امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • تاکید رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری بر اجرای برنامه توسعه ملی آمار ایران در وزارت ورزش و جوانان با همکاری مرکز آمار ایران

   تاکید رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری بر اجرای برنامه توسعه ملی آمار ایران در وزارت ورزش و جوانان با همکاری مرکز آمار ایران

   رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری و دبیر کمیته آمار بخشی اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان آمادگی همکاری های لازم با مرکز آمار ایران برای پیاده سازی برنامه توسعه ملی آمار و استقرارنظام آماری مدرن و ثبتی مبنا را دارد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، امیرحسین مطلبی در جلسه ای مشترک که امروز یازدهم اردیبهشت در مرکز آمار ایران مدیران و کارشناسان دفاتر موضوعی مرکز آمار ایران برگزار شد، گفت: وزارت ورزش و جوانان آمادگی همکاری با مرکز آمار ایران برای پیاده سازی برنامه توسعه ملی آمار و استقرارنظام آماری مدرن و ثبتی مبنا را دارد.

   در این نشست تکالیف قانونی وزارت ورزش و جوانان برای اجرای برنامه ملی آمار طی سالجاری و دو سال آتی بررسی شد.
   همچنین فعالیت های آماری مرتبط با مجوزهای کسب و کار ورزشی از جمله باشگاه ها، فعالیت های ورزشی، سهم وزارت ورزش در ایجاد ارزش افزوده و تولید ناخالص داخلی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و مقرر شد سند چارچوب کیفیت بر اساس استاندارد بین المللی (NQAF) تهیه، تدوین و اجرا شود.
   بر اساس این گزارش، تکمیل جداول مرتبط با سالنامه آماری کشور و شاخص های ورزشی کشور و ارائه گزارشات آماری شش ماهه به مرکز آمار ایران، از دیگر موارد طرح شده بود.

   سعید عباسی مدیرکل برنامه ریزی مرکز آمار ایران و مسئول دبیرخانه شورای عالی آمار ضمن تشکر از همکاری وزارت ورزش و جوانان ایران، گفت: بدیهی است اینگونه روابط و همکاری سازنده و سودمند، دستیابی به درک روشن و دقیق از مفاهیم و قوانین برنامه توسعه ملی آمار و رسیدن به اهداف اجرایی این برنامه در نظام نوین آماری کشور را محقق می سازد.

   همچنین مقرر شد، تکالیف و وظایف ابلاغی هر یک از بخش های زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان برای پیاده سازی برنامه توسعه ملی آمار، همچنین اصلاحات مورد نیاز در سالنامه آماری کشوری، استاندارد سازی تعاریف و مفاهیم حوزه جوانان در جلسه کمیته آمار بخشی با حضور سایر سایر اعضا مورد بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گیرد.
   سپیده صالحی مدیرکل دفتر حساب های اقتصادی، کورش صبوریان معاون تشکیلات و سایر کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات از دیگر اعضای شرکت کننده در این جلسه بودند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,104,698
تعداد بازدید امروز : 13,254
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28