امروز : یکشنبه 03 شهریور 1398
   
  • محدث: بنمایه های اصلی انقلاب اسلامی ریشه در مسائل فرهنگی دارد

   محدث: بنمایه های اصلی انقلاب اسلامی ریشه در مسائل فرهنگی دارد

   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که انقلاب اسلامی در دنیا به عنوان یک انقلاب فرهنگی شناخته می شود، اظهار داشت: بنمایه های اصلی انقلاب اسلامی ریشه در مسائل فرهنگی دارد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی جوانان و سبک زندگی و تفریحات مدرن و دلایل گرایش جوانان به سبک زندگی غربی، با حضور امید محدث (مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
   در این برنامه امید محدث با اشاره به این که در حال حاضر ما در دوران پسامدرنیته قرار داریم، گفت: ما امروزه در هضم موضوع گذر از سنت به مدرنیته درگیر چالش های متعددی هستیم، در حالی که فضای فرهنگی دنیا از مدرنیته گذر کرده و به پست مدرنیته رسیده است.
   وی با اشاره به وجود کم کاری ها در حوزه سبک زندگی ایرانی و اسلامی، عنوان کرد: متاسفانه ما در تولید و بازتولید ارزش های خودمان کم کاری کرده ایم.
   مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که انقلاب اسلامی در دنیا به عنوان یک انقلاب فرهنگی شناخته می شود، اظهار داشت: بنمایه های اصلی انقلاب اسلامی ریشه در مسائل فرهنگی دارد.
   وی اضافه کرد: در دهه اول انقلاب ارزش های تولید شده از انقلاب اسلامی در جامعه ایران جاری و ساری بودند و جوانان حاضر در دهه اول انقلاب به ارزش های انقلاب پایبند بودند.
   امید محدث تاکید داشت: متاسفانه بازتولید ارزش های انقلاب اسلامی در ایام پس از جنگ تحمیلی با چالش مواجه می شوند.
   وی با اشاره به این که بسیاری از افراد حاضر در جنگ تحمیلی در بازه مرحله جوانی قرار داشتند، اظهار داشت: عدم بازتولید ارزش های انقلاب اسلامی بر اساس هاضمه جوانان امروزی باعث شده تا در جامعه ایران موضوع شکاف ارزش شکل بگیرد.
   مدیرکل امور ساماندهی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: تمامی ارزش ها برای جوانان امروزی با اهتمام به تفکر نسل های قبل بازتولید شده اند.
   وی با اشاره به این که ارزش های مختلف باید با در نظر گرفتن ادبیات نسل جدید بازتولید شوند، عنوان کرد: فقدان ادبیات نسل جدید در بازتولید ارزش های ایرانی و اسلامی به فرهنگ غربی اجازه می دهد تا جوانان کشور را به سمت خود جذب کند.
   امید محدث با اشاره به این که در حال حاضر بیش از 3 هزار نهاد فرهنگی در کشور فعالیت می کنند، تصریح کرد: متاسفانه در دهه های گذشته هیچ یک از نهادهای فرهنگی در کشور نتوانسته اند حتی یک خرده فرهنگ ایرانی و اسلامی را شکل دهند.
   وی با اشاره به این که حوزه فرهنگی کشور متولی مشخصی ندارد، عنوان کرد: متاسفانه دستگاه ها و نهادهای مختلف در حوزه سبک زندگی ایرانی و اسلامی اتفاق نظر ندارند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,478,962
تعداد بازدید امروز : 5,844
تعداد بازدید دیروز : 23,095
آخرین به روزرسانی : 1398/06/03