امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • نرم ­­افزار بومی فارسی زبان "برخیز" محاسبه فعالیت­های ورزشی روزانه، پیاده سازی شد

   نرم ­­افزار بومی فارسی زبان "برخیز" محاسبه فعالیت­های ورزشی روزانه، پیاده سازی شد

   به منظور توسعه و ترویج ورزش در زندگی و دستیابی سریع به محاسبات مورد نیاز در حین انجام فعالیت های سلامت­ محور ورزشی، نرم­ افزار بومی فارسی زبان محاسبه فعالیت های ورزشی روزانه پیاده­ سازی شد.

   <
   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،نظر به نقش فناوری اطلاعات و کاربرد نرم­ افزارهای مختلف از طریق تلفن­های همراه هوشمند در افزایش دانش­، آگاهی و رضایت کاربران، این نرم­ افزار نیز همانند مربی همراه، به وسیله تلفن­ های همراه هوشمند به کمک علاقمندان به فعالیت ­های ورزشی همگانی می­آید.
   مهدی امیرسرداری دانشجوی رشته هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با هدف استفاده بهینه از فناوری اطلاعات در توسعه ورزش و با ایده ­پردازی دکتر مرتضی موسی­ خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و رییس کمیته ملی رباتیک ایران، سفارش معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، نرم­ افزار مذکور را برنامه ­­نویسی و راه ­اندازی کرد.
   این برنامه با استفاده از ردیاب الکترونیکی، میزان فعالیت­­های ورزشی افراد مانند: دویدن، پیاده روی و دوچرخه­ سواری را اندازه ­­گیری می ­کند و با ارزیابی اندازه­­ گیری پارامترهایی مانند: زمان، مسافت، تغییر ارتفاع، سرعت، مصرف کالری ... پیشرفت شما را بررسی می­ کند.
   یکی از مزایای اصلی این برنامه، قابلیت امتیازدهی به فعالیت ورزشی روزانه افراد است که امکان مقایسه سطح فعالیت­­های ورزشی روزانه را برای هر فرد فراهم می­کند. همچنین با قابلیت نگهداری سوابق ورزشی در بخش تاریخچه، موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای افزایش سطح ورزش روزانه می­­شود. راهنمای صوتی در طول تمرین، ردیابی زنده و تشویق­ها با به اشتراک گذاشتن و دریافت پیام، ایجاد و یا پیدا کردن مسیرهای ورزشی مختلف در جاده­های تندرستی، پارک گام­­ها، بوستان­ها و ...، مربی آموزشی و افزایش عملکرد با استفاده از آموزش­­ها، تجزیه و تحلیل ضربان قلب و تعیین سرعت مبتنی بر مصرف کالری و اتصال خودکار به ساعت­­های هوشمند، بخشی از امکانات این نرم­­افزار است. بنا به گفته مهدی امیر سرداری برنامه­ نویس این نرم ­­افزار، وجود زبانه رویدادها در این برنامه تفاوت و مزیت اصلی این نرم­افزار نسبت به نسخه خارجی آن محسوب می­شود.
   این بخش از برنامه، تاریخ رویدادهای ورزش همگانی مانند: همایش­­های پیاده­­­ روی همگانی را به اطلاع کاربران میرساند. نرم ­­افزار "برخیز" با هدف ارتقای فرهنگ ورزش کردن در میان اقشار جامعه با ایده اولیه استارت­­آپ­­ های ورزشی به صورت رایگان در اختیار کاربران تلفن همراه قرار خواهد گرفت.
   به منظور آگاهی از خدمات ویژه نرم­افزار هر روز آن را از طریق نشانی http://barkhizapp.ir دنبال کنید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,313,728
تعداد بازدید امروز : 5,829
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01