امروز : شنبه 02 شهریور 1398
   
  • احمدی تبیین کرد؛

   اقدامات وزارت ورزش در حوزه فرهنگی، توسعه ورزش همگانی و مقابله با رفتارهای ناهنجار در محیط‌های ورزشی

   اقدامات وزارت ورزش در حوزه فرهنگی، توسعه ورزش همگانی و مقابله با رفتارهای ناهنجار در محیط‌های ورزشی

   معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با حضور در غرفه وزارت ورزش و جوانان در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ضمن توضیح مهم‌ترین برنامه‌های این معاونت در حوزه فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، از عزم جدی این وزارتخانه برای مقابله با رفتارهای ناهنجار در محیط‌های ورزشی خبر داد.

   [۱۶:۴۲، ۲۸/۵/۲۰۱۹] دکتر احمدی: به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان معاون فرهنگی و توسعه ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان ضمن توضیح مهم‌ترین برنامه‌های این معاونت در حوزه فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، از عزم جدی این وزارتخانه برای مقابله با رفتارهای ناهنجار در محیط‌های ورزشی خبر داد.
   سیدعبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش‌های همگانی، درباره رویکرد وزارت ورزش در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و همگانی، اظهار کرد: امسال توفیق داریم که چهارمین دوره جشنواره قرآنی جوانان و ورزشکاران را برگزار کنیم؛ با توجه به برگزاری مرحله مقدماتی و استانی این جشنواره در ابتدای سال جاری، مرحله نهایی آن، تابستان با حضور منتخبین تمامی استان‌های کشور برگزار می‌شود. این مهم در ترویج فرهنگ و معارف قرآنی میان جوانان و ورزشکاران مؤثر خواهد بود.
   وی افزود: همچنین در حوزه ورزش همگانی برای بعد از ماه مبارک رمضان برنامه گسترده‌ای با مشارکت هیئت‌های ورزشی و فدراسیون‌ها در سراسر کشور مدنظر داریم تا بتوانیم با برنامه‌های متنوع، مردم را به حضور بیشتر در فعالیت‌های ورزشی فرابخوانیم. همچنین همکاری گسترده‌ای با وزارت آموزش و پرورش در موضوع اوقات فراغت خواهیم داشت تا بتوانیم برنامه‌های متنوعی را در قالب رویدادهای ورزشی برای دانش‌آموزان برگزار کنیم.
   معاون فرهنگی و توسعه ورزش‌های همگانی در ادامه گفت: امسال برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور را برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال پیش‌بینی کرده‌ایم که در ۳۱ استان و ۷۸ رشته ورزشی برای پسران و دختران برگزار خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود بیش از پانصدهزار نفر در این برنامه حضور و مشارکت داشته باشند. یک برنامه ویژه روستایی و عشایری نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که به صورت استانی و ملی برگزار می‌شود و هدف آن تقویت بازی‌های بومی و محلی و مشارکت هرچه بیشتر روستاییان و عشایر در فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی است.
   وی یادآوری کرد: همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها، مسابقات ورزشی روستاییان با نام «خوشه‌چین» در سطوح استانی و ملی برگزار می شد . سطوح استانی این رویداد اکنون شروع شده است و طی دهه فجر سال جاری در سطح ملی نیز برگزار خواهد شد.
   احمدی به تعامل با ورزش کارگری، سازمان‌های ورزش شهرداری در کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور، و تربیت بدنی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: توجه خاص به توسعه ورزش در بین کارکنان را نیز مدنظر داریم که در این راستا، برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان را شاهد خواهیم بود.
   معاون فرهنگی و توسعه ورزش‌های همگانی درپاسخ به این سؤال که برای جلوگیری از خشونت در محیط‌های ورزشی به خصوص ورزشگاه‌های فوتبال چه تمهیدات فرهنگی اندیشیده شده است؟ اظهار کرد: در خصوص برخی موارد ناهنجاری که در اواخر لیگ هجدهم در ورزشگاه‌ها اتفاق افتاد، نشست‌های تخصصی لازم را با فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی برگزار کردیم. همچنین تا آغاز لیگ نوزدهم، که دو ماه بعد‌ آغاز می‌شود، سلسله‌نشست‌های مدیریتی را برای ساماندهی وضعیت ورزشگاه‌ها، هواداران و تماشاگران برگزار می‌کنیم.
   وی در پایان تأکید کرد: حتماً پیش‌بینی‌های لازم برای لیگ نوزدهم انجام خواهد شد تا چه به لحاظ برنامه‌های فرهنگی و چه برخوردهای انضباطی به صورت جدی‌تر اقدام شود و آمادگی لازم برای پیشگیری از بروز ناهنجاری‌ها را داشته باشیم و انشالله فضای ورزشگاه‌ها به فضای مطلوب و مورد قبول و رضایت مردم تبدیل شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,471,593
تعداد بازدید امروز : 21,570
تعداد بازدید دیروز : 18,380
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02