امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر؛

   زورخانه علی بن ابی طالب(ع) سراب به بهره برداری رسید/ فرماندار سراب: نشاط اجتماعی ناشی از ورزش مایه حیات، دوام و قوام هر جامعه ای است

   زورخانه علی بن ابی طالب(ع) سراب به بهره برداری رسید/ فرماندار سراب: نشاط اجتماعی ناشی از ورزش مایه حیات، دوام و قوام هر جامعه ای است

   زورخانه علی ابن ابی طالب (ع) شهرستان سراب با حضور داوودی نماینده مردم سراب در مجلس، ثقفی فرماندار شهرستان، حاج محمدی رئیس اداره توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل و شرفشاهی رئیس دفتر فنی و مهندسی اداره کل افتتاح شد.

   حاج محمدی رئیس اداره توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان: از همکارانم در دفتر فنی و مهندسی استان قدردانی میکنم که در راستای افتتاح آن تمام تلاش خود را به کار بستند.
   سراب مهد پهلوانان نامی کشور است و جای آن بود که زورخانه ای در آن احداث شود و امروز با حضور مردم شریف سراب شاهد افتتاح آن هستیم.
   نگاهی که دکتر بهتاج مدیرکل محترم ورزش و جوانان به ورزش استان و شهرستانهای آن چه از بعد مدیریتی، چه از لحاظ زیر ساختی یا تجهیزات دارد باعث شد این زورخانه در اولین فرصت بعد از آماده سازی آن و به مناسبت حماسه ازادسازی خرمشهر به بهره برداری برسد.
   از تمام ورزشکاران این شهرستان میخواهم دست در دست هم داده و نسبت به تثبیت جایگاه ورزش زورخانه ای تلاش کنند.
   اقای رهیف از همکاران مستعد و از ورزشکاران نامی استان است که آرزوی توفیق و سعادت برای شان دارم.

   داوودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی:
   افرادی چون پهلوان حسین و پهلوان عبادالله را می توانم از میان نام آوران و پهلوانان سرابی اسم ببرم.
   ‌ورزش پهلوانی و زورخانه ای به عنوان قدیمی ترین ورزش بدنسازی دنیا و میراث فرهنگی ایران در یونسکو به ثبت رسیده است که این موضوع مایه افتخار ملت شریف ایران است.
   این ورزش، غیرت و مردانگی را ترویج می‌کند.
   ورزشکاران این رشته همواره از ضعفا و مستمندان دستگیری کرده اند و الگوی آنان امیرمؤمنان حضرت علی(ع) است.
   امیدوارم این ورزش علاوه بر ترویج روح پهلوانی، سلامتی و تندرستی را نیز در جامعه اشاعه دهد.
   به نمایندگی از مردم شریف شهرستان سراب از آقای عباسقلی پور قدردانی کرده و به آقای رهیف تبریک عرض میکنم که در راس ورزش سراب قرار گرفته اند.
   از دکتر بهتاج مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان تشکر میکنم بابت توجه به ورزش سراب و از جانب مردم این شهرستان درخواست میکنم در خصوص اعطای مکان فعالیت به هیأت‌های ورزشی اقدام کرده و از پتانسیل آنها استفاده کنند.
   در خصوص اماکن ورزشی روستاهای شهرستان سراب نیز درخواست میکنم توجه خاصی داشته و وفق قانون نسبت به احداث سالن ورزشی در روستاهای پرجمعیت شهرستان اقدام کنید.


   ثقفی فرماندار شهرستان سراب:
   اماکن ورزشی این چنینی موجب افزایش نشاط اجتماعی است چرا که نشاط اجتماعی مایه حیات و دوام و قوام هر جامعه ای است.
   در عرصه ورزش با ترویج ورزش همگانی می‌توان نشاط اجتماعی را افزایش داد.
   با استفاده از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد، خانواده ها، بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کار می‌توان نشاط اجتماعی را جاری ساخت.
   دولت تدبیر و امید با در نظر داشتن کلیه کمبودهای مالی فعلی کشور، با ظرافت تمام توانسته است نسبت به ورزش کشور توجه ویژه ای داشته باشد.
   مردم باید در صحنه باشند، جوانان مان را در راستای گفتمان سازی و تعامل سازنده تربیت کنیم و غرور آنان را در بهبود وضعیت جامعه ساماندهی کنیم.
   من وقتی در بین ورزشکاران هستم خیلی شاد هستم و آنگونه که باید و شاید در خدمت جوانان عزتمند و پاک شهرستان سراب نبوده ام.   در ادامه برنامه، حرکات ورزش پهلوانی و زورخانه ای توسط ورزشکاران هیات استان اجرا شد.
   همچنین از پدر شهید والامقام یوسف پیرایش، اعضای دفتر فنی و مهندسی اداره کل استان و پیمانکار این پروژه تجلیل به عمل آمد.
   به رسم یادبود تندیس ویژه‌ هیات پهلوانی و ورزش‌های زورخانه ای به داوودی نماینده مردم سراب و رهیف رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراب اهدا شد.
   در حاشیه مراسم، از کریم عباسقلی پور رئیس سابق اداره ورزش و جوانان سراب به پاس سالها تلاش در زمینه پیشرفت ورزش و حوزه جوانان این شهرستان با اهدای لوح یادبودی با امضای مدیرکل ورزش و جوانان استان و هدایایی از سوی هیاتهای ورزشی شهرستان سراب تجلیل به عمل آمد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,104,389
تعداد بازدید امروز : 12,945
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28