امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • بازدید مشاور وزیر در امور ایثارگران از غرفه وزارت ورزش و‌جوانان در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی قران

   قاسمی :انس ورزشکاران ایران مهمترین ویژگی آنها نسبت به سایر ورزشکاران است

   قاسمی :انس ورزشکاران ایران مهمترین ویژگی آنها نسبت به سایر ورزشکاران است

   مشاور وزیر در امور ایثارگران انس ورزشکاران ایران به ویژه ورزشکاران پارالمپیک را از مهمترین ویژگی ورزشکاران ایران نسبت به سایر ورزشکاران  دانست.

   به گزارش ستاد خبری وزارت ورزش و جوانان در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قران سردار سید قاسم قاسمی مشاور وزیر در امور ایثارگران با حضور در این نمایشگاه از غرفه وزارت ورزش وجوانان بازدید کرد.

   وی در حاشیه بازدید ازنمایشگاه با موثر خواندن برپایی غرفه در نمایشگاه های مذهبی و فرهنگی با هدف تبیین اثرات ورزش در ارتقا سطح فرهنگ و ارزشهای اخلاقی ، اظهار داشت : بسیارخوشحالم که امروز توفیق داشتم بتوانم از نمایشگاه بین المللی قران بازدیدکنم و اطلاعات خوبی از دستاوردهای قرانی و مذهبی به دست آورم .

   مشاور وزیر در امور ایثارگران در ادامه توضیحاتی پیرامون اثرات قران درروح ، روان زندگی شخص و اجتماعی افراد ارائه کرد و تاکید کرد : پناه بردن به قران و تمسک جستن به مفاهیم ایات قرانی انسان را در آرامش مطلق فرو می برد چرا که آموزه های دینی و مذهبی روش و سبک بهتر زیستن را به انسان می آموزاند .

   او ادامه داد : دو چیز می تواند درتغییرسرنوشت انسان بسیارموثر واقع شود یک تمسک جستن به قران و برپایی نماز .

   سید قاسم قاسمی با بیان اینکه هر چه انسانها در سنین پایین تر ، با ابعاد مختلف قران اشنا شوند به معرفت و شناخت واقعی از زندگی دست پیدا می کنند ، گفت : دراین صورت است که موفقیتها و شکستها اثر مطلوب یا نامطلوب عمیقی درروح وروان افراد نخواهد گذاشت .

   این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان انس ورزشکاران ایران به ویژه ورزشکاران پارالمپیک را از مهمترین ویژگی ورزشکاران ایران دانست.

   او در بخش دیگری از سخنانش با پهلوان خطاب کردن ورزشکاران معلول و جانباز کشورمان اظهار داشت : در بسیاری رویدادهای مهم ورزشی شاهد حضور ورزشکاران مان با وضو و قران در رویدادهای مهم بین المللی هستیم .

   مشاور وزیر ورزش وجوانان ادامه داد :آنها با نام ائمه مسابقاتشان را شروع می کنند ودر پایان هم سجده شکر به جا می آوردند و این بیانگر پیوند عمیق ورزشکاران ما به موضوع مذهب ومعتویت است .
   وی تصریح کرد : برای همین است که ورزشکاران پارااسیایی و المپیک ما بسیاربا اراده ، صبور ، ارام هستند و در عرصه های ورزشی بسیار موفق عمل می کنند .

   سید قاسم قاسمی همچنین این نکته را مورد توجه قرار داد که از دیرباز افراد مانوس به قران، اخلاق مدار و در جامعه بیشتر از سایر اقشار مورد اعتماد بوده اند .

   او اضافه کرد : این مساله در حوزه ورزش شکل دیگری پیدا می کند در واقع هرگاه اخلاق مداری با نام یک ورزشکار پیوند می خورد صفت بزرگ پهلوانی به ورزشکار اطلاق می شود که این به خودی خود اتفاق بزرگی است.

   مشاور وزیر در امور ایثارگران ادامه داد: ورزشکاری که علاوه بر قدرت جسم، روح جوانمردی و روح گذشت در وجودشان متبلور می شود و در نهایت چنین ورزشکاری به عنوان الگو در جامعه مطرح می شود.

   وی در پایان گفت: امیدوارم جامعه ورزش از غرفه وزارت ورزش و جوانان در بیست و هفتمین نمایشگاه بازدید کنند و از این فضا بهره بگیرند.
   در پایان سردار سید قاسم قاسمی قرانی نفیس به مجموعه فعالان در غرفه وزارت ورزش و جوانان اهدا کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,486,201
تعداد بازدید امروز : 13,083
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03