امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم اهدا مدال قهرمانان به موزه ملی ورزش:

   موزه ملی ورزش ایران فراز جدید و نقطه عطفی در ورزش ایران است/انتخابات فدراسیون ها پس از طی مراحل قانونی برگزار می شود / مصمم به واگذاری پرسپولیس و استقلال هستیم

   موزه ملی ورزش ایران فراز جدید و نقطه عطفی در ورزش ایران است/انتخابات فدراسیون ها پس از طی مراحل قانونی برگزار می شود / مصمم به واگذاری پرسپولیس و استقلال هستیم

   دکتر سلطانی فر افتتاح موزه ملی ورزش ایران را یک فراز جدید و نقطه عطفی در ورزش کشور دانست و تاکید کرد این موزه در طی یک برزنامه ریزی مشخص پس از هر دوره باید با نواوری همراه شود.وزیر ورزش و جوانان همچنین بار دیگر نسبت به واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تاکید کرد و از نظارت و حمایت ورزشکاران برای کسب سهمیه ورودی به بازی های المپیک و حضور پرقدرت در این رویداد خبر داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛دکتر مسعود سلبطانی فر در حاشیه اهدا مدال ها،کاپ هال و یادمان های قهرمانان و فدراسیون های ورزشی به موزه ملی ورزش ایران در جمع خبرنگاران از تاسیس موزه ملی ورزش پس از چند دهه ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: با هماهنگی کمیته ملی المپیک و وزارت و فدراسیون‌ها و همت دکتر صالحی امیری و همرزاهی فدراسیون ها همچنین قهرمانان و پیشکسوتان پرافتخار ورزش ایران ، بعد از چند دهه این آرزوی جامعه ورزش محقق خواهد شد و به زودی شاهعد افتتاح موزه ملی ورزش خواهیم بود .به زودی افتتاح می‌شود.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تاسس موزه منلی ورزش ایران در مراحل پایانی قرار دارد ،ادامه داد: این موزه با تکمیل استیج و ویترین ها افتتاح خواهد شد تا سند افتخارآفرینی ورزش ایران در اذهان باقی بماند .
   دکتر سلطانی فر حضور قهرمانان نسل های مختلف ورزش ایران برای مشارکت در این مراسم را مثبت ارزیابی کرد و توضیح داد: امروز چند نسل ورزشی در این مراسم حضور داشتند از محمد نصیری که در المپیک 1968 مکزیکوسیتی مدال طلای وزنه برداری را به ارمغان آورد و در دذو المپیک بعدی هم نقره و برنز گرفقت تا حامد و احسان حدادی و نجمه خدمتی که سهمیه المپیک 2020 را بدست آورده است و روسای فدراسیون و پیشکسوتان که همه آنچه در خلال چند ده سال ورزش قهرمانی کسب کردند را تقدیم موزه کردند تا در معرض دید عموم باشد و آیندگان به آن ببالند.
   وزیر ورزش و جوانان تاسیس موزه ملی ورزش را فرازی جدید و نقطه عطفی در ورزش کشور دانست و اظهار داشت : موزه ملبی ورزش اتفاق بزرگی است که انشالله در هر دوره هم باید نوآوری در موزه صورت گیرد و اشیا و مدال های جدید هم به آن اضافه شود .
   دکتر مسعود سلطانی فر در پاسخ به سوالی در خصوص واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی تصریح کرد: برای چندمین بار می‌گویم که این دولت و وزارت مصمم است که کار واگذاری را محقق کند. برای واگذاری این دو باشگاه هم سال گذشته مصوبه دولت را گرفتیم و فرایند خصوصی سازی این دو باشگاه توسط سازمان خصوصی سازی، بورس و دیوان محاسبات و وزارت پیش می‌رود. از طرفی کارگروه ویژه‌ای با محوریت معاونت ورزش قهرمانی و نماینده باشگاه‌ها و دیوان محاسبات جلساتی تشکیل شده و مقدمات کار فراهم می شود تا انشالله تا پایان سال جاری این خصوصی سازی محقق شود .
   وزیر ورزش و جوانان در خصوص روند حمایتی کاروان ورزشی ایران برای بازی های المپیک نیز گفت: از یک سال و نیم پیش ستاد عالی بازیها تشکیل شده و رویدادهای مختلف بین المللی از بازی های کشورهای اسلامی و بازی های داخل سالن آسیا تا بازی های آسیایی و پارآسیایی 2018 در راستای حضور موفق در المپیک و پارالمپیک قرار دادیم تا در قالب این ستاد بتوانیم با نظارت،رصد و پایش دقیق بتوانیم بیشترین سهمیه را برای حضور در المپیک و پارالمپیک بگیریم که در نهایت منجر به حضور مقتدرانه کاروان ورزشی ایران در این رویداد مهم شود.
   دکتر سلطانی فر در مورد آخرین وضعیت فدراسیون‌های کشتی و وزنه‌برداری گفت: برای این دو فدراسیون سرپرست گذاشتیم که مراحل انجام انتخابات از جمله ثبت‌نام و تایید صلاحیت‌ها انجام شود با سپری شدن فرآیند قانونی در اولین فرصت انتخابات این دو فدراسیون برگزار شود
   .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,485,681
تعداد بازدید امروز : 12,563
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03