امروز : چهارشنبه 30 مرداد 1398
   
  • امام جمعه قم عنوان کرد:

   تقویت منش پهلوانی در جوانان/جوانان بستر تعالی جامعه هستند

   تقویت منش پهلوانی در جوانان/جوانان بستر تعالی جامعه هستند

   امام‌جمعه قم کشف گنجینه‌های پنهان در روح جوانان را از رسالت‌های مهم مسئولان برشمرد و گفت: خروجی فعالیت‌های ورزشی باید سالم‌سازی بدن و روح، بالا بردن غیرت دینی و تقویت منش پهلوانی جوانان باشد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه هدف از ورزش افزایش توان و شکوفاشدن استعدادهای جسمانی افراد است، اظهار کرد: در وجود انسان توانایی‌ها و انرژی‌هایی است که در زمان خاص خود را نشان می‌دهد و این موضوع در مورد روح انسان نیز صدق می‌کند.
   وی کشف گنجینه‌های پنهان در روح جوانان را از رسالت‌های مهم مسئولان برشمرد و اضافه کرد: خروجی فعالیت‌های ورزشی باید سالم‌سازی بدن و روح، بالا بردن غیرت دینی و تقویت منش پهلوانی جوانان باشد؛ اگر کشوری بتواند با این نگاه جوانان خود را تربیت کند می‌تواند به یک جامعه توانمند و سالم برسد.
   امام‌جمعه قم با بیان اینکه دشمنان برای ضربه‌زدن به جوانان متمرکز شده‌اند، تصریح کرد: جوانان می‌توانند بستر تعالی یک جامعه را فراهم سازند به همین علت تعالی جوانان موجب تعالی جامعه می‌شود.
   وی با تاکید بر اینکه روحیه ورزشی باید به درستی در میان ورزشکاران ترویج شود، عنوان کرد: اگر فردی با روحیه ورزشی درست تربیت شود در جریان‌های مختلف سیاسی و اقتصادی نیز عملکرد درستی خواهد داشت؛ در ورزش اسلامی یک سکو نداریم بلکه ما سکوهای متعددی در اسلام داریم؛ پوریای ولی پشت خود را به زمین زد اما در آن لحظه درب‌های آسمان بر او گشوده شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,401,838
تعداد بازدید امروز : 15,499
تعداد بازدید دیروز : 19,103
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30