امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • دکتر سلطانی فر : برای حضور درالمپیک و پارالمپیک 2020 برنامه ریزی از یک سال و نیم پیش آغاز شده است

   دکتر سلطانی فر : برای حضور درالمپیک و پارالمپیک 2020 برنامه ریزی از یک سال و نیم پیش آغاز شده است

   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه برنامه ریزی ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 از یک سال و نیم پیش اغاز شده است ابراز امیدواری کرد ایران حضور پرتعداد و پرقدرتی در این رویدادها داشته باشد .


   دکتر مسعود سلطانی فر در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اهمیت بازی های المپیک و پارالمپیک را مورد توجه قرار داد و گفت: در فاصله حدود 14 ماه تا بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو از حدود یک سال و نیم پیش مجموعه ورزش ایران در قالب وزارت ورزش و جوانان ،کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و همچنین فدراسیون های ورزشی در یک مجموعه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک را در یک حرکت جمعی اغاز کردیم.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در راستای حضور در بازی های المپیک چند رویداد مهم را به عنوان ارزیابی در دستور کار قرار دادیم تا عملکرد ورزشکاران به عنوان یک برنامه جامع مد نظر و ارزیابی قرار گیرد .
   دکتر سلطانی فر تصریح کرد: از ان روزی که شروع کردیم بازی های کشورهای اسلامی در باکو با درخشش قهرمانان ایران همراه بود و سپس در بازی های داخل سالن اسیا نیز ورزشکاران ما درخشش خوبی داشتند و در رویداد های مهم بازی های آسیایی و پاراآسیایی هم اتفاقات خوبی رخ داد بطوریکه در بازی های اسیایی بیشترین تعداد مدال در ادوار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بدست امد و در بازی های پارااسیایی 2018 نیز رتبه چهرمی ایران به سومی ارتقا پیدا کرد . از طرفی رکوردهای خوبی در هر دو رویداد به ارمغان امد در کبدی بازی های اسیایی که سطح ان به دلیل قدرت های برتر جهان در قاره کهن دارای سطح جهانی است ،هر دو تیم زنان و مردان ایران قهرمان شدند،والیبال بدون حتی یک ست باخته قهرمان شد و در واترپلو بعد از 44 سال در تاریخ بازی های اسیایی روی سکو رفتیم و در رشته های کشتی ،تکواندو ،وزنه برداری ،ووشو و کاراته هم به نتایج خوبی دست یافتیم .
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه این سه رویداد تحلیل و تفسیری شد به انچه می خواستیم برسیم ،اظهار داشت: با این آمادگی که به مرور بدست می اید انشالله بتوانیم سهمیه های لازم را از طریق مختلف بدست اوریم و امیدوارم سال 98 که با محدودیت های مالی هم مواجه هستیم توام با کسب بیشترین سهمیه در المپیک و پارالمپیک 2020 شود .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,630
تعداد بازدید امروز : 14,845
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29