امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • با بدرقه مسئولین فدراسیون و از پیست اتومبیلرانی آزادی تهران :

   ۱۵ دستگاه خودروی آفرود و دو کامیون حاوی کمک های مردمی به لرستان اعزام شد

   ۱۵ دستگاه خودروی آفرود و دو کامیون حاوی کمک های مردمی به لرستان اعزام شد

   پنجمین محوله کمک های مردمی جمع آوری شده توسط هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران ، روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه از پیست اتومبیلرانی آزادی با بدرقه رئیس و مسئولین فدراسیون به سمت استان لرستان اعزام شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، پس از وقوع سیل در استان های گلستان ، لرستان و خوزستان ، هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران نیز همچون سایر استان های دیگر با تشکیل ستاد بحران و هماهنگی با فدراسیون و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، اقدام به اعزام خودرو های آفرود و ارسال کمک های مردمی به مناطق سیل زده نموده است. مهرداد همتیان رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران در گفتگو با پایگاه خبری فدراسیون به تشریح عملکرد این هیات در امداد رسانی به مردم آسیب دیده ناشی از سیلاب های رخ داده پرداخت ، وی ضمن ابراز همدردی در این رابطه گفت : از همان ساعات اولیه وقوع سیل در استان گلستان بلافاصله ستاد بحران این هیات تشکیل شد و کمیته آفرود تهران به سرپرستی آرش حاج جعفری در روز چهارم فروردین اقدام به اعزام ۳۰ دستگاه خودروی آفرود و یک دستگاه کامیونت با تجهیزات امدادی و محموله های خوراکی و گرمایشی به مردم استان گلستان نمود ، در مرحله دوم و یک هفته بعد از آن نیز یک محموله دیگر شامل مواد بهداشتی ، خوراکی ، چادر ، پتو و ... به همراه ۴۰ دستگاه خودرو در مراحل مختلف به سمت گلستان و روستا های اطراف اعزام شدند.

   رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران در ادامه بیان کرد : پس از اعلام وقوع سیل در استان های لرستان و خوزستان فعالیت این هیات دو چندان شد و هیات های تابعه استان نیز به میدان آمدند ؛ وی بیان کرد: روز چهاردهم فروردین ماه حجم ارسال محموله های امدادی چند برابر شد و در همان روز با همت اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ده تن محموله کمک های جامعه ورزش و جوانان استان تهران با همراهی تیم آفرود به لرستان ارسال شد . در روزهای بعد نیز اقلام مورد نیاز مردم آسیب دیده استان های غربی و جنوبی کشور ، شامل پنج دستگاه کامیون حاوی مواد بهداشتی ، کنسرو ، چادر ، پتو ، مواد شوینده ، شیر خشک و کالاهای دیگر ، به همراه ۱۱۰ دستگاه از خودرو های آفرود این استان ، طی پنج مرحله در بازه های زمانی مختلف به سمت لرستان و خوزستان اعزام شدند.

   همتیان افزود در امداد رسانی به مردم خوزستان به دلیل طولانی بودن و یا بسته بودن برخی از راه ها با همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ، ۳۰ دستگاه خودروی آفرود مجهز ، به استان خوزستان اعزام و کار امداد رسانی را در آنجا انجام دادند ، وی افزود امروز نیز ۱۵ دستگاه خودروی دودبفرنسیل و دو کامیون حاوی لباس و شیر خشک و سایر کالا های ضروری مربوط به کودکان و نوزادان به سمت شهرستان کوهدشت و روستا های اطراف آن در استان لرستان اعزام شدند و این کمک رسانی ها تا رسیدن به اوضاع عادی ادامه خواهد داشت.

   همتیان در پایان گفت : جای دارد از فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات های تابعه و همه کسانی که در امر امداد رسانی در کنار این هیات بوده اند تشکر و قدردانی کرده و آرزو دارم هیچگاه شاهد اینگونه وقایع تلخ در کشور نباشیم. / ف.ص​

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,094,198
تعداد بازدید امروز : 2,754
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28