امروز : یکشنبه 31 شهریور 1398
   
  • مدیر کل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری خبر داد؛

   آغاز طرح آموزش عمومی و تخصصی ورزش روستائیان و عشایر کشور

   آغاز طرح آموزش عمومی و تخصصی ورزش روستائیان و عشایر کشور

   مدیر کل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری از آغاز طرح آموزش های تخصصی و عمومی ورزش روستائیان و عشایر سراسر کشور خبر داد.


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رضا حجتی با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف آموزش، ترویج و گسترش ورزش همگانی و تحرک جسمانی با پوشش دویست هزار نفر ساعت آموزش رایگان در سراسر مناطق روستایی، عشایری و محروم کشور اجرا می شود.
   وی افزود: دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری با همکاری بخش هایی چون ستاد مبارزه با مواد مخدر و شورای اجتماعی وزارت کشور و از طریق فدراسیون ها ورزشی و هیئت های ورزشی استانی، سازمان های مردم نهاد دارای اساسنامه مرتبط و شناسه ملی ویژه اشخاص حقوقی در نظر داریم تعداد بیشتری از هموطنان روستایی را نسبت به سبک زندگی فعال و فواید ورزش کردن منظم آگاه سازیم.
   حجتی تصریح کرد: این طرح کشوری در سه مرحله اجرایی می شود. تربیت مربی و تربیت داور در قالب آموزش های تخصصی برای تربیت نیروی انسانی مجرب و سپس آموزش های عمومی و فراگیر ورزش از طریق نیروی های متخصص تعلیم دیده، به هم میهنان روستایی و عشایر تا دورافتاده ترین نقاط کشور مراحل اجرایی این طرح را شامل می شود.
   مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲۰ فدراسیون ورزشی برای مشارکت در این طرح فراگیر اعلام آمادگی کرده و یا برنامه های خود را ارائه داده اند. وی تاکید کرد: سرفصل دروس و آموزش های تخصصی توسط فدراسیون های ورزشی ارائه و انجام خواهد شد.
   و افزود: تلاش ما بر این است که فدراسیون های ورزشی در ایفای رسالت ملی خود، ان شاالله در تقویم سال آینده به آموزش ورزشی روستائیان و عشایر کشورمان بیش از پیش توجه و اهتمام نمایند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,155,811
تعداد بازدید امروز : 3,927
تعداد بازدید دیروز : 22,625
آخرین به روزرسانی : 1398/06/30