امروز : یکشنبه 17 آذر 1398
   
    • سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی 2019- کیش؛

      پاراتکواندوکاران ایران بر سکوی قهرمانی ایستادند/ اوکراین نایب قهرمان شد

      پاراتکواندوکاران ایران بر سکوی قهرمانی ایستادند/ اوکراین نایب قهرمان شد

      در پایان رقابت های پاراتکواندو مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی 2019 در مجموع زنان و مردان، پاراتکواندوکاران ایرانی عنوان قهرمانی را کسب کردند، اوکراین نایب قهرمان شد و روسیه عنوان سومی را به خود اختصاص داد.

      به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از سایت فدراسیون تکواندو، مبارزات زنان و مردان پاراتکواندوکار در سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی امروز (یکشنبه – 12 اسفندماه) با حضور 28 تکواندوکار از 5 کشور ازبکستان، اوکراین، ایران، روسیه و هند در مجموعه ورزشی المپیک (مردان) و سالن خلیج فارس (زنان) برگزار شد.

      رقابت‌های پاراتکواندو در گروه مردان در اوزان 61-، 75- و 75+ کیلوگرم و در گروه زنان در اوزان 49-، 58- و 58+ کیلوگرم پیگیری گردید.

      در پایان این دوره از مسابقات و در مجموع مردان و زنان، ایران با 8 مدال طلا، 5 نقره و 71 امتیاز عنوان قهرمانی را بدست آورد؛ اوکراین با 4 طلا، 2 نقره، 2 برنز و 36 امتیاز نایب قهرمان شد و روسیه با یک طلا، یک برنز و 8 امتیاز بر سکوی سومی ایستاد.

      تیم‌های ازبکستان (یک طلا/ 7 امتیاز) و هند (یک نقره و 3 برنز/ 6 امتیاز) چهارم و پنجم شدند.

      برترین های‌ این رویداد به شرح ذیل معرفی شدند///
      کاپ اخلاق: هند
      بهترین سرپرست: ویکتوریا کولشوا (اوکراین)
      بهترین مربی: پیام خانلرخانی (ایران)
      بهترین بازیکن: اصغر عزیزی (ایران)
      بهترین داور: ابوالفضل خدایی (ایران) - مینگ شن (چین) - سون می پارک (کره‌جنوبی) - شیوانی آگاراوال (هند)

      مدال آوران این دوره از رقابت‌ها///


      «گروه زنان»

      وزن 58- کیلوگرم (K41):
      1- سیده مهتاب نبوی (ایران)


      وزن 49- کیلوگرم (K43):
      1- ویکتوریا مارچوک (اوکراین)
      2- آرونا (هند)

      وزن 58- کیلوگرم (K44):
      1- اوکسانا پارانیکا (اوکراین)
      2- سیده مهتاب نبوی (ایران)

      وزن 58- کیلوگرم (K43):
      1- یولیا لیپتسکا (اوکراین)


      وزن 49- کیلوگرم (K44):
      1- آنا پودبشیکا (روسیه)

      وزن 58+ کیلوگرم (K44):
      1- گولجونوی نایموا (ازبکستان)
      2- یولیا لیپتسکا (اوکراین)
      3- ونا آرورا (هند)


      «گروه مردان»

      وزن 61- کیلوگرم (K42):
      1- سعید صادقیان‌پور (ایران)
      2-آنتون لیپوی (اوکراین)
      3- کورمیت سنگ (هند) - یامونا کومار پاسوان (هند)

      وزن 75- کیلوگرم (K42):
      1- محمدرضا شعبانی (ایران)
      2- مهدی کردلو (ایران)


      وزن 75+ کیلوگرم (K42):
      1- احمد نریمانی (ایران)


      وزن 75- کیلوگرم (K43):
      1- آنتون شوست (اوکراین)


      وزن 75+ کیلوگرم (K43):
      1- مهدی بهرامی‌آذر (ایران)
      2- احمد نریمانی (ایران)


      وزن 61- کیلوگرم (K44):
      1- سجاد جوانبخت (ایران)


      وزن 75- کیلوگرم (K44):
      1- مهدی پوررهنما (ایران)
      2- محمود جعفرزاده (ایران)
      3- رومن ایوانیوک (اوکراین) - آنتون شوست (اوکراین)

      وزن 75+ کیلوگرم (K44):
      1- اصغر عزیزی (ایران)
      2- حامد حق‌شناس (ایران)
      3- علی سخاب رمضانوف (روسیه)

      گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20،‌ 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,631,914
تعداد بازدید امروز : 39,658
تعداد بازدید دیروز : 20,513
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17