امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
   
  • تاسیس و تجهیز بیش از هزاروپانصد «خانه ورزش روستایی» طی سال 1397 با هدف توسعه ورزش همگانی

    تاسیس و تجهیز بیش از هزاروپانصد «خانه ورزش روستایی» طی سال 1397 با هدف توسعه ورزش همگانی

   مدیرکل توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان گفت: بیش از هزاروپانصد خانه ورزش در مناطق روستایی و عشایری سراسر کشور طی سال گذشته به وسایل ورزشی مجهز شده است تا هموطنانمان در اقصی نقاط کشور بتوانند از امکان فعالیت های ورزشی و فراغتی بیش از پیش بهره مند شوند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رضا حجتی با بیان این مطلب گفت: در سال 97 از تمامی استان های کشور خواسته شد تا اولویت های مورد نیاز خانه های ورزش روستایی را به تناسب نیازهای بومی و محلی ساکنین روستاها اعلام نمایند.

   وی افزود: پس از جمع بندی این نیازسنجی و تعیین پنجاه اولویت «خانه ورزش روستایی» در هر استان، اعتبار لازم از طریق وزارت ورزش و جوانان در اختیار ادارات کل استانی تابعه قرار گرفت تا نسبت به تجهیز خانه های ورزش هدف گذاری شده اقدام نمایند.

   حجتی تصریح کرد: در مجموع تاکنون بیش از 3000 مجموعه کوچک ورزشی زیر نام «خانه ورزش روستایی» به وسایل ورزش همگانی تجهیز شده و در حال بهره برداری است که از جمله این وسایل می توان به میز پینگ پنگ، تشک تاتامی برای انجام ورزش های رزمی، انواع توپ، دارت، فوتبال دستی، طناب و شطرنج اشاره کرد.
   مدیرکل توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری تاکید کرد: کمک های دولت در این حوزه براساس شاخص های: جمعیت روستایی و عشایری، مساحت و شدت محرومیت استان محاسبه و توزیع می شود.

   وی افزود: هم زمان با تجهیز خانه های ورزش روستایی، آگاه سازی آحاد مردم در خصوص اهمیت تحرک، فعالیت فیزیکی و یا همان ورزش روزانه را در دستور کارمان قرار داده ایم و به موازات با برگزاری رقابت ها و جشنواره های ورزشی و بازی های بومی و محلی در مناطق روستایی و عشایری تلاش می کنیم توجه بویژه جوانان را به ضرورت ورزش کردن جلب کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,369,807
تعداد بازدید امروز : 2,571
تعداد بازدید دیروز : 22,146
آخرین به روزرسانی : 1398/05/28