امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • استان یزد ، تنها استان کشور که شمشیربازی ورزش اول آن است

   استان یزد ، تنها استان کشور که شمشیربازی ورزش اول آن است

   رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به اینکه یزد قطب شمشیربازی کشور است و نگاه ویژه ای به این استان داریم گفت: استان یزد ، تنها استان کشور است که شمشیربازی به عنوان ورزش اول استان قرار گرفته و به آن توجه می شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از اداره کل ورزش و جوانان استان یزد فضل الله باقرزاده در مجمع انتخاباتی هیات شمشیربازی استان یزد گفت: جا دارد در ابتدا از زحمات و تلاش های هشت ساله اتابکی رئیس سابق هیات شمشیربازی استان یزد که تلاش های زیادی را برای توسعه و گسترش این رشته ورزشی در استان یزد انجام دادند، تقدیر و تشکر کنم.

   وی با بیان اینکه شمشیربازی یزد برای من از جایگاه ویژه ای برخوردار است افزود: یزد قطب شمشیربازی کشور است و در تمامی رده های سنی ملی پوشان زیادی تربیت شدند که ماهم نگاه ویژه ای به این استان داریم.

   رئیس فدراسیون شمشیربازی در ادامه اظهار داشت: با تلاش، پیگیری، حمایت و برنامه ریزی و نیز همراهی هیات استان ها جزء 6 رشته ورزشی هستیم که شانس کسب مدال در المپیک را داریم و به جایگاهی رسیدیم که وزارت ورزش و جوانان توجه و نگاه ویژه ای به این رشته دارد.

   باقرزاده ادامه داد: به رغم موفقیت ها و جایگاهی که در دنیا داریم هنوز در سخت افزار و حامیان مالی با مشکل روبرو هستیم.

   وی خاطرنشان کرد: در رشته های دیگر، رسانه ها به دنبال پوشش و پخش رقابت های ورزشی هستند ولی در این رشته با وجود موفقیت های خوبی که سال های اخیر در دنیا کسب شد باید به دنبال حامی مالی و پوشش اخبار باشیم.

   رئیس فدراسیون شمشیربازی ایران تاکید کرد: در کشور استعدادهای خوبی وجود دارد، اگر مورد حمایت قرار گیرد قطعا می توان روز به روز این جایگاه را ارتقا داد.

   باقرزاده تصریح کرد: رقابت های جهانی به خاطر وجود ورزشکاران زیاد در شمشیربازی نسبت به سایر رشته ها سخت تر است و باید با همکاری و برنامه ریزی بیش از گذشته برای توفیق اقدام کرد.

   وی در پایان از مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد که توجه ویژه ای به رشته شمشیربازی و حمایت های بی دریغ از این هیات دارند، تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با تداوم حمایت های مسئولین ، شاهد ساخت سالن اختصاصی مجهز رشته شمشیربازی باشیم که از نیازهای اساسی استان یزد است.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,359,235
تعداد بازدید امروز : 8,703
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03