امروز : شنبه 02 شهریور 1398
   
  • دکتر سید عبدالحمید احمدی در تشریح حمایت جامعه ورزش و جوانان از سیل زدگان مطرح کرد؛

   20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در گلریزان های جامعه ورزش و جوانان / اکران فیلم جهان پهلوان تختی در راستای حرکت پهلوانانه این اسطوره در بویین زهرا

    20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در گلریزان های جامعه ورزش و جوانان / اکران فیلم جهان پهلوان تختی در راستای حرکت پهلوانانه این اسطوره در بویین زهرا

   دکتر سید عبدالحمید احمدی بیش از یکهزار از اماکن ورزشی در سیل های اخیر به آسیب دیدگان این بلایای طبیعی اختصاص یافت و در قالب 300 گلریزان جامعه ورزش و جوانان در سراسر کشور 20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی اختصاص پیدا کرد.

   دکتر سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در ابعاد مختلف به تشریح عملکرد جامعه ورزش و جوانان در ابعاد مختلف بعد از سیل اخیر در استان های مختلف کشورپرداخت .
   اختصاص بیش از 1000 مکان ورزشی برای اسکان اضطراری و موقت سیل زدگان
   از همان ابتدای وقوع حادثه سیل و خسارت های ناشی از آن به برخی استان های کشور؛وزارت ورزش و جوانان وارد صحنه کمک به هموطنان سیل زده شد و با در اختیار قرار دادن همه ظرفیت ها و امکانات و مکان های ورزشی به ستادهای مدیریت بحران استان ها توانست به متولیان امر و حادثه دیدگان کمک کند.
   موج همدلی، همراهی و مهربانی جامعه ورزش و جوان در کمک به هموطنان سیلزده به ویژه در استان های مازندران،گلستان،فارس،لرستان،خوزستان و سایر استان بسیار مشهود و پررنگ بود و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها با همراهی هیات های ورزشی و تشکل های جوانان همراهی و همکاری موثری در امداد و نجات و اسکان و کمک رسانی به مردم شهرها و روستاهای گرفتار در سیل داشتند.

   هیات های ورزشی اولین گروه های خدمت رسان بودند
   فدراسیون های ورزشی و به تبع آن هیات های ورزشی استان ها از جمله قایقرانی ،نجات غریق و غواصی، کوهنوردی،موتورسواری و اتومبیلرانی، و پزشکی ورزشی که میتوانستند کمک های تخصصی به سیل زدگان داشته باشند خیلی سریع در موقعیت های مختلف و با حضور در صحنه اقدامات بسیار موثری را انجام دادند و شرایط مناسب تری را برای خروج مردم از بحران سیل فراهم کردند.
   برخی از هیات های ورزشی جزو اولین گروه ها بودند که وارد مناطق سیلزده شدند و چه در نجات مردم از وضعیت بحرانی و خروج آنها از محاصره سیل و چه در رساندن امکانات و سایر ملزومات مورد نیاز به مردم تلاش تاثیر گذاری داشتند.
   جمع آوری 20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی در قالب 300 گلریزان جامعه ورزش و جوانان
   حضور قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش کشور در کمک به هموطنان سیلزده نیز بسیار قابل توجه بود و قهرمانان ورزشی هم در جمع آوری کمک ها و اقلام مورد نیاز و هم در یاری رسانی به مردم مناطق سیل زده اقدامات ارزشمندی را انجام دادند.
   بیش از 300 برنامه گلریزان ویژه جامعه ورزش و جوانان در سراسر کشور از طریق
   فدراسیون ها،ادارات کل ورزش و جوانان استان ها ،باشگاه ها و هیات های ورزشی، و سازمان های مردم نهاد جوانان مرتبط با وزارت ورزش و جوانان برگزار شد که بیش از 5 میلیارد تومان کمک نقدی و به ارزش تقریبی بیش از 15 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز مناطق آسیب دیده از سیل جمع اوری شد که در قالب کاروان های مختلف بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با هلال احمر و کمیته امداد و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در اختیار سیل زدگان قرار گرفت .
   برپایی سه موکب با روزانه پخت 7 هزار پرس غذای گرم
   برپایی سه موکب در استان های گلستان،لرستان و خوزستان که روزانه بیش از 7 هزار پرس غذای گرم را آماده و بین مردم آسیب دیده از سیل توزیع نموده است.
   ادارات کل ورزش و جوانان و مجموعه سمن ها و هیات های ورزشی فعال در استان های درگیر سیل نیز با برنامه های روحیه بخش و تفریحی شرایطی را فراهم کردند که تا حدودی التیام بخش دردهای ناشی از سیل اخیر باشد. همچنین حضور قهرمان ورزشی در مناطق سیل زده هم در روحیه مردم تاثر بسیار خوبی داشته و حتی در گلریزان ها هم نقش قهرمانان غیر قابل انکار بود و توجه مردم را برای کمک رسانی بیشتر معطوف کرد .

   برگزاری برنامه های هفته جوان با رویکرد کمک به سیل زدگان
   در هفته جوان هم برنامه ریزی هایی که با مشارکت 2500 سمن و تشکل جوانان در سراسر کشور صورت گرفته با رویکرد توجه به مناطق آسیب دیده از سیل برگزار می شود و در واقع برنامه های هفته جوان برای کمک به سیل زدگان معطوف شده است .
   از طرفی در استان های اسیب دیده از سیل کمک های تخصصی لازم در ابعاد مختلف انجام شده است و مشارکت مراکز مشاوره جوانان و خدمات مشاوره ای به خانواده ها را از سوی سازمان های مردم نهاد جوانان شاهد هستیم و برای سایر کمک های تخصصی مورد نیاز مناطق سیلزده تشکل های جوانان برای ثبت نام از داوطلبان فعال شده اند و خوشبختانه کمک های تخصصی نیز آغاز شده است.
   بازدیدهای میدانی وزیر ورزش و جوانان و معاونین برای خدمت رسانی بهتر
   وزیر ورزش و جوانان، معاونان و مدیران کل ستادی وزارتخانه و روسای برخی از فدراسیون های ورزشی از استان های سیل زده بازدید میدانی داشتند و شرایط را از نزدیک رصد کرده و اقدامات لازم را انجام دادند و این بازدیدهای میدانی به منظور خدمت رسانی دقیقتر جامعه ورزش و جوانان بسیار موثر واقع شد .
   درمجموع بخش ورزش و جوانان کشور در قالب ادارات کل ورزش و جوانان ،فدراسیون ها ،هیات ها ،سمن ها و باشگاه های ورزشی برای کمک به مناطق اسیب دیده از سیل همراهی خوبی داشتند که جای تقدیر دارد و البته این حمایت ها و همراهی ها تا زمان بازگشت به شرایط عادی در مناطق سیلزده ادامه خواهد داشت .
   اکران مردمی فیلم جهان پهلوان تختی در استمرار حرکت پهلوانانه این اسطوره
   اکران فیلم جهان پهلوان غلامرضا تختی با همکاری وزارت ورزش و جوانان ،فدراسیون ها،کمیته ملی المپیک و پارالمپیک،کمیته ورزش یونسکو، و هلال احمر چهارشنبه 28 فروردین ماه از ساعت 18 در پردیس سینمایی در بازار بزرگ ایران انجام می شود تا در استمرار حرکت پهلوانانه و به یاد ماندنی جهان پهلوان تختی که در زلزله بویین زهرا انجام داد ،بار دیگر آن حرکت ماندگار را زنده کرده و ارزش های پهلوانی را ارج نهاده و به کمک های جامعه ورزش و جوانان استمرار بخشیم .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,471,258
تعداد بازدید امروز : 21,235
تعداد بازدید دیروز : 18,380
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02