امروز : جمعه 01 شهریور 1398
   
  • در جمع ملی پوشان بسکتبال

   دکتر سلطانی فر: تیم ملی با همت این بازیکنان جوان نتایج خوبی خواهد گرفت/درخشش در جام جهانی می تواند نگاه ها را به بسکتبال ایران جلب کند

   دکتر سلطانی فر: تیم ملی با همت این بازیکنان جوان نتایج خوبی خواهد گرفت/درخشش در جام جهانی می تواند نگاه ها را به بسکتبال ایران جلب کند

   وزیر ورزش و جوانان ظهر امروز پیش از دیدار حساس تیم ملی بسکتبال ایران برابر ژاپن در مرحله انتخابی جام جهانی به تمرین تیم ملی بسکتبال سر زد و در جمع ملی پوشان گفت: از نظر ما بسکتبال ایران پتانسیل اینکه در جمع ۱۵ تیم برتر دنیا باشد را دارد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین پنجره مسابقات انتخابی جام جهانی طی دو دیدار حساس روزهای دوم و پنجم اسفند در تهران از ژاپن و استرالیا میزبانی می کند و تمرینات این تیم هم اکنون در تالار بسکتبال آزادی در حال برگزاری است.
   دکتر مسعود سلطانی فر ظهر امروز ضمن بازدید از محل فدراسیون بسکتبال و امکانات سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی، در جمع ملی پوشان و کادر فنی حاضر شد و دقایقی با آنها به گفتگو پرداخت.
   وزیر ورزش و جوانان در این دیدار ضمن تاکید بر هیجان بسیار زیاد این رشته ورزشی زیبا گفت: رشته بسکتبال از چند جهت برای ما بسیار مهم است. رویدادهای بین‌المللی که بتوانند ما را به مسابقات جهانی برسانند اهمیت زیادی دارند. الان نیز در بسکتبال آخرین پنجره انتخابی‌ها برای جام‌جهانی را پیش رو داریم که تیم ملی ایران باید با تیم‌های ژاپن و استرالیا دو تیم پر قدرت آسیا دیدار کند.
   وی افزود: در حال حاضر صعود ما قطعی شده اما در صورتی که بتوانیم در یکی از این بازی‌ها، خصوصاً مقابل ژاپن نتیجه بگیریم، به عنوان تیم دوم بالا می‌رویم. البته به نظر می‌رسد که بازی مقابل ژاپن راحت‌تر از بازی برابر استرالیا است.
   دکتر سلطانی فر با آرزوی موفقیت برای تیم ملی بسکتبال در پنجره ششم جام جهانی گفت: بسکتبال ایران در عین ناباوری در بازی های آسیایی جاکارتا به مدال نقره رسید در حالی که من باور داشتم می توانستیم به مدال طلا برسیم. اما خدا را شاکریم که بین دو الی سه قدرت برتر بسکتبال آسیا هستیم.

   او تصریح کرد: وقت آن رسیده است که بسکتبال نیز همانند والیبال بر سر زبان ها بیفتد و با صعود به جام جهانی و درخشش در آن نگاه ها را به خود جلب کند. استعدادها و پتانسیل خوبی در بسکتبال داریم. امیدوارم نتایج آبرومندی کسب کنید. بعد از صعود به جام جهانی امکاناتی را فراهم می کنیم تا با آمادگی بهتری در چین حضور داشته باشیم. وزارت ورزش تلاش می‌کند تا پشتیبانی و حمایت لازم را از تیم ملی به عمل آورد و شرایط بهتری را برای این تیم مهیا کند. درباره پاداش هم سعی خودمان را انجام می دهیم.

   دکتر سلطانی فر ادامه داد: تیم ملی در صورتی که یک پیروزی دیگر به دست بیاورد حضور خود را در جام جهانی مسجل می کند. پس از آن باید روی کسب نتایج آبرومند در جام جهانی چین تمرکز کنیم. بسکتبال می‌تواند مثل والیبال در بین تیم‌های برتر جهان جای بگیرد. تیم ملی در حال جوانگرایی است و نسل جدیدی در حال فعالیت در این ورزش هستند. تیم ملی با همت این بازیکنان جوان نتایج خوبی خواهد گرفت. از نظر ما بسکتبال ایران پتانسیل اینکه در جمع ۱۵ تیم برتر دنیا باشد را دارد.

   در پایان این دیدار پیراهن امضا شده ملی پوشان بسکتبال به اسم دکتر سلطانی فر توسط آرن داودی کاپیتان تیم ملی به وزیر ورزش و جوانان اهدا شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,446,172
تعداد بازدید امروز : 14,529
تعداد بازدید دیروز : 20,476
آخرین به روزرسانی : 1398/06/01