امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در شورای اداری و دیدار با جوانان و هیئت های ورزشی استان ایلام:

   تیم ملی فوتبال ایران شخصیت قهرمانی داشت/سال آینده 20 تا 25 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت می شود

   تیم ملی فوتبال ایران شخصیت قهرمانی داشت/سال آینده 20 تا 25 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت می شود

   دکتر سلطانی فر در شورای اداری استان ایلام و دیدار با جوانان و هیئت های ورزشی استان ایلام ضمن تبریک فجر چهلم انقلاب اسلامی به مردم غیور ایلام گفت: شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا سلام الله علیها را تسلیت میگویم و امسال فجر ما بوی فاطمی دارد.


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر مسعود سلطانی فر ظهر امروز در شورای اداری استان ایلام و دیدار با جوانان و هیئت های ورزشی استان ایلام ضمن تبریک فجر چهلم انقلاب اسلامی به مردم غیور ایلام گفت: شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا سلام الله علیها را تسلیت میگویم و امسال فجر ما بوی فاطمی دارد.
   وی ادامه داد: از گزارش‌ها و نکاتی که نمایندگان سمن ها و هیئت های ورزشی و همچنین نمایندگان مردم ایلام در مجلس و استاندار محترم دادند بسیار تشکر می کنم. انشالله با عنایت خداوند و با تمام دشواری‌ها و محدودیت هایی که داریم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.
   دکتر سلطانی فر گفت: امروز دو پروژه خوب و مهم استان ایلام را افتتاح کردیم و پروژه های زیاد دیگری در دست ساخت داریم که باید همه تلاشمان را انجام دهیم که زودتر به بهره‌برداری برسند.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش یک ظرفیت اجتماعی مردمی و حرکت ساز است گفت: هیچ ابزاری مثل ورزش با یک سرمایه گذاری محدود و اندک, موجبات غرور, وحدت, شور و شعف و نشاط جمعیت عظیمی از یک ملت را فراهم نمی کند.
   وی توضیح داد: در یک مسابقه فوتبال یا وزنه زدن یک وزنه بردار, پیروزی یک کشتی‌گیر و موفقیت های ورزشکاران, همه مردم کشور احساس غرور می‌کنند و هیچ عرصه ای این ظرفیت را ندارد.
   وی ادامه داد: اگر بخواهیم از طریق هنر, اوقات فراغت ۵۰ میلیون ایرانی را پر کنیم باید ده‌ها هزار میلیارد تومان هزینه کنیم ولی تیم ملی فوتبال ما وقتی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا صعود می کند اکثر مردم خوشحال می شوند.
   دکتر سلطانی فر گفت: بالای ۹۰ درصد مسئولین کشور جام ملت های آسیا و همچنین لیگ قهرمانان آسیا را پیگیری می‌کردند و هیچ عرصه دیگری که مردم اینقدر حساس باشند وجود ندارد.
   وی با بیان اینکه استقلال و پرسپولیس جمعا بیش از ۵۰ میلیون هوادار دارند گفت: اوقات فراغت ۵۰ میلیون ایرانی با تماشای بازی این دو تیم پر می شود و با باخت تیم خود ناراحت می‌ شوند و با پیروزی‌های آن احساس شادی و نشاط و شعف می کنند.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش در دنیا به یک صنعت تبدیل شده و درآمدزایی فراوانی دارد گفت: خیلی از سیاسیون دنیا برای اینکه موقعیت اجتماعی پیدا کنند در ورزش حضور پیدا می‌کنند. عالی ترین مقام هر کشور در رویدادهای مهم ورزشی و در مراحل بالا حضور پیدا می‌کنند. همچنین نظام های سیاسی برای اینکه توانمندی, ارزش ها و موفقیت های خود را نشان دهند یکی از عرصه هایی که حمایت و در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند ورزش است.
   دکتر سلطانی فر به رقابت کشور های بزرگ دنیا از دیرباز در ورزش اشاره کرد و گفت: عرصه رقابت آمریکا و شوروی سابق المپیکها بود. این دو کشور قوی ترین ورزشکاران خود را به این مسابقات اعزام می کردند تا با شکست رقیب پرچم کشور خود را بالا ببرند. همیشه رتبه اول و دوم المپیک ها متعلق به شوروی سابق و آمریکا بود.

   وزیر ورزش و جوانان گفت: مثل همه عرصه های توسعه کشور که دستاورد ها ده برابر گذشته است در ورزش هم همین گونه است. در عرصه قهرمانی و در بزرگترین آوردگاه که المپیک است ۱۶ دوره حضور داشتیم که ۸ دوره آن قبل و هشت دوره آن بعد از انقلاب بوده است. در این المپیک ها جمع ۲۰ مدال طلا کسب کردیم که تنها ۴ مدال آن قبل از انقلاب بوده و ۱۶ مدال طلا بعد از انقلاب کسب شده است و رشد ۴ برابری در این زمینه داشته‌ایم.
   دکتر سلطانی‌فر همچنین در خصوص فضاهای ورزشی گفت: در این خصوص فضاهای ورزشی قبل از انقلاب کمتر از ۱۰۰۰ مکان ورزشی بوده ولی در حال حاضر وزارت ورزش و جوانان ۸۷۰۰ مکان ورزشی دارد که با مجموعه های ورزشی آموزش و پرورش, شهرداری‌ها, دانشگاه‌ها و نیروهای مسلح جمعاً ۱۴ هزار مکان ورزشی در کشور داریم که این رقم بیش از ۸ برابر افزایش داشته است.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تاکنون پنج بار به جام جهانی فوتبال صعود کرده ایم گفت: چهار دوره آن پس از انقلاب بوده و بهترین نتیجه تاریخ فوتبال کشور هم در دوره اخیر رقم خورده است.

   وی اضافه کرد: در سال ۹۷ از جهت توسعه فضای ورزشی بزرگ و تاثیرگذار و موفقیت های ورزشی و رویدادها کارنامه بسیار خوبی در حوزه هم ورزش و هم جوانان داریم.
   دکتر سلطانی فر تصریح کرد: سال را با صعود مقتدرانه به جام جهانی آغاز کردیم و پس از قرار گرفتن در گروه مرگ که همه فکر می‌کردند زنگ تفریح رقبا خواهیم شد بچه های ما با تدارک و حمایت و امکاناتی که مهیا شده بود قهرمانانه جنگیدند و ۴ امتیاز گرفتند.
   وی با اشاره به پیام تشکر رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال در جام جهانی گفت: مقام معظم رهبری که همیشه در پیروزی‌های ورزشی پیام تشکر صادر می کنند و خستگی را از تن ما و ورزشکاران با این پیام های محبت آمیز به در می‌کنند در پایان بازی با اسپانیا که تیم ملی ما شکست خورد نیز پیام تشکر صادر کردند که این امر تاریخی بود و برای اولین بار رقم خورد.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی دو ماه بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال به همراه هیئت دولت در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم که ایشان فرمودند( اعضای دولت باید همه تلاششان را برای رفع مشکلات مردم انجام دهند ممکن است گاهی موفق هم نشوند اما همین که مردم می‌بینند مسئولان تلاش می‌کنند راضی می‌شوند مثل تیم ملی فوتبال که در دیدار با اسپانیا تلاش کرد ولی شکست خورد و بنده پیام تشکر صادر کردم.
   وزیر ورزش و جوانان همچنین به موفقیت کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا اشاره کرد و گفت: بیشترین مدال ایران در بازی های آسیایی را در جاکارتا کسب کردیم و همچنین در مسابقات پاراآسیایی که دوره قبل چهارم شدیم رتبه خود را به سوم ارتقا دادیم و در مسابقات المپیک جوانان از رتبه بیست و چهارم به رتبه هفتم صعود کردیم. در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار دو تیم استقلال و پرسپولیس به طور همزمان جزو هشت تیم برتر آسیا شدند.در جام ملتهای آسیا به نیمه نهایی صعود کردیم و بر اثر یک اشتباه و بی تجربگی نتیجه را واگذار کردیم .
   دکتر سلطانی فر با بیان اینکه تیم ملی فوتبال ایران شخصیت قهرمانی داشت گفت: واقعاً حق تیم ملی ایران بود که در این دوره از مسابقات قهرمان شود و همه ابزارها و امکانات مهیا بود اما این یک مسابقه فوتبال است و برد و باخت دارد. ما این حضور را یک موفقیت می دانیم اگر چه معتقدیم باید قهرمان می‌شدیم.
   دکتر سلطانی فر افزود: امیدواریم با تلاشی که در ادامه مسئولیت خود انجام خواهیم داد موجبات عزت و سربلندی ایران و ایرانی را فراهم آوریم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,072,134
تعداد بازدید امروز : 17,959
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03