امروز : یکشنبه 24 شهریور 1398
   
  • سی امین کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور برگزار شد؛

   احمدی:از فدراسیون فوتبال انتظار داریم نسبت به اصلاح رفتار ورزشکاران و مربیان اهنمام جدی داشته باشند /قراردادهای ورزشی از لحاظ حقوقی و مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی باید بازنگری و روزآمد شود/ موضع ورزش کشور همچنان عدم رسمیت اسراییل است

   احمدی:از فدراسیون فوتبال انتظار داریم نسبت به اصلاح رفتار ورزشکاران و مربیان اهنمام جدی داشته باشند /قراردادهای ورزشی از لحاظ حقوقی و مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی باید بازنگری و روزآمد شود/ موضع ورزش کشور همچنان عدم رسمیت اسراییل است

   معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به جلسات متعددی که در خصوص اتفاقات اخیر ورزشگاه¬ها برگزار شده است تاکید کرد: انتظارات کمیسیون فرهنگی از فدراسیون فوتبال را در خصوص جلوگیری از اتفاقات مشابه مطرح کرده ایم که خوشبختانه منجر به کنترل وضعیت ورزشگاه ها در رویدادهای اخیر شد .


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،سید عبدالحمید احمدی در کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور که صبح امروز در محل وزارت ورزش و جوانان ،برگزار شد، با اشاره به اتفاقات اخیر برخی از بازی های لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت : با توجه به جلسات متعددی که برگزار شده ،اتفاقات اخیر ورزشگا ها را مورد بررسی قرار دادیم و در این زمینه برای اصلاح امور انتظارات و درخواست ها از فدراسیون فوتبال را منعکس کرده ایم .

   دکتر احمدی اولین درخواست و انتظار از فدراسیون فوتبال را اهتمام جدی و اقدام لازم درخصوص اصلاح رفتار ورزشکاران و مربیان با پیش بینی آن بندهایی که در مفاد قراردادها آمده، مطرح کرد و اظهار داشت: حتما باید قراردادها از نظر حقوقی و مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی مورد بازنگری قرار گیرد و تکمیل شود.

   وی برخورد جدی بر اساس منشور اخلاقی فوتبال کشور با خاطیان و هنجارشکنان میادین ورزشی را خواستار شد و تصریح کرد: بخشی از التهابات ورزشگاه ها ناشی از رفتارهایی است که ورزشکاران و مربیان در میدان مسابقه و یا بعد از آن در گفتگوهایی که با رسانه ها دارند ،بروز می دهند بنابراین باید برخورد لازم و منطقی صورت گیرد .
   معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: باشگاه ها باید ملزم شوند که کارگاه های اموزشی را در جهت ارتقاء مهارت های اجتماعی ورزشکاران و مربیان برگزار کنند تا از این طریق از برخی رفتارها که منجر به ایجاد آسیب های اجتماعی و فرهنگی می شود ، پیشگیری کنیم .

   " احمدی" برگزاری دوره های آموزشی اخلاق و منشور پهلوانی را برای مربیان را مورد تاکید قرار داد و توضیح داد: دوره های اموزشی ویژه مربیان هم نباید صرفا فنی و مهارتی باشد و موضوعات فرهنگی و اخلاقی نیز باید در این اموزشها گنجانده شود .
   معاون امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه باشگاه باید مکلف شوند تا کانون های هواداری را ساماندهی کنند تصریح کرد: باشگا ه ها باید در قبال رفتار هواداران خود مسئولیت پذیر باشند و چگونگی حضور هواداران را در مسابقات ورزشی مدیریت کنند چرا که تماشاگران و هواداران از ارکان مهم باشگاه ها محسوب می شوند و در این زمینه فدراسیون فوتبال هم اقداماتی را آغاز کرده است .

   این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران باشگاههای ورزشی حرفه­ای با محوریت موضوعات اجتماعی و فرهنگی را مورد توجه و تاکید قرار داد و در ادامه ضمن تاکید بر برخورد انضباطی با هنجارشکنان، خواستار تقدیر و تجلیل از افرادی شد که در راستای ترویج ارزش های اخلاقی و منش پهلوانی اقدامات موثر و ارزشمندی را انجام می دهند .

   احمدی گفت: تقدیر از ورزشکاران و مربیانی که خود را ملزم به رعایت مرام ورزشی می دانند می تواند موجبات ترویج ارزش های پهلوانی در عرصه ورزش شود .

   معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم جلساتی در خصوص پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شده است تصریح کرد: خوشبختانه با پیش بینی­های انجام شده در طی هفته های اخیر اتفاقات نامناسبی را در ورزشگا ها شاهد نبودیم و امیدوارم هفته پایانی لیگ برتر فوتبال کشور نیز با روال منطقی و نظم و آرامش کامل برگزار شود .

   دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنانش به جوسازی و شیطنت رسانه­های بیگانه در رابطه با اقدام فدراسیون جهانی جودو نسبت به فدراسیون جودوی ایران اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران هیچ خللی در فعالیت های فدراسیون جودو ایجاد نخواهد شد، ضمن آنکه موضع ورزش کشور در موضوع مواجهه با حریفانی از رژیم صهیونیستی همان موضع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خط مشی ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است و موضع ورزش ایران در این خصوص تغییر نکرده است ضمن آنکه هیچ خطری هم جودو و ورزش ایران را تهدید نمی کند .

   جلسه سی ام کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو این کمیسیون و با دستور جلسه گزارش مشارکت جامنعه ورزش در کمک به سیل زدگان،بررسی و تصویب طرح اردوی جهادی جامعه ورزش کشور،بررسی و تصویب برنامه ویژه هفته ترویج فرهنگ پهلوانی،ارائه گزارش برنامه تجلیل از جوانمردان ورزش، بررسی و تصویب برنامه ارتقا وضعیت فرهنگی هواداران و تماشاچیان فوتبال، و ارایه برنامه راهبردی تو سعه ورزش همگانی برگزار شد .
   همچنین دراین جلسه از مشارکت اعضای کمیسیون فرهنگی در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اهدای لوح سپاس وزیر ورزش و جوانان تقدیر به عمل آمد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,021,156
تعداد بازدید امروز : 27,949
تعداد بازدید دیروز : 25,335
آخرین به روزرسانی : 1398/06/24