امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • در دیدار با رییس کمیته ملی المپیک کرواسی

   دکتر سلطانی فر: زمینه های همکاری و ارتباط ایران و کرواسی در زمینه ورزش زیاد است

   دکتر سلطانی فر: زمینه های همکاری و ارتباط ایران و کرواسی در زمینه ورزش زیاد است

   وزیر ورزش و جوانان عصر امروز در دیدار با رییس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت : روابط ایران و کرواسی در همه عرصه ها رو به گسترش است و تصور می کنم باید از همه ظرفیت ها برای گسترش این همکاری استفاده کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سطانی فر در این دیدار ضمن اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور گفنت: اراده روسای جمهور دو کشور بر این است که روابط ایران و کرواسی بیش از پیش ادامه پیدا کند و حضور دکتر صادق در کشور کرواسی مبین ارتباط خوب دو دولت است و مایلیم ارتباط ما با کرواسی بیشتر باشد.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد : زمینه های همکاری و ارتباط ایران و کرواسی در زمینه ورزش زیاد است ، دیدارهای دو جانبه تیم های ورزشی و برگزاری اردوهای تداکارتی و تبادل امکانات فنی و علمی از جمله ارتباطات موثر ورزشی کشور خواهد بود ، امیدوارم کشور کرواسی زمینه حضور مربیان توانمند ایران در رشته های وزنه برداری ، تکواندو ، کشتی ، کاراته و ووشو که ایران در آن سرآمد است در آنجا فراهم کند .
   وی افزود : مردم ایران از حضور مربیان کرووات خاطرات خوبی دارند و همیشه در برخی موفقیت های ورزش ایران نام مربیان بزرگ کرووات وجود داشته است. کروواسی در رشته های پایه مانند، دو و میدانی ، ژیمناستیک و شنا و واترپلو بسیار مطرح است و امیدوارم ورزش ایران بتواند از توان علمی و فنی مربیان کرووات استفاده کند.
   دکتر سلطانی فر تاکید کرد : وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک در کنار هم هستند و تمایل داریم به سرعت در بخش تفاهم نامه های امضا شده همکاری دو کشور آغاز شود. تلاش می کنیم با مدیریت آقای داورزنی ، دیدارهای مدیران ورزشی و روسای فدراسیون های ورزشی دو کشور برای بالاتر رفتن سطح همکاری دو کشور هر چه سریعتر فراهم شود.
   ماتیسا رییس کمیته ملی المپیک کرواسی نیزدر دیدار با وزیر ورزش و جوانان ایران گفت: برای گسترش روابط و همکاری های بین المللی با ورزش ایران در جهت تبادل مربی و ورزشکار و امکانات فنی اینجا هستیم. همچنین مایلیم ضمن همکاری با فدراسیون های ورزشی ایران در برگزاری دوره های آموزشی علمی با مجموعه های دانشگاهی ایران و زاگرب تبادلات علمی داشته باشیم.
   او ادامه داد: برانکو ایوانکوویچ یکی از چهره های درخشان و محبوب کشور کرواسی در ایران هستند و خوشحالم از مسیر فوتبال ارتباط خوبی بین مردم ایران و کروواسی ایجاد شده است. من از مجموعه ایران و مردم آن خاطره خوبی دارم و از میهمان نوازی شما تشکر می کنم.
   در این دیدار رییس کمیته ملی المپیک کرواسی پیراهن شماره ده تیم ملی این کشور را به دکتر سلطانی فر اهدا کرد و گفت : پیراهن شماره ده تیم ملی کروواسی متعلق به لوکا مودریچ بهترین بازیکن جام جهانی ، هدیه من به وزیر ورزش و جوانان و مردم ایران است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,484,942
تعداد بازدید امروز : 11,824
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03