امروز : دوشنبه 27 خرداد 1398
   
  • معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد:

   راه اندازی دبیرخانه تشکلهای جهادی در سیستان وبلوچستان/ تشکلها از پرداخت مالیات معافند

   راه اندازی دبیرخانه تشکلهای جهادی در سیستان وبلوچستان/ تشکلها از پرداخت مالیات معافند

   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: درحوزه اشتغال وزارت ورزش، رسالت اشتغال جوانان را برعهده ندارد بحث ما پیگیری از حوزه های دیگر است در حوزه اشتغال در کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت کار است، اما مجموع اعتباراتی که دراین حوزه در اختیار وزارت ورزش و جوانان است حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است که اصلا قابل مقایسه نیست .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان وبه نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان سیستان و بلوچستان،دکتر محمدمهدی تندگویان در اولین جلسه ستاد جوانان استان که در فرمانداری شهرستان زهک و باحضور مسئولین استانی برگزار شد اظهار کرد: ۱۲ هزارمیلیارد تومانی که وزارت کار می تواند برای وام بگذارد و تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان هم قابل ارتقا است اصلا با اعتبار ۱۰۰ میلیاردی ما قابل قیاس نیست اما اگر جلسات خوب برگزار شود و تکلیف جلسات مشخص شود اعتبارات را می توان به خوبی جذب کرد .
   وی ادامه داد: درحوزه تشکلها دنبال مدلی هستیم تا بتوانیم به شکلی برنامه ریزی شده این تشکلها را ساماندهی کنیم .
   این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان کشور افزود: درحوزه اشتغال که بحث اصلی این استان است باید سمن ها هرچه زودتر پروندهایشان را در اختیار استانداری قرار دهند و بدنبال ثبت کردن و شناسه گرفتن باشند تا بتوانیم بحث حمایتی اشتغال را افزایش بدهیم و امیدواریم سیستان وبلوچستان بعنوان اولین استانی باشد که در زمینه ثبت تشکلها اقدامات لازم را انجام داده است .
   وی در ادامه گفت: یکی از بحثهای ما بحث اشتغال رو به افزایش است، گرفتن وام به تنهایی دردی دوا نمی کند بلکه ایجاد کارگاهی که با گرفتن وام راه اندازی می شود و باعث اشتغال چند نفر جوان می شود بسیار حائز اهمیت است .
   معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: درسطح ملی شبکه گردشگری جوانان راه اندازی شده اما در این استان باتوجه به جاذبه های گردشگری خوبی که دارد بحث بوم گردی که بتواند از شبکه ما استفاده کند حائز اهمیت بوده بشرط اینکه این استدلال دراستان ایجاد شود وبتوانند با شبکه ما ارتباط لازم را برقرار کنند من استعدادهای بسیاربالایی را در روستاهای این منطقه دیدم که به راحتی می شود آنها را توانمند کرد .
   تندگویان اضافه کرد: یکی از برنامه های مهم ما ایجاد دبیرخانه تشکلهای جهادی در این استان است وامیدوارم که بتوانیم پایگاههای مختلفی را برای آنها ایجاد کنیم تاتمام تشکلهای جهادی سراسرکشور بتوانند خدمات بهتری را به جوانان این استان ارائه کنند چرا که اعتقاد دارم وقتی جوانان خودشان را پیدا کنند خیلی بهتر و روان تر از ما دولتی ها کارخواهند کرد .
   وی ادامه داد: مدرسه سازی و مسجدسازی خوب است اما لازم است که حالا وارد بحث اشتغال بشویم .
   وی در ادامه سخنانش افزود: تشکلهای جهادی ما باید الان بر روی مدلهای مختلف اشتغال کار کنند، ما به هرکسی که بخواهد فعالیت سیاسی کند مجوز نخواهیم داد، احساسم براین است تنهاخدمتی که میتوانم به جوانان بکنم در حوزه اشتغال است هرکسی که بیاید و در هرکجای کشور هرگونه اشتغالی را ایجاد کند که بواسطه آن جوانی مشغول بکار شود، آمادگی ثبت تشکلش را داریم بشرطی که دراستان هم مراجع مربوطه به تشکلهای ما بهاء لازم رابدهند چراکه تشکل باید در استان شکل بگیرد .
   وی اضافه کرد: درخواستم ازمعاون استاندار سیستان و بلوچستان این است که بحث برون سپاری کارهای نهادهای دولتی و تشکلها را در اولویت قرار دهند، تشکلهای ما غیرانتفاعی هستند و برطبق قانون برنامه ششم توسعه، از مالیات معاف هستند و اگر در استان از آنها مالیات میگیرد باید برخورد شود چراکه تشکلها از مالیات معاف هستند .
   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در نظر داریم تا یک شبکه کشوری بازار برای جوانان راه اندازی کنیم وبصورت پایلوت از استان ایلام کار را شروع کرده ایم اما به نظرمن این استان هم توان ورود به این قسمت را دارد و واقعا به این کار نیاز دارد چون وقتی نمیتواند به سمت دامداری و کشاورزی که قبلا داشته برود باید برروی تجارت الکترونیک کار شود .
   تندگویان افزود: چه بهتر که یکی ازپایگاههای کشور را در اینجا قرار بدهیم، پایلوت آن انجام شده و اکنون هم میخواهیم گسترش بدهیم و اگر استان سیستان و بلوچستان آمادگی لازم را داشته باشد کافیست که یک یا دو تشکل مدیریت این مورد را برعهده بگیرند تا ما آنها را به شبکه کشوری مرتبط کنیم .
   وی ادامه داد: مشکلی که مطرح شد در رابطه با فروش صنایع دستی با ارائه در این شبکه و توانمندیشان در این حوزه حتی امکان صادرات در این خصوص هم فراهم خواهد شد
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,919,165
تعداد بازدید امروز : 28,789
تعداد بازدید دیروز : 30,835
آخرین به روزرسانی : 1398/03/27