امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • در کارگروه تخصصی بررسی ساختاری و عملکرد هیات وزنه برداری خراسان جنوبی مطرح شد

   سرپرست: تفویض اختیارات از مهمترین اقدامات مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان استان می باشد

   سرپرست: تفویض اختیارات از مهمترین اقدامات مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان استان می باشد

   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: وضعیت ورزش وزنه برداری در استان نامناسب است و باید تغییر اساسی ساختاری و تغییر رویه و رویکرد عملیاتی در سطح مدیریت این هیات صورت پذیرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، صبح امروز کارگروه تخصصی بررسی ساختاری و عملکرد هیات وزنه برداری استان، در شهرستان بیرجند برگزار شد.
   در این جلسه مهران سرپرست بیان داشت: تفویض اختیارات از مهمترین اقدامات مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی است و نباید مدیران کل و مسئولین، پشت درب های بسته تصمیم گیری کنند.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان، وضعیت ورزش وزنه برداری را در استان نامناسب ارزیابی کرد و خواستار تغییر اساسی ساختاری و تغییر رویه و رویکرد عملیاتی در سطح مدیریت این هیات شد.
   وی ساخت 140 سالن و مکان ورزشی در استان را در بازه 40 ساله بعد از انقلاب از دستاوردهای نظام دانست و افزود: در بحث واریز اعتبارات به هیاتهای استانی، در سال 96 مبلغ 3 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل فصل پنج اعتبارات ملی در بین هیات های ورزشی استان توزیع شده است.
   مدیر کل ورزش و جوانان در ادامه این جلسه گفت: اختلافات بین ورزشکاران مربیان و پیشکسوتان مانع جذب ورزشکاران جدید خواهد شد، همچنین تعیین اخلاق و صلاحیت ورزشکاران و مربیان از وظایف دستگاه های اجرایی ذیربط است و کسی نباید به دلیل اختلاف سلیقه با ورزشکار یا مربی درب سالن و مکان تمرین را به روی او ببندد و مانع حضور ورزشکاران در اماکن ورزشی شود.
   مهران سرپرست گفت: 85 درصد از فعالین حوزه های ورزش به ویژه در این استان از درآمد مالی ورزش منفعتی نمی برند و صرفا به دلیل علاقه مندی به ورزش و مسئولیت اجتماعی که دارند در این حوزه فعالند.
   وی با بیان اینکه در توسعه ورزش و به طبع کسب جایگاههای ورزشی در کشور همه سهم داریم و باید با تغییر رویه مدیریتی موجود این سهم در کشور افزایش پیدا کند، گفت: تغییر روند مدیریتی جز با حرکت به سمت تغییر ساختار هیات های ورزشی به سوی استاندارهای تبیین شده در چارچوب قانونی خودش امکان پذیر نخواهد بود و باید کمیته های زیر مجموعه در هر هیات فعال شوند و وظایف مربوطه به آنها ابلاغ شود تا در همه حوزه های زیرساختی پیشرفت لازم حاصل شود؛ چرا که با فعال شدن کمیته های تخصصی ذیل هیات، به ویژه در بحث آموزش و برگزاری لیگ های منظم و مسابقات، بی شک ورزشکاران به سمت این ورزش جذب خواهند شد.
   ارائه تسهیلات کم بهره و وام بلاعوض به متقاضیان تاسیس باشگاه، تقبل هزینه های آب و برق سالن های ورزشی از سوی اداره کل و ... از مصوبات کارگروه تخصصی بررسی ساختاری و عملکرد هیات وزنه برداری استان بود.
   گالری
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,335,975
تعداد بازدید امروز : 3,256
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02