امروز : یکشنبه 24 شهریور 1398
   
  • در گفت‌وگوی با امید محدث مطرح شد

   سمن ها به مسئولیت اجتماعی خود عمل کردند

   سمن ها به مسئولیت اجتماعی خود عمل کردند

   مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره اقدامات اعضای سازمان‌های مردم نهاد جوانان گغت: تمام مجامع استانی در کشور بنا به امکانات یا هم جواری با استان‌های سیل‌زده، برای امدادرسانی وارد عمل شده اند و از ابتدای وقوع سیل در استان گلستان، مجمع استانی جوانان گلستان فعال شد و کمک‌های امدادی خود را به مردم آسیب دیده کشور آغاز کرد.


   امید محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا درباره اقدامات اعضای مجمع ملی جوانان سمن های کشور بیان کرد: تمامی سازمان های مردم نهاد بنا به امکانات یا هم جواری با استان‌های سیل‌زده، برای امدادرسانی وارد عمل شده اند؛ از ابتدای وقوع سیل نیز در استان گلستان، مجمع استانی جوانان گلستان فعال شد و کمک‌های امدادی خود را به مردم آسیب دیده کشور آغاز کرد.
   او افزود: استان‌های مازندران، گیلان و خراسان رضوی به دلیل همجواری با گلستان، اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند، به طوریکه تمام اماکن ورزشی، خانه‌های جوان و حتی منازل شخصی اعضای سمن ‌ها در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفته است.
   محدث درباره تعداد سمن هایی که در این حوادث به صورت مستقیم مشارکت داشته اند اظهار کرد: بیش از 300 سازمان مردم نهاد و سمن‌های جوانان در جریان سیل به استان‌های مختلف کشور، در کمک رسانی شرکت کرده اند؛ با توجه به ایام نوروز و وجود مسافران در شهرها، بسیاری از اعضای سمن‌ها حتی منازل شخصی خود را در اختیار مسافران و افراد آسیب دیده قرار دادند.
   محدث با بیان اینکه الگو و نوع کمک ها بسیار متنوع بوده است ادامه داد: جوانان از هر ظرفیتی که داشتند استفاده کردند تا به عنوان نیروهای داوطلب به نیروهای امدادی و مردم کمک کنند برای مثال تعدادی از اعضای سمن‌های خراسان رضوی نیز با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و اقلام مورد نیاز و ارسال آنها به مردم آسیب دیده یاری رسانی کردند.

   او اضافه کرد: خانه‌های جوانان و اماکن ورزشی در شهرهای مختلف و سیل زده کشور نیز امکان اسکان هموطنان آسیب دیده و مسافران نوروزی را فراهم کردند. به علاوه از خانه‌های جوانان برای جمع‌آوری اقلام و کمک‌های مردمی نیز استفاده شد و از استان‌های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان به استان گلستان فرستاده شد.

   مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: در شرایطی که بسیاری در کشور مشغول ماهی گیری سیاسی از آب گل الود سیل در کشور بودند، این جوانان و اعضای سمن ها بدون درگیر شدن در مسایل حاشیه‌ای به مسئولیت اجتماعیشان عمل کردند. وقت شناسی و درک عمیق این جوانان از شرایط اضطراری توانست درس بزرگی برای همه باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,021,890
تعداد بازدید امروز : 28,683
تعداد بازدید دیروز : 25,335
آخرین به روزرسانی : 1398/06/24