امروز : سه شنبه 04 تیر 1398
   
  • سعادت مند: شناسایی ۲ هزار ۵۰۰ مستعد ورزشی دستاورد المپیاد استعدادهای برتر ورزشی بود

   سعادت مند: شناسایی ۲ هزار ۵۰۰ مستعد ورزشی دستاورد المپیاد استعدادهای برتر ورزشی بود

   مدیر کل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی و دبیر ستاد المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در نشست تخصصی مدیران کل ورزش و‌ جوانان سراسر کشور گزارشی از المپیاد استعدادهای برتر ارائه کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و‌جوانان در این نشست احمد سعادت مند اظهار داشت : نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش در ۷۷ رشته ورزشی با حضور ۲۰ هزار ورزشکار طی دو هفته برگزار شد و ۱۵۶۹ مدال قهرمانی بین ورزشکار توزیع شد.
   وی در این نشست توضیحاتی پیرامون اهداف برگزاری این المپیاد ارائه کرد.
   مدیر کل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و‌جوانان عدالت محوری ، نگاه توسعه ای به مناطق کمتر برخوردار و‌ توسعه نیافته، تزریق روحیه نشاط و امید در بین آحاد مردم ، تلاش درجهت ایجاد وحدت و‌ همدلی در بین اقوام ،ارتقای جایگاه ورزش ایران در سطوح مختلف بین المللی ، تلاش جهت حضور مقتدرانه در المپیک جوانان ، شناسایی نخبگان ورزشی ، پرورش و هدایت آنها به منظور پشتوانه سازی تیم های ملی را بخشی از اهداف این طرح ملی ورزشی عنوان کرد.
   وی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۴۶۰ هزار نفر درگیر المپیاد استعدادیابی شدند در خصوص اقدامات صورت گرفته پیش از برگزاری آن گفت: برگزاری دو دوره آموزش و دانش افزایی کارشناسان استعدادیابی فدراسیونها و‌مدیران پایگاههای استعدادیابی و فدراسیونها و جلسات متعدد با حضور وزیر ،معاونین و کارشناسان متخصص در حوزه های مختلف از کارهایی بود که به طور جدی پیگیری شد.
   این مقام مسوول اضافه کرد: المپیاد در دوبخش پسران و دختران برگزار شد که پسران ورزشکار در ۴۶ رشته ورزشی و‌ دختران در ۳۱ رشته ورزشی به مصاف هم رفتند.
   دبیر ستاد المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور شناسایی ۲ هزار ۵۰۰ نخبه ورزشی در رشته های مختلف را دستاورد این المپیاد عنوان کرد و‌ توضیح داد : برای هدایت این استعدادها بسته های حمایتی در بخش های آماده سازی جسمانی ، تغذیه ، روانشناسی ،پزشکی ورزشی و... تدوین شده است.
   وی این نکته را مورد تاکید قرار داد که استانها در بخش پرورش مستعدین شناسایی شده از سوی فدراسیونهای ورزشی برنامه های این بخش را بطور جدی پیگیری کرده تا در حوزه پشتوانه سازی در بخش توسعه قهرمانی پایگاه های ورزش قهرمانی به ایفای نقش بپردازند تا پروسه افتخار آفرینی در میادین بین المللی با اطمینان بیشتری تداوم پیدا کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,081,453
تعداد بازدید امروز : 6,135
تعداد بازدید دیروز : 21,143
آخرین به روزرسانی : 1398/04/04