امروز : سه شنبه 04 تیر 1398
   
  • فدراسیون پزشکی ورزشی همزمان با آغاز سال نو میلادی منتشر کرد؛

   فهرست ممنوعه ۲۰۱۹ ، کارت جیبی راهنمای ورزشکار و پوستر ۱۰ گانه دوپینگ

   فهرست ممنوعه ۲۰۱۹ ، کارت جیبی راهنمای ورزشکار و پوستر ۱۰ گانه دوپینگ

   فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همزمان با آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی ترجمه تازه ترین فهرست ممنوعه اعلامی از طرف آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ را منتشر کردند.

   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در این خصوص گفت: با توجه به اینکه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ(وادا) از ابتدای هر سال میلادی لیست مواد ممنوعه بازنگری شده را منتشر می کند و با به روز رسانی این لیست تغییراتی در آن رخ می دهد، ضروری است که ورزشکاران سراسر دنیا به این لیست توجه جدی داشته باشند.
   وی افزود: در این راستا در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز هر سال ترجمه این لیست را همراه با برخی بسته های آموزشی از ابتدای سال میلادی منتشر می کنیم و امسال علاوه بر لیست کامل ممنوعه ۲۰۱۹، کارت جیبی راهنمای ورزشکار که حاوی برخی داروهای ممنوعه و مجاز است، همراه با پوستر ۱۰ گانه دوپینگ از امروز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۹۷ از طریق سایت فدراسیون پزشکی ورزشی به نشانی www.ifsm.ir در دسترس عموم قرار می گیرد.
   دکتر نوروزی خاطر نشان کرد: علاوه بر این، این سه بسته آموزشی چاپ و منتشر نیز شده اند و به زودی در اختیار تمامی فدراسیون های ورزشی، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و هیات های ورزشی سراسر کشور قرار می گیرد، ضمن اینکه از طریق شبکه های اجتماعی نیز در دسترس عموم قرار گرفته است.
   دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ یادآور شد: یک بسته آموزشی در خصوص معافیت مصرف درمانی و همچنین راهنمای مصرف مکمل های غذایی در ورزش تهیه شده است که این بسته نیز طی روزهای آینده در سطح عموم منتشر خواهد شد.
   http://www.ifsm.ir/news/44262
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,081,365
تعداد بازدید امروز : 6,047
تعداد بازدید دیروز : 21,143
آخرین به روزرسانی : 1398/04/04