امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • آغاز نشست سالیانه روسای فدراسیون‌های ورزشی در قصرشیرین

   آغاز نشست سالیانه روسای فدراسیون‌های ورزشی در قصرشیرین

   نشست سالیانه روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونین این وزارتخانه، رئیس کمیته ملی المپیک، استاندار کرمانشاه و مسئولین ورزش استان در شهرستان قصرشیرین آغاز شد.

   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان استان کرمانشاه، صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در این نشست که امروز (25 بهمن) در پایانه مرزی خسروی شهرستان قصرشیرین برگزار شد، ورزش کرمانشاه را حوزه ای رو به رشد دانست و اظهار کرد: رشد ورزش کرمانشاه حاصل همراهی و همدلی جامعه ورزش استان و توجه مسئولین ارشد استانی به این حوزه است.

   وی با بیان اینکه امسال اکثر شاخص های ورزش استان نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی داشته، ادامه داد: تعداد مدال های کسب شده ورزشکاران استان در مسابقات جهانی و آسیایی هشت درصد، مسابقات بین المللی سه درصد و در رقابت های کشوری هفت درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین در بحث مسابقات آسیایی جاکارتا نیز افزایش اعزامی ها و مدال آوری را داشتیم و جزو استان های دارای رتبه اول کشور در این دو بخش بودیم.

   وی در ادامه عنوان کرد: در حوزه آموزش نیز افزایش عملکرد مناسبی داشته ایم، به گونه ای که کلاس های دوره مربیگری ما 19 درصد و کلاس های دوره داوری 12 درصد رشد نشان می دهد.

   وی همچنین با اشاره به حضور 60 تیم از استان کرمانشاه در لیگ های مختلف ورزش کشور، افزود: در این بخش شاهد رشد پنج درصدی حضور تیم های کرمانشاهی در لیگ های ورزشی بوده ایم.
   رحیمی اعلام کرد: امسال جمعا 392 ورزشکار کرمانشاهی به اردوهای تیم ملی رشته های مختلف دعوت شدند که از این تعداد 200 ورزشکار به تیم های ملی راه یافتند.

   وی همچنین از برنامه ریزی برای افزایش سرانه ورزشی استان یاد کرد و گفت: برنامه داریم تا 40 زمین خاکی با اعتبار چهارمیلیارد تومان را در استان احداث کنیم که مقدمات آن نیز انجام شده است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: درحال حاضر بیشترین سرانه فضای ورزشی در استان متعلق به شهرستان قصرشیرین و کمترین نیز مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

   به گفته این مسئول کرمانشاه هم اکنون 78 هزار ورزشکار بیمه شده دارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,335,362
تعداد بازدید امروز : 2,643
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02