امروز : پنجشنبه 25 مهر 1398
   
  • دکتر سلطانی فر: صرفه جویی ها باید استمرار پیدا کند / باید به وسیله ورزش امید را در دل مردم زنده کنیم / این که هر کس شکست بخورد همه چیز را زیر سوال ببرد عین بی انصافی و بی عدالتی است

   دکتر سلطانی فر: صرفه جویی ها باید استمرار پیدا کند / باید به وسیله ورزش امید را در دل مردم زنده کنیم / این که هر کس شکست بخورد همه چیز را زیر سوال ببرد عین بی انصافی و بی عدالتی است

   وزیر ورزش و جوانان گفت: پیرو تاکیداتی که سال قبل برای صرفه جویی در همه زمینه ها داشتم الان هم بر استمرار این صرفه جویی ها تاکید می کنم . بر اساس مصوبه دولت سفر های خارجی را باید کاهش دهیم ولی در کنار این نیاز داریم امید در دل مردم زنده شود و شادی و شعف و وحدت و غرور ملی را احیا کنیم که یکی از ابزارهای مهم برای دسترسی به این اهداف، ورزش و موفقیت های ورزشی است.


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر مسعود سلطانی فر عصر امروز چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه ۹۸ در جلسه مشترک روسای فدراسیون ها گفت: باید در این جلسات طوری برنامه ریزی کنیم تا روسای فدراسیون هایی که در تورنومنت های مهم حضور داشتند گزارش عملکرد خود را ارائه کنند. ملاک و ارزیابی ما هم نتیجه گرفتن یا نگرفتن در یک مسابقه نیست بلکه مجموعه اقدامات یک فدراسیون است.

   وزیر ورزش و جوانان در بخش اول صحبت های خود به حضور وزارت ورزش و جوانان در مسئله سیل اخیر کشور و امدادرسانی به هموطنان سیل زده و آسیب دیده پرداخت و گفت: مجموعه وزارت ورزش و جوانان از همان روزهای اول سال ۹۸ و واقعه سیل وارد صحنه شدند و اقدامات خود را ابتدا در مازندران و گلستان و بعد در استان های فارس، لرستان، خوزستان ... آغاز کردند.

   وی ادامه داد: در کنار ادارات کل ورزش و جوانان استان ها برخی فدراسیون‌های ما مثل فدراسیون های قایقرانی، اتومبیلرانی، پزشکی ورزشی، کوهنوردی و ... وارد صحنه شدند و امدادرسانی خود را آغاز کردند که بسیاری از امداد رسانی ها با خودروهای آفرود صورت گرفت و بسیاری از کارها و دسترسی ها را راحت کرد.

   دکتر سلطانی فر با بیان اینکه ۱۱۰۰ مکان ورزشی در اختیار ستاد بحران کشور قرار گرفت افزود: هفتصد سالن ورزشی ما در این اتفاقات استفاده شده اند و هنوز هم مردم در برخی از مکان های ورزشی اسکان دارند.

   وی با بیان اینکه مردم رضایت زیادی از مکانهای ورزشی برای اسکان خود داشتند افزود: پاکیزه بودن، داشتن سرویس بهداشتی و امکانات سرمایشی و گرمایشی و امنیت مکان های ورزشی باعث شد مردم تمایل زیادی به اسکان در این مکان‌ها داشته باشند. در بازدید هایی هم که در سفرهای استانی داشتم مردم تقاضا داشتند تا زمانی که وضعیت مسکن و اسکان آنها مشخص نشده بتوانند در سالن های ورزشی اسکان یابند که در همان جا دستور دادم تا زمانی که خود مردم تمایل به ترک سالن های ورزشی نداشتند می توانند از آن سالن ها استفاده کنند و ما عجله ای برای خروج مردم نداریم.

   دکتر سلطانی فر ادامه داد: ۳۰۰ مراسم گلریزان و بیش از ۵۰ محموله کمک‌های غیر نقدی توسط جامعه ورزش و جوانان به مناطق سیل زده اعزام شده است، همچنین ۲۵۰۰ سازمان مردم نهاد جوانان به صحنه آمدند و به صورت گسترده و در عرصه های مختلف به آسیب دیدگان کمک کردند که به نوبه خود از همه عزیزان تشکر می‌کنم و امیدواریم این تلاش ها و اقدامات باقیات الصالحات همه ما شود.

   وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط روز کشور پرداخت و گفت: بعد از یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهدیدها و محدودیتها روز به روز بیشتر شد. در حالی که آمریکا و عربستان انتظار داشتند که با خروج آمریکا از برجام ما هم از برجام خارج شویم و سفره برجام برچیده شود، با درایت مسئولان کشور در برجام باقی ماندیم و با کشورهای اروپایی به مذاکره پرداختیم، هرچند که کشورهای اروپایی در حرف وعده‌هایی دادند اما در عمل نتوانستند به آن ها جامه عمل بپوشانند و در نتیجه مسئولان کشور تصمیم گرفتند واکنشی به این اقدامات انجام دهند.

   وی اظهار داشت: در همان سال روز خروج آمریکا از برجام، واکنش ایران اجرا شد که آن عدم محدودیت تولید آب سنگین و اورانیوم غنی شده بود و همچنین ۶۰ روز فرصت دادیم تا اروپا تعهدات خود را انجام دهد در غیر این صورت ما سقف غنی سازی را بر می داریم و همچنین بازسازی مجموعه آب سنگین اراک را هم آغاز خواهیم کرد. باید ببینیم روند تحولات منطقه چه خواهد شد.

   دکتر سلطانی فر افزود: امیدواریم با درایت بتوانیم گلیم خود را از آب بیرون بکشیم و منافع کشور و مردم عزیزمان را تامین کنیم تا کشور به روزهای عادی خود بازگردد.

   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در جنگ تحمیلی با اینکه کیلومترها مرزهای ما درگیر جنگ بود دچار محدودیت برای فروش نفت نشدیم و با فراز و نشیب نیازهای خود را تامین کردیم ولی الان شرایط خیلی سخت تر شده است اگرچه صادرات غیر نفتی را انجام می‌دهیم اما فشارها و محدودیت‌ها بیشتر می شود.
   دکتر سلطانی فر افزود: پیرو تاکیداتی که سال قبل برای صرفه جویی در همه زمینه ها داشتم الان هم بر استمرار این صرفه جویی ها تاکید می کنم . بر اساس مصوبه دولت سفر های خارجی را باید کا

   هش دهیم ولی در کنار این نیاز داریم امید در دل مردم زنده شود و شادی و شعف و وحدت و غرور ملی را احیا کنیم که یکی از ابزارهای مهم برای دسترسی به این اهداف، ورزش و موفقیت های ورزشی است که قهرمانان ما به آن دست پیدا می کنند و موجب خوشحالی و شادی مردم می شوند.

   وی با بیان این که وظیفه داریم به عنوان بخشی از دولت کمک کنیم این دوران سخت، مانند ۴۰ سال گذشته با سربلندی از پیش رو برداریم، تاکید کرد: انتظارم این است که روسای فدراسیون ها که هم با تجربه و با سابقه هستند با درک صحیح از شرایط کشور بتوانند با تلاش بیشتر، حفظ آرامش و نپرداختن به اختلافات شرایط مناسب اجتماعی را در کشور توسعه و تعمیم دهند.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در مسابقات ورزشی همیشه یک نفر و یا یک تیم قهرمان می‌شود و یک نفر یا یک تیم بازنده و یا به دسته پایین تر سقوط می کند، گفت: این که هر کس شکست بخورد بخواهد همه چیز را زیر سوال ببرد عین بی انصافی و بی عدالتی است. در ورزش تمرینات منظم و فشرده، تمرکز و لحظات، تعیین کننده هستند.
   دکتر سلطانی فر در پایان گفت: حتما ملت قهرمان ایران مثل ۴۰ سال گذشته در رویارویی با استکبار جهانی پیروز خواهند شد و این بار نیز هیچ کشوری نمی تواند در برابر همت و اراده ملت ایران ایستادگی کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,679,749
تعداد بازدید امروز : 3,379
تعداد بازدید دیروز : 10,880
آخرین به روزرسانی : 1398/07/25