امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در نشست پایانی سال 97 با روسای فدراسیون های ورزشی،

   از انتقال مدیریت های ورزشی به نسل جوان واقعا خوشحالم/کارنامه ورزش ایران در سال 97 روشن و درخشان است/شکست خورده های انتخابات به مردم آدرس غلط می دهند / فدراسیون ها هم باید شرایط سخت اقتصادی را تحمل کنند

    از انتقال مدیریت های ورزشی به نسل جوان واقعا خوشحالم/کارنامه ورزش ایران در سال 97 روشن و درخشان است/شکست خورده های انتخابات به مردم آدرس غلط می دهند / فدراسیون ها هم باید شرایط سخت اقتصادی را تحمل کنند

   وزیر ورزش و جوانان با ابراز خرسندی از تغییر نسل مدیران ورزشی که در برخی فدراسیون ها با ساز و کار مناسب و فرآیند قانونی صورت می گیرد به استفاده از تجربیات مدیران باتجربه هم تاکید کرد .


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر مسعود سلطانی فر در نشست پایانی سال 97 با روسای فدراسیون های ورزشی کارنامه ورزش کشور در سال 97 را با تلاش همه دست اندرکاران حاکی از موفقیت ،افتخارآفرینی و دستاوردهای فراوان دانست .
   وزیر ورزش و جوانان در ابتدا صعود موفقیت امیز تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: برای اولین بار تیم ملی فوتبال دو دوره متوالی و در دو هفته مانده به پایان مسابقات به جام جهانی صعود کرد و بر خلاف تصور برخی ها و با توجه به تدارک و پشتیبانی خوب و فراهم اوردن بهترین شرایط کمپ و اردویی در زمانی که هنوز مشکلات ارزی پدید نیامده بود نتیجه تاریخی در جام جهانی حاصل شد .
   دکتر سلطانی فر همچنین موفقیت در بازی های آسیایی با بیشترین تعداد مدال در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ،ارتقا جایگاه چهارم به سوم در بازی های پاراآسیایی و صعود 17 پله ای ایران در المپیک نوجوانان و قرار گرفتن در رتبه هفتم را از دیگر موفقیت های ورزش ایران در سال 97 نام برد و ادامه داد: در لیگ قهرمانان فوتبال اسیا هم برای اولین بار دو تیم استقلال و پرسپولیس بصورت همزمان به مرحله یک چهارم راه یافتند و یکی از انها فینالیست شد و اگر محدودیت های پنجره نقل و انتقالات وجود نداشت قطعا می توانست موفقیت بهتری به ارمغان اورد .
   وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر در جام ملت های اسیا نیز دچار اشتباهات فردی نمی شدیم تیم ملی فوتبال شخصیت قهرمانی هم داشت ولی به هرحال بعد از 14 سال به مرحله نیمه نهایی رسیدیم .
   دکتر سلطانی فر موفقیت های رشته های دیگر از جمله کاراته،تکواندو ،ووشو و شطرنج و دیگر رشته های ورزشی را هم مورد توجه قرار داد و اضافه کرد : این موفقیت ها موجبات رضایتمندی و شور و شعف مردم را به همراه داشت که به همه دست اندرکاران فدراسیون ها ،ورزشکاران ،داوران ،مربیان و پیشکسوتان تبریک می گویم .

   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نشست صمیمی پیشکسوتان که در کمیته ملی المپیک برگزار شد ،اظهار داشت: در ان جلسه خطاب به پیشکسوتان گفتم به فدراسیون ها دستور می دهم که اگر دارای کمیته پیشکسوتان نیستند آن را تشکیل دهند و اکنون هم تاکید می کنم با فعال کردن این کمیته از تجربیات ،مشورت و اندوخته های انها استفاده کنید و حتما مواردی هست که می توانید به انها ارجاع داده و مشورت بگیرید . قطعا این عزت و احترامی که به پیشکسوتان می گذارید به لحاظ انسانی و ورزشی ارزش زیادی دارد.

   دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش جنگ اقتصادی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: ما در این جنگ همچون جنگ تحمیلی شروع کننده نبودیم چرا که پایبند به همه تعهدات بوده و خواهیم بود و این تحریم های ناعادلانه و ظالمانه آمریکا سبب شده که شرایط سخت اقتصادی بوجود اید .
   وزیر ورزش و جوانان گفت: متاسفانه در این شرایط سخت برخی بدنبال تسویه حساب های سیاسی هستند و انها که در انتخابات 92 و 96 شکست خوردند این شرایط را حاصل سو مدیریتها تحلیل کرده اند اما واقعیت ان است که اگر در شرایط سال قبل می توانستیم روزی 2.5 میلیون بشکه نفت صادر کنیم قطعا مشکلات ارزی بوجود نمی آمد و گرانی لوازم منزل و افزایش قیمت ارز هم نداشتیم اما امیدوارم سال 98 سال حاکمیت اراده ملت مقابل این تحریم ها باشد و ان چیزی که پایدار خواهد ماند اراده ملت ها برای حفظ تمامیت ارضی است و ملت ایران در سال 98 به امید خدا پیروز از جنگ اقتصادی بیرون خواهد امد .
   دکتر سلطانی فر در ادامه این بحث شرایط سخت اقتصادی را متوجه جامعه ورزش هم دانست و تاکید کرد : انچه مسلم است جامعه ورزش هم باید در کنار مردم این شرایط سخت را تحمل کند و طبیعی است که نمی توانیم مثل گذشته به جز موارد ضروری اعزام داشته باشیم و فدراسیون ها هم باید در چنین شرایطب به بهترین شکل ممکن منابع را مدیریت کنند .

   وزیر ورزش و جوانان همچنین از انتخاب مدیران جوان و تحصیلکرده در فدراسیون های ورزشی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: واقعا از این مهم که نسل جدید مدیران ورزشی در یک فرآیند قانونی وارد این عرصه می شوند خیلی خوشحالم . سیاست جوانگرایی در مدیران عرصه ورزش در وزارت ورزش و جوانان مدتنی است اغاز شده و اکنون در بین مدیران استان ها ده مدیر کل زیر 40 سال داریم و خوشبختانه در فدراسیون های ورزشی نیز با سازو کار قانونی انتخابات, مدیران جوان بر مسند امور قرار می گیرند که امیدوارم این انتقال نسل مدیریتی در ورزش به بهترین شکل ممکن و با بهره گیری از تجارب مدیران صورت بگیرد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,041
تعداد بازدید امروز : 14,256
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29