امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • مدیرکل توسعه ورزش همگانی خبر داد؛

   برگزاری مسابقات کشوری کارکنان دستگاه های اجرایی با شعار اخلاق، ورزش، بهره وری

   برگزاری مسابقات کشوری کارکنان دستگاه های اجرایی با شعار اخلاق، ورزش، بهره وری

   مدیرکل توسعه ورزش همگانی گفت: مرحله نهایی مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه های اجرایی ٢٣ بهمن ماه تا 13 اسفندماه سال جاری به تفکیک رشته های ورزشی در هشت استان کشور در حال برگزاری است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان افشین ملایی با اعلام این خبر گفت: توسعه پایدار موضوع بسیار مهمی است که دولت ها برای تحقق آن برنامه ریزی می کنند و متناسب با شرایط محیطی و تغییراتی که در ابعاد مختلف، کشور و حاکمیت را به چالش می کشد توسعه پایدار را به عنوان یک اصل مورد توجه قرار می دهند.
   وی افزود: مرکز کانونی توسعه پایدار انسان سالم و تندرست است . بر همین اساس وزارت ورزش و جوانان متناسب با چشم انداز و ماموریت خود سعی می کند از تمام ظرفیت های ملی برای ترویج ورزش و فعالیت های جسمانی بهره گیرد و از رهگذر اجرای این ماموریت که ترویج و مشارکت حداکثری مردم به فعالیت های ورزشی است بتواند سلامتی، تندرستی و شادابی را در آحاد مردم محقق سازد.
   ملایی تاکید کرد: دولت به عنوان بخش مهم حاکمیت و وزارت ورزش و جوانان به عنوان بخش تخصصی حاکمیت مسئولیت خطیری در این مورد دارند. در راستای این نقش کارکردی در جامعه و به منظور دستیابی به انسان شاداب و سالم و توانمند بخصوص در بین کارکنان دولت و خانواده هایشان مسابقات کارکنان دستگاه های اجرایی همه ساله برگزار می شود.
   مدیرکل توسعه ورزش همگانی نهادینه کردن فرهنگ ورزش در بین کارکنان دستگاه های اجرایی، حضور حداکثری کارکنان در فعالیت های ورزشی و ارتقای سطح سلامت، نشاط و شادابی آنان، تشویق و ترغیب کارکنان به شرکت در فعالیت های ورزشی و غنی سازی اوقات فراغت آنان، توسعه و ترویج هم زمان ویژگی های جسمانی و اخلاقی که اساس کار ورزش است و ایجاد صمیمیت و همدلی بین کارکنان از طریق برگزاری رقابت های سالم ورزشی را از اهداف این مسابقات دانست.
   وی افزود: کارکنان دولت پیش قراولان خدمات به مردم هستند و وقتی تندرست و شاداب باشند بهتر می توانند خدمات محوله و خدمت رسانی به مردم را انجام دهند. ارتباط مستقیمی بین فعالیت های ورزشی و میزان بهره وری در خدمات دولت وجود دارد. ورزش سهم بزرگی در فراهم کردن این فضا دارد. سعی می کنیم متناسب با شرایط کارکنان و علاقه مندی آنان برای ایجاد مشارکت حداکثری ساده و آسان برنامه ریزی کنیم.
   ملایی اظهار داشت: افزایش کارایی و اثربخشی منابع انسانی سازمان ها، امری است که نیازمند برخورداری آنان از سلامت جسمانی و روانی می باشد. از آنجا که اغلب کارکنان، ساعات زیادی از وقت خود را در محیط کار صرف می کنند، فعالیت های جسمانی و ورزشی، بخش عمده ای از یک زندگی فعال و سالم است که می بایست برای آن برنامه ریزی نمود.
   وی تصریح کرد: یکی از راه های توسعه فرهنگ ورزش در بین کارکنان دستگاه های اجرایی، برگزاری برنامه های مختلف ورزشی است. مسابقات ورزشی از جمله برنامه هایی است که باعث افزایش انگیزه برای شرکت در ورزش و کسب سلامتی می شود. با توجه به اینکه سلامتی کارکنان می تواند علاوه بر فواید فردی، فواید اجتماعی داشته و باعث بهره وری نظام اداری شود، لذا دفتر توسعه ورزش همگانی به منظور نهادینه کردن ورزش در این قشر مهم، مسابقات کارکنان دستگاه های اجرایی را همه ساله در رشته های مختلف ورزشی برگزار می کند.
   مدیرکل توسعه ورزش همگانی گفت: این مسابقات برابر آیین نامه عمومی مسابقات و طبق دستورالعمل هر رشته ورزشی و در دو مرحله مقدماتی (استانی) و نهایی (کشوری) برگزار می شود. مسابقات به تفکیک در رشته های آمادگی جسمانی، بدمینتون، تنیس روی میز، دارت، زورخانه ای، طناب کشی، فوتسال و والیبال برای آقایان و در رشته های آمادگی جسمانی، بدمینتون، تنیس روی میز، دارت، طناب کشی و والیبال برای بانوان برگزار می شود.
   شایان ذکر است مرحله نهایی مسابقات کارکنان دولت از 23 بهمن ماه تا 13 اسفندماه به تفکیک رشته های ورزشی در هشت استان برگزار می شود. بر این اساس آمادگی جسمانی در بوشهر، بدمینتون در زنجان، تنیس روی میز در قزوین، دارت در فارس، طناب کشی در گیلان، والیبال در آذربایجان غربی، فوتسال در خراسان رضوی و ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در مازندران برگزار می شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,366
تعداد بازدید امروز : 14,581
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29