امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • مرور اجمالی بر فرآیند کمک رسانی 5 فدراسیون در یاری رساندن به سیل زدگان

   مرور اجمالی بر فرآیند کمک رسانی 5 فدراسیون در یاری رساندن به سیل زدگان

   پنج فدراسیون ورزشی پزشکی ورزشی،موتورسواری و اتومبیلرانی،نجات غریق، قایقرانی و اسکی روی آب و کوهنوردی به دلیل توانمندی های ذاتی و تخصصی در سیل های اخیر در ابعاد مختلف در یاری رساندن به سیل زدگان در استان هایی که درگیر این بلای طبیعی شدند حضور موفق و نقش آفرینی موثری داشتند .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، جامعه ورزش و جوانان در بلی طبیعی سیل که در ابتدای سال جاری برخی از استان ها را با مشکلات فراوانی همراه ساخت ،همراهی صادقانه و متعهدانه ای داشتند و از همان آغازین روزهای بهار 1398 با دستور دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ، انسجام بسیار خوبی در بین فدراسیون های ورزشی ،هیات های استانی ،ادارات کل ورزش و جوانان استان ها،باشگاه ها و سازمان های مردم نهاد پدید آمد که منجر به خدمت رسانی خوبی به سیل زدگان شد .
   در این بین کمک های پنج فدراسیون ورزشی پزشکی ورزشی،موتورسواری و اتومبیلرانی،نجات غریق، قایقرانی و اسکی روی آب و کوهنوردی به دلیل برخورداری از توانمندی های خاص فنی حضور موثری در مناطق سیل زده داشتند و با کمک های نقدی ،غیرنقدی و تخصصی حضور پهلوانانه ای در استان های درگیر با سیل داشتند.
   فدراسیون پزشکی ورزشی 3 میلیارد ریال کمک نقدی داشت و 30 نفر از افراد متخصص را نیز برای سه استان درگیر با سیل اعزام کرد و از طریق هیات های استانی نیز کمک غیر نقدی به ارزش 700 میلیون ریال داشت .
   فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی 2 کامیون و 15 دستگاه خودروی آفرود به مناطق سیل زده فرستاد .
   فدراسیون نجات غریق 13 مراسم گلریزان را با همراهی هیات های استانی برگزار کرد و 12 وانت با محتوای پوشاک،پتو،مواد بهداشتی و کنسرو به همراه 10 ورزشکار 15 ناجی غریق به همراه 2 قایق به استان های سیل زده فرستاد و میزان کمک های غیر نقدی هیات های استانی نیز ارزشی معادل 200 میلیون ریال داشت.
   .فدراسیون قایقرانی و اسکی روی اب علاوه بر مراسم گلریزان و جکع آوری 110 میلیون ریان کمک نقدی و ارسال 23 محموله به ارزش میانگین 4 میلیارد و 600 میلیون ریال به سیل زدگان کمک کرد .
   این فدراسیون با استفاده حداکثری از تجهیزات موجود و با توجه به مرتبط بودن با موضوع قایق موتوری،قایق های کانوپولو ،کایاک و رفتینگ به همراه 75 نیروی متخصص به مناطق سیل زده اعزام کرد.
   فدراسیون کوهنوردی نیز میزان کمک های نقدی اش به 60 میلیون ریال رسید و 1 کامیون به ارزش 200 میلیون ریال از اقلام مورد نیاز را به مناطق مختلف سیل زده فرستاد و هیات های استانی این فدراسیون از جمله هیات تهران،120 میلیون ریال ،هیات گلستان 700 میلیون ریال ،هیات بوشهر،هیات زنجان نیز کمک های غیر نقدی خود را به مناطق مختلف فرستادند .
   وزیر ورزش و جوانان پیش از این بارها اعلام و تاکید کرده بود کمک اهالی ورزش و جوانان تا بازگشت شرایط عادی زندگی سیل زدگان ادامه خواهد داشت .
   گفتنی است 110 سالن ورزشی نیز برای اختصاص به اسکان سیل زدگان توانست کمک زیادی را به ستادهای بحران کند .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,679,716
تعداد بازدید امروز : 3,346
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25