امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • یوسف کرمی :مسائل مربوط به ورزش باید تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد /متولی مسائل فرهنگی تنها ورزش نیست باید عملکرد تمامی نهادها مورد بررسی قرار بگیرد

   یوسف کرمی :مسائل مربوط به ورزش باید تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد /متولی مسائل فرهنگی تنها ورزش نیست باید عملکرد تمامی نهادها مورد بررسی قرار بگیرد

   دارنده دو مدال طلای المپیک آسیایی گوانگژو و دوحه گفت : به خاطر ریختن زباله توسط یک  شهروند  که شهردار را مواخذه نمی کنند.

   یوسف کرمی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مسوولیت فعالیت های فرهنگی بر عهده تمامی ارگانها ، سازمانها ، نهادها و وزارتخانه است، اظهارداشت : مساله مربوط به ورزشگاهها از جمله ، فحاشی ، شرط بندی وضرب و شتم و یا هر گونه مواردی که ما از آن به عنوان مقولات ضد فرهنگی و غیر اخلاقی نام می بریم باید توسط جامعه شناسان و مسوولان فرهنگی مورد بررسی قرار بگیرد سپس توسط قانونگذار برایش قوانین لازم مصوب شود .پس از عدم اعمال یا نظارت باید مسئول پاسخگو باشد .

   او گفت : مثل این است که یک شهروندی زباله ای را برروی زمین بریزد سپس شهردار را مواخذه کنند .اینکه عده ای فحاشی میکنند یا نظم ورزشگاهی را بهم می زنند آیا باید تنها وزیر یا مسوول فدراسیون پاسخگو باشد ؟ به اعتقاد من تمامی نهادهای مربوطه باید بگویند که چرا فضای اخلاقی جامعه به این سمت رفته است و پاسخگو باشند و وزارت ورزش و یا خانواده ورزش نباید به تنهایی در این ارتباط مخاطب تمامی سوالها باشد.

   عضو اسبق تیم ملی تکواندو این نکته را مورد توجه قرار داد که بحث اوباشگری وهرج و مرج تنها در فوتبال ایران رخ نداده و نمی دهدبلکه شما این مساله را در ورزش انگلیس ، بلژیک و بسیاری از کشورهای اروپایی هم می بینید ، این اتفاق یک موضوع ساده است و به عنوان چالش محسوب نمی شود بلکه به عنوان یک بحث اجتماعی به شکل کارشناسی مورد حل و فصل قرار می گیرد .

   کرمی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد که موضوعات مربوط به ورزش باید کاملا کارشناسی در مجلس مورد بررسی قرار بگیرد و چنین مقولاتی باید بادیدگاهی علمی مورد بررسی قرار بگیرد که من فکر می کنم در مجلس شورای اسلامی و در کمیسیونهای تخصصی جای چند ورزشکار خالی است که بتواند در چنین مواردی اظهار نظر کند و نظر دقیق بدهند .

   او اظهار داشت : ورزش یک مقوله کاملا تخصصی است به ویژه مدیریت ورزشی ، که کار ساده ای نیست و باید این نکته مورد توجه قرار بگیرد که برای هدایت ورزش با آن جمعیت مخاطب چندین میلیونی باید آرامش کامل برقرار شود تا سکاندار ورزش بتواند در فضای بهتری بتوان برای ورزش تصمیم گرفت .

   دارنده مدال برنز در ادامه سخنانش همیاری و تعامل خانواده ورزش دررویدادهای غیر منتظره از جمله سیل و زلزله را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان ساخت : در زلزله کرمانشاه و سیل شاهد اثرات موثر حضور ورزشکاران بوده ایم خانه هایی که پس از زلزله کرمانشاه ساخته شد و یا در وقوع سیل، نخستین گامها توسط ورزشی ها برداشته شد که به نظر من باید نماینگدان مجلس این موضوع را مد نظر قرار بگیرند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,104,552
تعداد بازدید امروز : 13,108
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28