امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • هفتاد و دومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان

   دکتر سلطانی فر: هزار جوان به عرصه مدیریت کشور وارد می شوند / امیدواریم تغییر نسل و انتقال قدرت به جوانان ادامه پیدا کند

   دکتر سلطانی فر: هزار جوان به عرصه مدیریت کشور وارد می شوند / امیدواریم تغییر نسل و انتقال قدرت به جوانان ادامه پیدا کند

   وزیر ورزش و جوانان گفت: با دستور رئیس جمهور، هزار جوان خلاق، فعال و عاشق میهن در استانها و شهرستانهای کشور به خدمت گرفته می شوند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی‌فر در هفتاد و دومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان پس از استماع گزارش بانک مرکزی از روند ارائه تسهیلات ازدواج جوانان گفت: بانک مرکزی و سیستم بانکی با وجود همه مشکلات و کمبود اعتبارات، در سال های ۹۶ و ۹۷ عملکرد فوق العاده ای در این خصوص داشتند که قابل تقدیر است.
   وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات ازدواج جوانان در سال ۹۷ به ۱۵ میلیون تومان برای هر روز افزایش پیدا کرد گفت: در مجلس شورای اسلامی نیز پیشنهادی وجود دارد تا وام ازدواج را بتوانیم افزایش دهیم.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: تا کنون ۸۸۰ هزار نفر در سال ۹۷ وام ازدواج دریافت کرده اند و با احتساب ۱۵۸ هزار نفری که در نوبت دریافت این تسهیلات هستند، یک میلیون نفر توانسته اند در یک سال تسهیلات ازدواج دریافت کنند که از این حیث کار بسیار بزرگ و قابل تقدیری انجام شده است.
   دکتر سلطانی فر با اشاره به بررسی موضوع ازدواج سفید در این جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفت: کسی موافق ازدواج سفید یا هر اسم دیگری که بر آن می ‌گذاریم نیست بلکه ما آن را به عنوان یک ناهنجاری در کنار سایر ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی می بینیم و باید آن را به عنوان یک واقعیت بپذیریم.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: این موضوع باید به عنوان موضوع جدی همه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی تلقی شود تا بتوانیم با همفکری و هم افزایی با آن مقابله کنیم و آن را کنترل کنیم.
   وی با اشاره به مشکلات و آسیب های زیاد ازدواج سفید از جمله فرزندان بدون شناسنامه، افسردگی، انحرافات، بی‌بندوباری و ... گفت: اگر این موضوعات را نادیده بگیریم و با آنها مقابله و آن ها را کنترل و مدیریت نکنیم و آگاهی رسانی به جامعه نداشته باشیم حتماً در آینده گریبان جامعه را خواهد گرفت.
   دکتر سلطانی فر در ادامه به تسهیل ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: ما برای تسهیل ازدواج آسان جوانان ارزش زیادی قائلیم و حتما همه دستگاه ها باید در این موضوع به صحنه بیایند تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت همه دستگاهها، جوانان را به ترویج ازدواج آسان ترغیب کنیم.
   وی با بیان اینکه بحث اصلی ما در ازدواج جوانان ترویج ازدواج آگاهانه است گفت: در این خصوص با توسعه دفاتر مشاوره ازدواج باید به تحکیم و تقویت باورهای مذهبی و اخلاقی بپردازیم و در جهت پایبندی به بنیان های خانواده تلاش کنیم که در این صورت و با همراهی همه دستگاه ها کار بزرگی انجام می گیرد و ما هم در قالب معاونت جوانان و ستاد ملی ساماندهی امور جوانان همکاری خواهیم داشت و تمام تلاشمان را خواهیم کرد.
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به کارهای خوبی که در حوزه سمن ها انجام شدده است، گفت: در یکی دو سال گذشته تلاش‌های زیادی برای تصویب و به رسمیت شناختن سازمان های مردم نهاد جوانان صورت گرفت و با یک همکاری و همراهی خوب با وزارت کشور، تخصیص شناسه سمن ها به تصویب رسید و مقدمات انتخابات سازمانهای مردم نهاد نیز فراهم شد که بعد از نزدیک به ۲۰ سال این اتفاق بزرگ در کرمان صورت خواهد گرفت و انتخابات مجمع ملی سمنها با حضور معاون اول رئیس جمهور و برخی از اعضای دولت که با آغوش باز قبول کردند که در این جمع باشکوه جوانان حضور داشته باشند، انجام خواهد شد.
   دکتر سلطانی فر همچنین به تصویب بکارگیری هزار جوان در سیستم اجرایی کشور اشاره کرد و گفت: در جلسه اخیر هیات دولت این پیشنهاد مطرح شد که جوانان خلاق، فعال و عاشق میهن در استانها و شهرستانها به خدمت گرفته شوند که رئیس‌جمهور با رویکردی جوانگرایی که دارد بلافاصله دستور آن را صادر کرد تا با مجوز سازمان اداری و استخدامی این کار صورت بگیرد.
   وی همچنین افزود: مقام معظم رهبری بارها با جوانان نخبه کشور دیدار داشته اند و بر تاثیر آنها در کشور تاکید کرده اند. رویکرد رئیس جمهور و اعضای دولت هم جوانگرایی است و روز به روز جوانان و بانوان به عرصه مدیریت کشور وارد می شوند و توفیقات خوبی دارند که امیدواریم این تغییر نسل و انتقال قدرت به جوانان به همین شیوه و با ساز و کار قانونی ادامه پیدا کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,072,123
تعداد بازدید امروز : 17,948
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03