امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • اولین نشست تخصصی مشاوران و مسئولین ایثارگران ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و فدراسیون های ورزشی ؛

   دکتر احمدی: به معنای واقعی ایثار در هشت سال دفاع مقدس متجلی شد/ در ورزش هم نیازمند ترویج فرهنگ ایثار هستیم

   دکتر احمدی: به معنای واقعی ایثار در هشت سال دفاع مقدس متجلی شد/ در ورزش هم نیازمند ترویج فرهنگ ایثار هستیم   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر این مهم که در هشت سال دفاع مقدس به معنای واقعی کلمه ،ایثار را تجربه کردیم ،تصریح کرد: اکنون نیز فرهنگ ایثار با حضور جوانان برومند ایران اسلامی در دفاع از حریم اهل بیت پررنگ و رایج است .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر سید عبدالحمید احمدی در اولین نشست تخصصی مشاوران و مسئولین ایثارگران ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و فدراسیون های ورزشی که از صبح امروز در تالار اجتماعات وزارتخانه آغاز شده است ،هشت سال دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: به معنای واقعی کلمه ،ایثار را در دوران دفاع مقدس تجربه کردیم و اگر قبل از ان درباره ایثار و جانبازی مطالبی را خوانده یا شنیده بودیم ،در دوره دفاع مقدس،ایثار را به معنای واقعی کلمه و با همه وجودمان در رزمندگان و در مقاومت هشت ساله مردم و در خلوص خانواده شهیدان و صبر و تحمل و بردباری جانبازان و همچنین ایستادگی و پایمردی آزادگان دلاورمان دیدیم .
   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی ادامه داد: همه آنچه در دفاع مقدس روی داد تبلور ایثار بود و بیانگر درس بزرگی برای جامعه است که می توان با ایثار و از خود گذشتگی در برابر استکبار جهانی ایستاد .
   دکتر احمدی تصریح کرد: اگر بتوانیم کل دوران دفاع مقدس را تجمیع کنیم در کلمه ایثار خلاصه می شود و به عینه دیدیم و مشاهده کردیم که هنوز در جامعه ما فرهنگ ایثار پررنگ است و رواج دارد و در عرصه های مختلف و متنوع شاهد ایثارگری ها هستیم .
   وی با بیان اینکه تصور می شد بعد از هشت سال دفاع مقدس ،جلوه های ایثارگری را نداشته باشیم اما به وضوح دیدیم ،جوانانی که حتی دوران دفاع مقدس را ندیده بودن با همان روحیه در دفاع از حریم اهل بیت مشارکت کردند و به فیض جانبازی و شهادت هم رسیدند .
   دکتر احمدی جایگاه ارزشمند خانواده دشهدا را متذکر شد و خاطرنشان ساخت: وقتی توفیق دیدار با خانواده شهدا را پیدا می کنیم در دیدار با این عزیزان وقتی درباره شهیدشان صحبت می کنند واقعا حجرفهایی می شنویم و نکاتی مطرح می شود که بی نظیر است و به حال انها غبطه می خوریم و از درجه خلوص و گذشت آنها درس می گیریم که امیدوارم ابتدا خودمان به فرهنگ ایثار تاسی کنیم و در بزنگاه های مهم این مسیر و مشی مهم را دنبال کنیم و سپس مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشیم . چرا که جامعه نیازمند ترویج فرهنگ دائمی ایثار و شهادت است و اگر این فرهنگ وجود داشته باشد هیچگاه به مشکل بر نخواهیم خورد چرا که در ایثار معامله با خدا تجلی یافته است .
   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در بخش دیگری از سخنانش ،جامعه ورزش را مورد توجه قرار داد و توضیح داد: در ورزش هم به جد نیازمند فرهنگ ایثار هستیم بطوریکه باید بدانیم که ما وارث خون 5 هزار شهید بزرگوار در جامعه ورزش بوده که بیانگر افتخار برای جامعه ورزش است و به نوعی بزرگترین نشانه افتخار برای ورزش اسیران شهدا و جانبازان و آزادگان هستند .
   دکتر احمدی تاکید کرد : بایستی راه و مرام و منش ایثارگران را در جای جای کشور زنده نگاه داریم و ترویج دهیم و پاسدار خون شهدا باشیم و زمینه ترویج فرهنگ ایثار را که در جامعه ورزش پررنگ است ،پررنگ تر کنیم .
   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان با ابراز خرسندی از فعالیت های امور ایثارگران این وزارتخانه ابراز امیدواری کرد که بتوانیم از وجود ایثارگران در ترویج این فرهنگ در بین نسل نوجوان و جوان ورزش بیشتر بهره مند شویم و این چراغ فروزان را همچنان فروزانتر نگاه داریم .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,071,877
تعداد بازدید امروز : 17,702
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03