امروز : جمعه 01 شهریور 1398
   
  • دکتر سلطانی فر پس از جلسه عالی ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک مطرح کرد:

   انتظار مردم از تیم ملی فوتبال قهرمانی در جام ملت های آسیا است / موزه ملی ورزش ایران افتتاح می شود

    انتظار مردم از تیم ملی فوتبال قهرمانی در جام ملت های آسیا است / موزه ملی ورزش ایران افتتاح می شود

   دکتر سلطانی فر از افتتاح موزه ملی ورزش ایران ظرف دو تا سه ماه آینده خبر داد و همچنین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران را برای کسب قهرمانی در جام ملت های آسیا مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: حمایت های لازم از تیم ملی فوتبال ایران به عمل آمده و انتظار مردم هم از این تیم قهرمانی در جام ملت های آسیا است .


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان امروز بعد از نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت : ما امروز 2 جلسه در کمیته ملی المپیک و پارالمپیک داشتیم. یکی درباره ایجاد موزه ملی ورزش بود که مباحث آن از یک دهه قبل در دولت ها و مدیریت‌های مختلف مطرح بود. با هماهنگی که با رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم تصمیم گرفتیم با جدیت این موضوع را پیگیری کنیم. درباره بحث مکان هم ایده های مختلف مطرح بود.البته همین ساختمان که کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در آن قرار دارد از ابتدا برای موزه ورزش احداث شده بود که برای کمیته در نظر گرفته شد که در نهایت با رویکرد خوب دکتر صالحی امیری در 2 فاز قرار شد این موزه راه‌اندازی شود. فاز اول استفاده از فضاهای موجود با اهدافی که از اول پیش‌بینی شده بود که دو تا سه ماه دیگر افتتاح می‌کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بر اساس محتوای پیش بینی شده مجموعه ظرفیت ها و دستاوردهای ورزشکاران مدال آور ایران در این موزه قرار خواهد گرفت توضیح داد: تلاش ما این است در 16 دوره‌ای که در المپیک حضور داشتیم، بتوانیم مدال‌ها و کاپ قهرمانان را به تصویر بکشانیم و این مدال‌ها برای ورزش‌دوستان به نمایش گذاشته شود. با توجه به اهدافی که کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته ملی المپیک دارند و آن برقراری صلح و نزدیکی ملت‌هاست بتوانیم از طریق ساز و کارهایی که در موزه ایجاد می شود ،به مردم و نسل جدید نشان دهیم.
   دکتر سلطانی‌فر با اشاره به اینکه در فاز دوم موزه هم یک مکان جدید را پیش‌بینی کرده‌ایم که احداث شود، تصریح کرد : احداث فاز دوم به تامین منابع مالی ما بستگی دارد تا در 2-3 سال آینده در ساختمان جدید موزه ای با محتوای گسترده‌تری داشته باشیم. در جلساتی که هفتگی داریم و اهتمامی که همکاران دارند قرار شد از ظرفیت کارشناسی سازمان گردشگری هم بتوانیم استفاده کرده و فاز اول موزه را تا 2-3 ماه آینده افتتاح کنیم..
   وزیر ورزش و جوانان همچنین به فراخوان قهرمانان برای مشارکت در این موزه اشاره کرد و اظهار داشت : ما فراخوان زدیم تا همه قهرمانان مدال‌ها، کاپ‌ها و مدارج و مدارک علمی را که توانسته‌اند به دست بیاورند ،تقدیم کنند تا در فواصل زمانی مختلف داشته‌های ورزش را در اختیار نسل جدید قرار دهیم.
   دکتر سلطانی فر پیرامون جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک هم که امروز برگزار شد،توضیح داد : امروز جلسه ستاد عالی المپیک و پارالمپیک برگزار شد. ما در هر جلسه برنامه‌های یک فدراسیون را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. امروز کاراته را ارزیابی کردیم. کشورها می‌توانند 8 سهمیه کسب کنند. فکر می‌کنم ما از این 8 سهمیه بتوانیم سهمیه‌های مناسبی بگیریم. کاراته برای نخستین بار است که المپیکی شده و امیدوارم سهمیه‌های خوبی بگیریم و بتوانیم مدال های خوشرنگی را هم بدست آوریم .
   وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می شود ،اظهار داشت: طبق قول‌هایی که دادیم تکلیف فدراسیون‌ها را مشخص می‌کنیم. فدراسیون‌هایی که سرپرست دارند یا شامل قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها شده‌اند یا دوره مدیریت روسای آنها به پایان رسیده، به همین دلیل سرپرست انتخاب شد. تلاش این است در کوتاهترین زمان انتخابات را انجام دهیم اما ما مشکل هم داریم چون تکلیف هیات‌ها ی استانی مشخص نیست. چون هیات‌ها اعضای اصلی مجامع هستند.
   دکتر سلطانی فر ادامه داد : در این مورد اختلاف‌نظرهایی در سازمان های نظارتی وجود دارد به همین دلیل از ریاست مجلس خواستیم که کمیته‌ای را مأمور کرده تا به همراه معاونت حقوقی ریاست جمهوری وضعیت هیأت‌ها را مشخص کنند که این قانون می‌تواند آنها را شامل شود یا خیر؟ چرا که در در حال حاضر 40 درصد رؤسای هیأت‌ها بازنشسته دستگاه‌های اجرایی هستند به همین دلیل انتخابات یکی، دو فدراسیون هم به تعویق افتاده تا وضعیت این قانون در هیات های استانی مشخص شود و اگر قرار شد این قانون به هیات های استانی نیز تسری یابد ،بلافاصله اقدام خواهد شد .
   وزیر ورزش و جوانان پیرامون وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه رقابت های جام ملت های آسیا هم گفت: امروز تیم ملی فوتبال ایران یکی از آماده ترین تیم هاست. هم فدراسیون فوتبال با تمام توان نیازها و تدارکات لازم را داشته است هم کادر مربیگری و هم بازیکنان بسیار خوبی داریم که با انگیزه هستند و در واقع تقریبا دو تیم ملی داریم .
   دکتر سلطانی فر اضافه کرد: همه این عوامل دست به دست هم داده و مجموعه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هم با تعامل ،هماهنگی و هم افزایی خوبی که دارند بیشترین حمایتها را داشتند و همه نیازهای تیم ملی را هم تامین کردیم. بهترین کمپ را الان دارند و بهترین تدارکات را داشتند و همچنین بهترین و مناسبترین شرایط را داریم . و همه شرایط هم دست به دست هم داده که بعد از 42 سال انشالله بتوانیم قهرمان جام ملت های آسیا شویم .

   وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: نتایج تیم ملی فوتبال در جام جهانی و شرایط آماده‌سازی تیم ملی نشان می‌دهد در مقایسه با سایر تیم‌های آسیایی که آنها هم حریفان خوبی هستند ، شرایط مطلوبی داریم که قهرمان آسیا شویم. انتظار ملت هم از تیم ملی قهرمانی آسیا است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,446,616
تعداد بازدید امروز : 14,973
تعداد بازدید دیروز : 20,476
آخرین به روزرسانی : 1398/06/01