امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • محمد پنجعلی پیشکسوت فوتبال ایران:

   تماشاگران ما نباید احساسی شوند / کمک کنیم بازی جام حذفی پرسپولیس و سپاهان بهترین بازی شود

    تماشاگران ما نباید احساسی شوند / کمک کنیم بازی جام حذفی پرسپولیس و سپاهان بهترین بازی شود


   کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس تاکید کرد که تماشاگران متعصب تیم ها نباید در مواقع حساس ،احساسی عمل کنند و با کنترل بر روی رفتار خود کمک کنند تا بازیکنان محبوبشان عملکرد خوبی در زمین داشته باشند .

   محمد پنجعلی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اهمیت فوتبال پاک را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: لیگ برتر فوتبال کشورمان حساسیت فوق العاده زیادی پیدا کرده است و در این دو هفته پایانی هم نتایج در تعیین تیم های قهرمان در برخی از بازیها واقعا تعیین کننده سرنوشت است اما در این بین انتظار داریم بازیکنان در داخل زمین مراقب حرکات و رفتار و گفتار خود باشند تا حساسیت بیش از حد به سکوها انتقال پیدا نکند و بازی ها به بهترین شکل ممکن برگزار شود .
   کاپیتان اسبق تیم ملی و پرسپولیس ادامه داد: قطعا تیم هایی که در صدد قهرمانی هستند و آنها که تلاش می کنند از قعر جدول رهایی پیدا کنند قطعا بازی های جوانمردانه را به منصه ظهور خواهند رساند اما با این حال به دلیل اهمیت نتایج باید مراقب باشند که هر اتفاقی رخ دهد به هر حال روزی به خاطره ها تبدیل می شود و اصل و پایه ورزش جوانمردی است که در اذهان باقی خواهد ماند .
   پنجعلی به اتفاقات ناخوشایند برخی از بازی های فوتبال هم اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه مسلم است اتفاقات بدی را در حاشیه برخی دیدارها شاهد بودیم که نباید همه آنها را به حساب ورزش بگذاریم چرا که اتفاقات ورزشگاه ها هم نشات گرفته از اجتماع است اما به هر حال باید بپذیریم که در زمینه فرهنگ سازی باید بهتر عمل می کردیم .
   پنجعلی بازی پرسپولیس و سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی را هم مورد توجه قرار داد و توضیح داد: اتفاقات بازی برگشت واقعا آزار دهنده بود و متاسفانه فوتبال دو تیم را هم تحت تاثیر قرار داد اما باید بپذیریم که اکثریت تماشاگران مسائل اخلاقی را رعایت می کنند آن اندک تماشاگرانی هم که احساسی می شوند باید لحظه ای تفکر کنند و نگذارند احساسات باعث شود رفتار و گفتار بدی از آنها بروز یابد .
   مدافع اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: تماشاگران و مسئولان می توانند به برگزاری یک بازی خوب کمک کنند بنابراین خواهش من از تماشاگران این است که با فراموشی اتفاقات گذشته با سعه صدر شرایط را برای انجام یک بازی زیبا بین دو تیم بزرگ پرسپولیس و سپاهان فراهم آورند تا همگان از بازی این دو تیم مطرح لذت ببرند نه آنکه شرایط طوری شود که بعد افسوس بخوریم .
   پنجعلی تاکید کرد: برها و باخت ها همیشه در فوتبال وجود داشته پس مدیران ،بازیکنان ،مربیان و تماشاگران باید با رعایت تمام مسایل اخلاقی بهترین شرایط را برای برگزاری فوتبال زیبا فراهم اورند .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,258
تعداد بازدید امروز : 14,473
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29