدراسیون نیز به ضرورت افزایش بودجه بسکتبال برای پیشبرد اهداف فدراسیون اشاره کرد.

   سپس فریده شجاعی نایب رئیس بانوان با اشاره به موفقیت های بانوان بسکتبالیست در چند ماه اخیر خواستار افزایش بودجه و نگاه ویژه وزارت به بانوان شد.

   روسای هیات های استانی نیز هرکدام نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود جهت بهبود وضعیت بسکتبال در کشور را ارائه کردند.

   در پایان مجمع سالیانه فدراسیون بسکتبال محمدرضا داورزنی معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ضمن تقدیر از مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال بزرگسالان گفت: بسکتبال ایران در حال پوست اندازی است و باید رفته رفته نسل جدید جایگزین نسل قدیم شود. لازم است روی نسل جدید سرمایه‌گذاری شود و به آنها فرصت داد تا در میادین بین‌المللی دیده شوند. نمونه فرصت دادن به نفرات جدید را در بازی با فیلیپین دیدیم. نباید در مدت پوست اندازی انتظار نتایج بسیار خوب از این تیم داشت اما انتظار داریم با همت، تلاش و توانمندی که در کادر فنی، مسئولان فدراسیون؛ هیئت های استانی و بازیکنان سراغ داریم شاهد تحولات جدیدی در بسکتبال باشیم.

   داورزنی ادامه داد: باید هزینه برخی اقدامات را پرداخت کرد. بسکتبال ایران نمی تواند در انتظار افرادی باشد که در المپیک ۲۰۰۸ نیز حضور داشتند وحالا روی آن ها برای المپیک ۲۰۲۰ نیز حساب کرد. البته نمی‌توان از تلاش ها و زحمات آنها چشم پوشی کرد. ما قدردان همه آنها هستیم.


   داورزنی اظهار کرد: انتظار ما این است که بسکتبال ایران در آسیا حرف اول را بزند و در المپیک نیز حضور داشته باشد. این کار با توجه به نسل جدید و مستعد، دانش کادرفنی و توانمندی فدراسیون امکان پذیر است. وزارت ورزش نیز سعی خواهد کرد همان کاری را که برای والیبال انجام داده است برای بسکتبالیست انجام دهد.

   معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: با توجه به افزایش حجم فعالیت‌های فدراسیون‌بسکتبال سعی خواهیم کرد در سال آینده در تخصیص منابع به این فدراسیون تجدید نظر کنیم. به ویژه در بخش بسکتبال سه به سه که امکان حضور در میادین جهانی وجود دارد.

   او بیان کرد: اگر می خواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم لازم است با کشورهای صاحب نام در بسکتبال برای افزایش تجربه و دانش فنی ارتباط داشته باشیم. اگر به المپیک فکر می کنیم نباید کماکان به فکر آسیا و مسابقات غرب آسیا باشیم. باید با بزرگان بسکتبال جهان تنه به تنه شویم.

   داورزنی خاطر نشان کرد: معتقدم فوتبال، هندبال، بسکتبال و والیبال ایران باید در المپیک حضور داشته باشد. گاهی ایران به اندازه جمعیت یک کشور استعداد دارد اما به دلیل نبود برنامه نمی‌تواند از آنها بهره برداری کامل را انجام دهد. سرمایه گذاری روی چند نفر و استفاده از روش گلخانه‌ای فرسودگی ایجاد خواهد کرد.

   او اضافه کرد: باید در هر تورنمنت آسیایی و جهانی چهره های جدیدی به ورزش کشور معرفی شوند.ضمن اینکه لازم است به اردو و مسابقات جوانان و نوجوانان به اندازه بزرگسالان توجه شود تا این بازیکنان جوان و نوجوان برای حضور در تیم‌های بزرگسالان آماده شود. باید با برنامه ریزی و استراتژی هدفمند پیش برویم.اگر این کار را انجام دهیم در آینده نتایج آن را خواهیم دید. روزمرگی باعث می شود آینده را از دست بدهیم.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,679,442
تعداد بازدید امروز : 3,072
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25