امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • رییس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی عنوان کرد:

   ​توسعه همگانی ورزش زورخانه ای نیازمند کوبیدن بر طبل وحدت است

   ​توسعه همگانی ورزش زورخانه ای نیازمند کوبیدن بر طبل وحدت است

   بعد از گذشت سالها، درب زورخانه ملی شهید فهمیده تهران برای ورزش و استفاده عموم مردم باز شد.

   ;">به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی، پیش از این زورخانه ملی شهید فهمیده فقط برای برگزاری مراسم ها و رویدادهای فرهنگی، آموزشی و ... فدراسیون استفاده می گردید که با توجه به حکمی که از سوی جوهری برای مهدی زرشکیان به عنوان سرپرست فرهنگی و ورزشی زورخانه شهید فهمیده تهران صادر گردیده است، از این پس برای عموم مردم قابل استفاده خواهد بود.
   بنابراین گزارش آیین افتتاحیه برنامه های فرهنگی ورزشی این زورخانه همزمان با ایام ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور جوهری (رییس فدراسیون)، جعفرپور (دبیرکل فدراسیون)، مدیران اداره کل زندانهای استان تهران، پیشکسوتان، قهرمانان و ورزشکاران زورخانه های تهران برگزار گردید.
   بر همین اساس جوهری ضمن خیر مقدم به مدعوین در سخنانی اظهار داشت: جامعه بزرگ این رشته کهن باید برای توسعه همگانی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی که به عنوان میراثی ماندگار از نیاکانمان مطرح می باشد از تلاش همه جانبه خود دریغ ننماید و این مهم نیز نیازمند کوبیدن بر طبل وحدت می باشد.
   رییس فدراسیون در ادامه افزود: خوشبختانه در طول مدیریت اینجانب در این فدراسیون درب فدراسیون به روی همگان باز بوده و اصل انجام امور فدراسیون را بر استفاده از خرد جمعی و یاری طلبیدن از ورزشکاران تحصیل کرده و فنی این رشته ملی و اصیل ایرانی قرار داده ایم.
   دبیر ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی کشور با بیان این مطلب که همه فعالین این ورزش به گونه ای مسوول این هستند که این رشته ارزشی را به جایگاه اصلی خود برگردانند گفت: همه افراد دلسوز حاضر در این ورزش باید بکوشند تا زیبایی های موجود در این رشته ایرانی را به همه هموطنان و نسل آینده ساز اعم از نونهالان، نوجوانان و جوانان خود نشان دهند و اگر هم نقدی نسبت به عملکرد ما پیش می آید بدانند ما با آغوش باز پذیرای همگان هستیم تا با حضور در فدراسیون و طرح موضوع نسبت به رفع شبهات ایجاد شده آن بکوشیم نه اینکه با اعمالی که مغایر با مرام پهلوانی است ضمن تشویش اذهان عمومی در شبکه های اجتماعی، نسبت به وظیفه اصلی خود یعنی توسعه همگانی آیین های اصیل ورزش ملی ایرانیان که تبلور وحدت عملی میان قشرهای مختلف جامعه است، غافل باشیم.
   لازم به ذکر است: این آیین با یاد و نام پهلوان علیرضا سلیمانی (دارنده 6 بازوبند پهلوانی کشور و موسس تیم فرهنگی ورشی علی بن موسی الرضا (ع)) مزین گردیده بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,104,389
تعداد بازدید امروز : 12,945
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28