امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • لیلا کریمی: ما در شهر خودمان زنجان نمونه های بسیار موفقی از سازمان های مردم نهاد را داریم که در سطح کشور بی نظیر هستند.

   لیلا کریمی: ما در شهر خودمان زنجان نمونه های بسیار موفقی از سازمان های مردم نهاد را داریم که در سطح کشور بی نظیر هستند.

   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان زنجان: فرهنگ مشارکت مردمی در زنجان به خوبی نهادینه شده است و می توان جوانان را هم در همین فضا رشد

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان لیلا کریمی سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان در گفتگو با پایگاه خبری این اداره کل گفت: با توجه به اینکه نظام آموزش رسمی کشور ما پاسخگوی تمامی نیازهای جوانان نیست، ضرورریست که برخی آموزش های غیر رسمی در کنار مدرسه و دانشگاه به نوجوانان و جوانان ارائه شود تا جوانان مهارت های اجتماعی و مسئولیت پذیری لازم برای ورود به جامعه را کسب کنند و در فضاهایی مشابه با اتمسفر اجتماعی و فرهنگی جامعه بزرگتر، به تمرین مشارکت و کنشگری اجتماعی بپردازند.
   کریمی در ادامه به تشریح فعالیتهای سمنهای جوانان پرداخت و افزود: سازمان های مردم نهاد جوانان از جمله فرصت هایی هستند که در اختیار تمام جوانان 18 تا 35 ساله قرار دارد تا با تشکیل یک NGO که مؤسسه ای غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی است، فعالیت های داوطلبانه ای را در حوزه های مختلف مورد علاقه شان انجام دهند. این حوزه ها دامنه وسیعی از فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، ادبی و هنری، علمی و پژوهشی، محیط زیستی، کارآفرینی و ... را در بر می گیرد و فرصت خوبی است تا جوانان در سطوح محلی و بعضا ملی و حتی بین المللی به تبادل اطلاعات و انجام اقدامات هماهنگ و مشترک با یکدیگر بپردازند.
   سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان استان به وضعیت سازمانهای مردم نهاد در زنجان اشاره کرد و گفت: از طرف دیگر، ما در شهر خودمان زنجان نمونه های بسیار موفقی از سازمان های مردم نهاد را داریم که در سطح کشور بی نظیر هستند و در ارائه خدمات عمومی به مردم استان و همچنین استان های همجوار بسیار موفق عمل کرده اند. از این رو، فرهنگ مشارکت مردمی در زنجان به خوبی نهادینه شده است و می توان جوانان را هم در همین فضا رشد و آموزش داد تا با دانش، تجربه و توان بیشتری پا به عرصه های اجتماعی بگذارند که در این میان، وزارت ورزش و جوانان با ایجاد زیرساخت ها و مکانیسم های لازم سعی در تسریع و تسهیل مشارکت اجتماعی جوانان دارد. خانه های جوانان از جمله تمهیداتی است در سراسر کشور که مکانی امن و سالم برای گردهمایی جوانان و برگزاری نشست ها و همایش ها فراهم می کند تا در فضایی خلاقانه به ابراز وجود و اظهار نظر در مورد مسائل روز جوانان بپردازند، فعالیت های گروهی انجام دهند و با بهره مندی از کلاس ها و کارگاه های آموزشی به ارتقاء مهارت ها و توسعه ظرفیت های خود بپردازند.
   کریمی در پایان افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان به تبع وزارت و همچنین به تأکید حقیقی استاندار زنجان، که توجه ویژه ای به جوانان دارند، اقدام به راه اندازی و تجهیز خانه های جوانان در مرکز استان و شهرستان ها کرده است. اکنون در زنجان، خانه جوانان واقع در فرهنگسرای کوثر پارک رجائی مشغول به فعالیت است. برخی شهرستان های استان، از جمله خرم دره، خدابنده، طارم و ماهنشان نیز اقدام به راه اندازی خانه های جوانان کرده اند و در برخی دیگر نیز به زودی خانه های جوانان افتتاح شده و در اختیار جوانان قرار خواهند گرفت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,104,389
تعداد بازدید امروز : 12,945
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28