امروز : دوشنبه 24 تیر 1398
   
  • مدرس و داور بین المللی قرآن کریم:در آیات قرآنی و سیره معصومین(ع) بارها بر تندرستی تاکید شده است

   مدرس و داور بین المللی قرآن کریم:در آیات قرآنی و سیره معصومین(ع) بارها بر تندرستی تاکید شده است

   مدرس و داور بین المللی قرآن کریم با حضور در غرفه وزارت ورزش و جوانان در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: در آیات قرآنی و سیره معصومین (ع) بارها بر تندرستی، فعالیت بدنی و توجه به جوانان تاکید شده است.

   استاد حبیب مهکام در گفتگو با ستاد خبری وزارت ورزش و جوانان در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اظهار داشت: شرایط مناسب با هدف برقراری انس جوانان با قرآن کریم و‌ مفاهیم این کتاب آسمانی می بایست بیش از پیش فراهم شود. انسانی که در جوانی قرآن بخواند و بر آموزه های آن تدبر کند، این کتاب آسمانی با گوشت وخونش عجین می شود.
   این کارشناس قرآنی تاکید کرد: نسل جوان مستعد پذیرش و یادگیری دانش و حقیقت است و چنانچه شرایط مطلوب برایش فراهم شود برای دانستن و آموختن تلاش می کند.
   وی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری گفت: ایشان بارها در مورد نسل جوان، کارایی و توانمندی شان تاکید کرده اند، بنابراین ماهم باید این نسل را مورد توجه بیشتر قرار دهیم.
   استاد مهکام قرآن و تدبر و بهره مندی از آموزه های قرآنی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: برای دقت نظر، درک و فهم بیشتر آیات قرآنی، آن را با زبان فارسی و ترجمه مطالعه کنید، اما نباید از آثار مثبت قرائت آیات قرانی به زبان عربی غافل شد.
   داور بین المللی قرآن کریم افزود: بزرگان دینی ما توصیه کرده اند که حتی حافظان قرآن مطالعه این کتاب الهی را با چشم ‌انجام دهند و متن کلام الله مجید را بخوانند که این امر نیز عبادت است.
   استاد حبیب مهکام در پایان توصیه قرآن کریم و دین اسلام به سلامتی جسم ‌و توجه به این موضوع را مورد توجه قرار داد و با اشاره به سوره انفال اظهار داشت:در این سوره خداوند به قدرت مندی انسان اشاره داشته و عنوان می داردکه انسانها بدن های خود را آماده نگه دارند و این امر جز با ورزش امکان پذیر نیست.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,593,869
تعداد بازدید امروز : 21,176
تعداد بازدید دیروز : 17,349
آخرین به روزرسانی : 1398/04/24